آثار «همایون خرم» در تاریخ موسیقی ایران جاودانه می‌شود- هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
آثار «همایون خرم» در تاریخ موسیقی ایران جاودانه می‌شود- هایپرکلابز هایپرکلابز :

پیروز ارجمند مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری در پیامی درگذشت استاد همایون خرم را به نمایندگی از مرکز موسیقی حوزه هنری به جامعه فرهنگی هنری کشور، به‌ خصوص خانواده ایشان، جامعه موسیقی و همچنین علاقمندان این استاد فقید، تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:

یاد و خاطره این استاد فقید، درگذشت «همایون خرم» را ضایعه‌ای بزرگ و جبران ناپذیر برای موسیقی ایرانی می‌دانم. بی‌گمان آثار ماندگار و نوستالژیک استاد خرم، چه آثاری که در مقام آهنگساز خلق کرده و چه آثاری که به عنوان نوازنده ویلن اجرا و ثبت و ضبط کرده است، در تاریخ موسیقی ایران و ذهن دوستداران وی و آثارش جاودانه خواهد شد.

استاد همایون خرم موسیقی‌دان و آهنگساز سرشناس ایرانی ساعت 23 روز 28 دیماه 1391 در بیمارستان دی بر اثر سرطان روده در تهران درگذشت.

او زادهٔ 1309 در بوشهر، نوازندهٔ نامدار ویولن و از اعضای شورای عالی خانه موسیقی ایران بود. از میان آثار این آهنگساز می‌توان به قطعات «تو‌ ای پری کجایی»، «امشب در سر شوری دارم»، «ساغرم شکست‌ای ساقی»، «رسوای زمانه منم»، «آیا همه شما بی‌گناهید»، «اشک من هویدا شد»، «پیک سحری» و «آوای خسته دلان» اشاره داشت.همچنین در پیامی دیگر از مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری به مناسبت در گذشت «محمد بیگلری‌پور» رهبر ارکستر سازمان صدا و سیما آمده است:

آهنگساز اولین سرود رسمی «ایران»، پنجشنبه شب (27 دی‌ماه) در پی ابتلا به سرطان در سن 67 سالگی در بیمارستان ایرانمهر در گذشت.

بیگلری‌پوردر سال‌های اخیر مدرس دانشگاه تهران و رهبر ارکستر سمفونیک صداوسیما بود و بیش از هزار و 240 قطعه موسیقی درکارنامه‌اش دارد. وی زحمات زیادی برای ارکستر صدا وسیما کشید و باعث پیشرفت آن شد.

منبع :http://www.farsnews.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب