«میلاد کیایی» با خوانندگان جوان همکاری می کند- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
«میلاد کیایی» با خوانندگان جوان همکاری می کند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

نوازنده و مدرس پیشکسوت موسیقی ایرانی اعلام کرد آلبومی از بازسازی قطعاتی که در دوران نوجوانی اجرا کرده بود، برای انتشار آماده کرده است.
میلاد کیایی پیرامون تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود بیان کرد: نزدیک به یک سال است که مشغول آهنگسازی آلبومی متشکل از ارکستری چهل نفره هستم که شامل هشت قطعه از آثارم در دوران نوجوانی است که دوباره آنها را بازسازی کرده ام. این قطعات که همگی آثاری آرامش بخش در حوزه موسیقی ایرانی است سال ها پیش در رادیو و تلویزیون پخش می شد و مورد استقبال خوبی از سوی مخاطبان قرار می گرفت.
وی افزود: سبک و سیاق اغلب آثاری که برای این آلبوم انتخاب کرده ام در ردیف موسیقی «گل ها» قرار می گیرد و تصور می کنم با توجه به آرامشی که در این قطعات وجود دارد می تواند برای مخاطبان مورد توجه قرار بگیرد. این در حالی است که بنده اصولا اعتقادی به سیستم های فعلی آهنگسازی موسیقی ایرانی ندارم. من اعتقاد دارم آهنگسازی در موسیقی ایرانی باید به نحوی ارائه شود که قابل شنیدن باشد.
این نوازنده پیشگام سنتور ادامه داد: ترانه های این اثر همگی از آثار بزرگان شعر و ادبیات معاصر کشورمان است البته تعدادی از ترانه ها هستند که بنده از آثار ترانه سرایان امروزی استفاده کردم اما چون مجوزهای آن به صورت کامل صادر نشده ترجیح می دهم بعد از صدور مجوز پیرامون نام آنها اطلاع رسانی کنم.
کیایی درباره خوانندگان این آلبوم موسیقایی نیز توضیح داد: این آلبوم به احتمال زیاد با دو یا چند خواننده جوان، خوش آوا و غیر مشهور تولید خواهد شد و امیدوارم انتشار صدای این هنرمندان در آلبوم بتواند راه را برای ورودشان به موسیقی ملی باز کند چراکه معتقدم این اثر در حدی هست که بتواند به عنوان یک اثر متفاوت و با کیفیت در موسیقی ملی کشورمان معرفی شود. به هر حال آنچه بنده در تولید این آلبوم تلاش کرده ام، کوشش برای انتشار یک آلبوم بوده که یک بار مصرف نباشد و بتواند در مقاطع مختلف بارها در ذهن شنیداری مخاطب وجود داشته باشد.
وی درباره اجراهای زنده این آلبوم که هنوز نام آن مشخص نیست، بیان کرد: برای اجرای زنده این آلبوم برنامه هایی را در داخل و خارج از کشور برگزار می کنم اما آنچه در اجرای زنده این آلبوم مدنظر قرار داده ام همان ارکستر چهل نفره نیست بلکه تصمیم دارم از ارکستر کوچک تر و محدود تری استفاده کنم تا بتوانم اجراهای زنده بیشتری را در تالارهای مختلف داشته باشم.
این مدرس موسیقی ایرانی در پایان صحبت های خود به انتشار چاپ سوم کتاب «راز آشکارا» اشاره کرد و گفت: کتاب «راز آشکارا» حاصل مجموعه ای از خاطرات و تجربیات حدود نیم قرن فعالیت های هنری بنده در گفتگو با سیدعلیرضا میرعلینقی در عرصه موسیقی و همچنین خلاصه ای از چند مصاحبه مطبوعاتی و رادیویی که با بیانی ساده و محاوره ای به صورت گفتگویی دوستانه و بدون ویرایش از روی نوار ضبط صوت پیاده شده است.

منبع :http://www.shahrekhabar.com/art/1447234380050790

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

آلبوم اطاق ساکت مجتبی کبیری منتشر شد
حجت اشرف زاده: کمرنگ شدن گرایش جوانان به موسیقی اصیل ایرانی
گروه موسیقی Minus1 هم مجوز انتشار آلبوم دریافت کرد
بازدید از موزه ملی ارمنستان و دیدن آثار هنرمندان ارمنی
کاور آلبوم جدید سامی یوسف
موزیک ویدئو نهان مکن با صدای سینا سرلک
سخنگوی وزارت ارشاد: آقای وزیر از این مسأله بسیار دلخور است
اولین «سنتوری» سینمای ایران، دو دهه پیش از رادان چه کسی بود؟
فرزاد طالبی: این یک جشنوارهٔ ملی است
فرهاد فخرالدینی: شهبازیان و واثقی به عنوان رهبر مهمان در ارکستر فعالیت خواهند کرد
خواننده پاپ ایرانی به سوگ نشست
- چی چکا - ابراهیم منصفی با صدای ناصر منتظری در بازار موسیقی!
- عیاران - احمد پژمان بعد از چهل سال بازنشر می‌شود
خواننده جدید - دنگ شو - معرفی شد
اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به دلیل - نوازندگی زنان - لغو شد
تور کنسرت‌های آیهان از اردبیل تا تهران
مازیار فلاحی خواننده خوش صدا پا در عرصه بازیگری گذاشت
- انوشیروان روحانی - از هنرجویان میزبانی کرد!
ارکستر سمفونیک تهران به یاد علمدار کربلا به روی صحنه رفت
بازخوانی آخرین گفت‌وگوی موزیسین فقید - بابک بیات