خوانندگانی که پس از مرگ هم خوب فروختند - هایپرکلابز

معصومه شوقي 8 سال پیش
خوانندگانی که پس از مرگ هم خوب فروختند - هایپرکلابز هایپرکلابز :

آنها سال‌ هاست که از میان ما رفته‌اند، اما نامشان همچنان جزو پرفروش‌ هاست. برای همین هم انتشار آلبوم‌های هنرمندان فقید متوقف نشده، زیرا هنوز هم طرفدار دارند؛ مثل حالا که آلبومی جدید از فرانک زاپا به بازار آمده است.
فرانک زاپا ۲۲ سال پیش درگذشت، اما حالا صدمین آلبومش به بازار عرضه شده که قطعا آخرین آلبومش نیز هست. به گزارش برترین ها به نقل از دویچه وله این آلبوم به نام "Dance me this" که حاصل ترکیب آواز مغولی با سیستم صوتی قدیمی "Synclavier" است. این آلبوم برای عاشقان یک جذابیت خاصی دارد اما انتظار نمی‌رود که جدول آلبوم‌های پرفروش را به تسخیر خود درآورد.
مایکل جکسون پرفروش
مایکل جکسون در سال ۲۰۰۹ به خواب ابدی فرو رفت، اما صدایش همچنان زنده است. در سال ۲۰۱۴ آلبوم Xscape منتشر شد که دومین آلبوم او پس از مرگ به شمار می‌رفت. تیمبلند، تهیه‌کننده سرشناس، ترانه‌های منتشر نشده "سلطان پاپ" را مجددا در استودیو تنظیم و به روز کرد.
این آلبوم با نقدهای مختلفی روبرو شد و توانست در میان آلبوم‌های پرفروش جای بگیرد. Xscape قطعا آخرین آلبوم سلطان فقید نخواهد بود.
پادشاه زنده است
الویس پرسلی همه رکوردها را می‌شکند. او تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۷ رقمی معادل ۶۰۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش را به فروش رساند. گمان می‌رود که تا کنون ۲ میلیارد نسخه از آلبوم‌های الویس به فروش رفته‌اند.
در سال ۲۰۰۲ به مناسبت ۲۵‌مین سالگرد درگذشت او آلبوم "Elvis 30 #1 Hits" به بازار آمد که در بیش از ۱۷ کشور در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت.
آهنگی از آندلس
پاکو د لوسیا یکی از استادان بزرگ گیتار فلامینگو و تأثیرگذارترین هنرمند این سبک در قرن بیستم بود. او در سال ۲۰۱۴ در سن ۶۶ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت. پاکو د لوسیا پیش از مرگ قصد داشت پس از ده سال، نخستین آلبوم جدیدش را عرضه کند که به "کوپلا" آواز سنتی زادگاهش اسپانیا اختصاص داشت. آلبوم Cancion Andaluza اواخر ماه آوریل سال ۲۰۱۴ منتشر شد.
رگی توسط استاد
سال ۱۹۸۳ زمانی که آلبوم " Confrontation" از باب مارلی منتشر شد، دو سال می‌شد که این خواننده مشهور دار فانی را وداع گفته بود. همسر باب مارلی ترانه‌های منتشر شده او را همراه با اعضای گروه مارلی به نام " The Wailers " تنظیم و در قالب آلبوم جدیدی به بازار عرضه کرد. ترانه "Buffalo Soldier" از این آلبوم به یکی از محبوب‌ترین ترانه‌های جامائیکایی‌ها تبدیل شد.
نشانی از جنبش هیپ هاپ
جنیس جاپلین، در ماه اکتبر سال ۱۹۷۰ براثر استفاده بیش از اندازه هروئین جان باخت. این پنجمین هنرمند با استعداد عضو "کلوب ۲۷" بود که در این سن با دنیا وداع می‌گفت؛ کلوبی که اعضایش همگی در سن ۲۷ سالگی درگذشته بودند.
پس از مرگ جاپلین گروه او آلبوم "Pearl" را که جاپلین پیش از مرگ ناتمام گذاشته بود، به بازار عرضه کردند. این آلبوم به موفقیتی چشمگیر دست یافت.
آقای "صدهزار ولتی"
"متشکریم ژیلبر؛ هواخواهانت هرگز تو را فراموش نمی‌کنند". این جمله‌ای است که روی سنگ قبر ژیلبر بکو، خواننده فرانسوی در گورستان "پر لاشز" نوشته شده است.
در دهمین سالگرد درگذشت بکو که به آقای "صد هزار ولتی" معروف بود، در سال ۲۰۱۱ بیوه او آلبومی متشکل از دو سی‌دی از محبوبترین ترانه‌های همسر فقیدش را منتشر کرد.
ترانه‌های منتشر نشده
ده سال پس از مرگ جانی کش، در ماه مارس ۲۰۱۴ آلبومی از او به نام " Out Among The Stars " به بازار آمد. البته کش ترانه‌های این آلبوم را ۳۰ سال پیش‌تر، زمانی که دوران شکوهش به سر آمده بود، روی کاغذ آورده بود.
در آن سال‌ها استودیوها و تهیه‌کنندگان به جانی کش پشت کرده و او دیگر محبوبیت سابق را نداشت. پسر جانی کش پس از انتشار این آلبوم اعلام کرد که به اندازه پنج آلبوم دیگر ترانه از پدرش به جای مانده است.

منبع :http://www.beytoote.com/news/cultural-news/ghnews2...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه شوقي

منتظر رامبد و جناب خان باشید!
در این شب سیاهم گم گشت راه مقصود
جواد یحیوی: در حق پسرم کوتاهی کردم!
تصویری از نیکی کریمی در جشنواره‌ی ونیز
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت دوم)
بهرام رادان: شانه خالي كردن در مرامم نيست (قسمت اول)
گریم سخت مهدی پاکدل و دیگر بازیگران فیلم محمد رسول الله
ایرج کریمی منتقد سینما درگذشت
وقتی استفاده از پروتز، پرویز پرستویی را جوان کرد
هدیه تهرانی؛ از اوج درخشش تا خاموشی
عاشقانه‌ی "در دنیای تو ساعت چند است" در صدر فروش‌ بیپ‌تونز
حسین محب اهری از مبارزه با سرطان می گوید
تئاتر‌هایی که توقیف شده‌اند
بیوگرافی ندا مقصودی
جناب‌خان کیست؟/ گفتگوی خواندنی با صدا پیشه عروسک جناب خان
فرهاد آئیش بازیگر فیلم تازه مانی حقیقی شد
خاطره طنز ملیکا شریفی نیا از مادرش، هنگامی که در ترافیک گیر کردند
ساره بیات و رعنا آزادی ور از محمد رسول الله چه گفتند؟
کارگردان «جیغ» درگذشت
لباس متفاوت و زیبای محمد علیزاده در کنسرت اش