علی رهبری: همسر کاتولیکم بعد از ازدواجمان مسلمان شد- هایپرکلابز

راحله ... 8 سال پیش
علی رهبری: همسر کاتولیکم بعد از ازدواجمان مسلمان شد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

عکسی از علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران این روزها در فضای مجازی دست به دست می‌شود که این رهبر ارکستر را در حالی نشان می‌دهد که گردنبندی شبیه به صلیب بر گردن دارد. با دیدن این عکس یک شُبهه که نیاز به توضیح اضافی ندارد، مطرح می‌شود و برخی به گمانه‌زنی پیرامون آن می‌نشینند. مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران درباره ماجرای این گردنبد توضیحاتی دارد.
علی رهبری می‌گوید:‌ این گردنبند مصری است و زمانی که بچه بودم مادرم آن را به من هدیه داد و از آن زمان تا کنون در گردنم بوده است. این گردنبند هیچ ارتباطی به صلیب ندارد و تنها شبیه به صلیب است. بیشتر شبیه به نمادهای مصر باستان است.
وی ادامه می‌دهد: حدود ۵ سال پیش بود که در این باره باز هم مسائلی مطرح شد و در روزنامه‌ها نوشتند که علی رهبری مسیحی شده است. همان زمان هم از ایران با من تماس گرفتند که قضیه این گردنبند چیست؟ این گردنبند مصری است و مربوط به فرهنگ مصریان است که ۳ هزار سال پیش از این‌ها استفاده می‌کردند. وقتی مادرم می‌خواسته چیزی به عنوان هدیه برای من بخرد این گردنبند را می‌بیند که در فرهنگ مصریان باستان، مشهور به نماد «قدرت» بوده است و فردی آن را می‌فروخته و او هم برای من خریده است.
وی ادامه می‌دهد: در اتریش وقتی این گردنبند را به گردن می‌اندازم کسی به من نمی‌گوید که رهبری مسیحی شده است، چون این علامت با صلیب فرق می‌کند و علامتی مصری است. اگر دقت کنید به عکس بالای این علامت حلقه‌ای هم هست که آن را از صلیب متمایز می‌کند. این علامت هزار سال قبل از میلاد مسیح بوده و هیچ ربطی به مسیحیت ندارد.
مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران درباره ارتباطش با مسیحیت می‌گوید:‌ تنها ارتباط من با مسیحیت همسرم است که پیش از ازدواجمان کاتولیک بود. اما هنگام ازدواج با من رسماً مسلمان شد و اکنون شناسنامه ایرانی هم دارد.
وی با لحن مزاح تاکید می‌کند: حالا شاید برخی می‌خواهند بگویند که من به تلافی مسلمان شدنِ همسرم مسیحی شده‌ام (می‌خندد). من در ایران برای احترام به مردم کشورم و برای جلوگیری از ایجاد سوءتفاهم گردنبند را به گردن نمی‌اندازم اما همیشه آن را به همراه خودم دارم چون هدیه مادرم بوده است. هیچ ارتباط و وابستگی‌ای هم با فرهنگ مصر باستان و این حرف‌ها ندارم.
رهبری با اشاره به حاشیه‌هایی که برایش ایجاد می‌شود، می‌گوید: آمدن من به ایران چند نفری را بسیار ناراحت کرد. حق هم دارند. پیش از آمدن من به ایران این افراد رزومه‌های عجیب و غریبی برای خود درست کرده بودند که با آمدن من خیلی مسائل معلوم شد. پشت این فضاها چند نفری بوده‌اند و البته به مرور زمان این آزار و اذیت‌ها کم شد.
مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران در پایان می‌گوید: ۱۲ سالی که در بروکسل مدیر هنری بودم، از این مسائل پیش می‌آمد. خیلی‌ها می‌خواستند برای من حاشیه ایجاد کنند. این مسائل از نظر من عادی است.

منبع :http://musiceiranian.ir/90548-rahbari-33.html?fsK=...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

آلبوم اطاق ساکت مجتبی کبیری منتشر شد
حجت اشرف زاده: کمرنگ شدن گرایش جوانان به موسیقی اصیل ایرانی
گروه موسیقی Minus1 هم مجوز انتشار آلبوم دریافت کرد
بازدید از موزه ملی ارمنستان و دیدن آثار هنرمندان ارمنی
کاور آلبوم جدید سامی یوسف
موزیک ویدئو نهان مکن با صدای سینا سرلک
سخنگوی وزارت ارشاد: آقای وزیر از این مسأله بسیار دلخور است
اولین «سنتوری» سینمای ایران، دو دهه پیش از رادان چه کسی بود؟
فرزاد طالبی: این یک جشنوارهٔ ملی است
فرهاد فخرالدینی: شهبازیان و واثقی به عنوان رهبر مهمان در ارکستر فعالیت خواهند کرد
خواننده پاپ ایرانی به سوگ نشست
- چی چکا - ابراهیم منصفی با صدای ناصر منتظری در بازار موسیقی!
- عیاران - احمد پژمان بعد از چهل سال بازنشر می‌شود
خواننده جدید - دنگ شو - معرفی شد
اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به دلیل - نوازندگی زنان - لغو شد
تور کنسرت‌های آیهان از اردبیل تا تهران
مازیار فلاحی خواننده خوش صدا پا در عرصه بازیگری گذاشت
- انوشیروان روحانی - از هنرجویان میزبانی کرد!
ارکستر سمفونیک تهران به یاد علمدار کربلا به روی صحنه رفت
بازخوانی آخرین گفت‌وگوی موزیسین فقید - بابک بیات