همکاری بابک صحرایی با رضا صادقی، حامی، بابک جهانبخش و فرزاد فرزین- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
همکاری بابک صحرایی با رضا صادقی، حامی، بابک جهانبخش و فرزاد فرزین- هایپرکلابز هایپرکلابز :

بابک صحرایی یکی از پرکار‌ترین ترانه‌سرایان موسیقی پاپ است که علاوه بر حضور در فضای هنر، دستی هم بر آتش مطبوعات دارد و با فضای رسانه بیگانه نیست. به همین واسطه هم در نمایشگاه مطبوعات امسال حاضر شد و دقایقی را در غرفه سایت «موسیقی ما» گذراند. او در این دیدار اشاره می‌کند که پیش از این با مجله خودش در نمایشگاه حضور داشته و درباره این مراسم که هر سال در مصلای تهران برگزار می‌شود، می‌گوید: «نمایشگاه مطبوعات فرصتی است برای اینکه مخاطبان آشنایی بیشتری با رسانه‌ها پیدا کنند. از بُعد دیگر، کنار هم قرار گرفتن رسانه‌ها با فضاهای مفهومی مختلف، می‌تواند منجر به اتفاقات مثبتی شود.»
* کلیت جشن «موسیقی ما» بسیار حرفه‌ای بود
بابک صحرایی یکی از نامزدهای دریافت تندیس طلایی بهترین ترانه در سومین جشن سالانه موسیقی ما بود. او از تجربه حضورش در این جشن که مهرماه در تالار وحدت برگزار شد، می‌گوید: «معتقدم که کارهای بزرگ، طبیعتاً تحسین و انتقاد را توأمان به همراه دارند. وقتی بحث انتخاب و گزینش به میان می‌آید، اکثراً برنده‌ها موافق‌اند و کسانی که برنده نشده‌اند، انتقاد دارند. به همین دلیل به کلیت ماجرا نگاه می‌کنم که اتفاق بزرگی است و این حجم از همدلی صورت گرفته بین اهالی موسیقی که مستقیماً توسط رسانه «موسیقی ما» انجام می‌شود، تا به حال سابقه نداشته است. در دو سال گذشته هم ثابت شد که این حرکت، منجر به بروز اتفاقات مثبتی در بطن موسیقی می‌شود. به همین دلیل در کلیت، این کار را بسیار باارزش می‌دانم. چون خودم کارهایی این‌چنینی در فضاهای دیگر انجام داده‌ام و می‌دانم انجام چنین برنامه‌ای که این‌قدر هم خوب انجام شد، چقدر کار سخت و مشکلی است. این برنامه از لحاظ کلیت، بسیار حرفه‌ای بود و فکر می‌کنم فقط در جزئیات انتقاداتی قابل طرح باشد که آن هم در همه کار‌ها وجود دارد. هیچ کاری در جهان وجود ندارد که به صورت مطلق درست پیش برود. مهم این است که ذات و نفس یک کار درست باشد که به نظر من چنین چیزی در جشن «موسیقی ما» اتفاق افتاده است.»
این ترانه‌سرا درباره داوری‌ها و انتخاب‌ها می‌گوید: «من به عنوان کسی که حضور پررنگی در پانزده سال گذشته در موسیقی داشته‌ام، به تمام انتخاب‌ها احترام می‌گذارم.»
* همکاری‌ام با رضا صادقی ارزشمند بود
صحرایی در ادامه از فعالیت‌های اخیرش و همکاری‌هایی که در چند ماه آینده منتشر خواهند شد، می‌گوید: «در آلبوم جدید رضا صادقی که به زودی به صورت اینترنتی منتشر خواهد شد، همکاری خیلی خوبی داشته‌ایم که خودم بسیار به آن کار‌ها علاقه‌مندم. رضا خواننده درخشانی است و همکاری‌هایمان هم باارزش بوده، چون رضا صادقی خودش ترانه‌سرای بسیار توانمندی است و نوشتن برای چنین کسی خیلی سخت است. خوشحالم که کارهای انجام شده کارهای درخوری بوده‌اند.»
* همکاری با حامی و مانی رهنما
او از انتشار آلبوم امیر کریمی که بعد از ماه صفر منتشر می‌شود، می‌گوید و در ادامه خبر از همکاری با حامی می‌دهد: «چند قطعه هم با همکاری حامی کار کرده‌ام که قرار است به صورت تک‌قطعه حدوداً دو ماه یک‌بار، یک ترک منتشر شود که اولین ترک از این مجموعه هم چند روز پیش در سایت «موسیقی ما» منتشر شد. دو آلبوم هم با مانی رهنما دارم که انتشار آن‌ها به پیش از عید نمی‌رسد اما قطعاً تک‌قطعاتی از آن منتشر خواهد شد.»
* آلبوم فرزاد فرزین تا پیش از عید منتشر می‌شود
صحرایی در گذشته با فرزاد فرزین هم همکاری داشته که این همکاری منجر به تولید قطعاتی چون «به تو مدیونم همیشه» و «می‌بخشمت» شده است. اما همکاری صحرایی و فرزین ادامه‌دار نبود. حالا صحرایی از آغاز فصل تازه همکاری‌هایش با فرزین می‌گوید: «ما دوباره همکاری‌مان را شروع کرده‌ایم که این فرم کار تازه با فرزاد را هم خیلی دوست دارم. این آلبوم تا پیش از عید منتشر خواهد شد. با بابک جهانبخش هم در حال همکاری هستم که تک‌قطعه‌ای از ما منتشر خواهد شد اما فکر می‌کنم آلبوم‌اش بعد از عید منتشر شود.»
* همکاری با حسین زمان
او در پایان از همکاری با خوانندگانی می‌گوید که مدت زیادی است اهالی موسیقی کار تازه‌ای از آنها نشنیده‌اند: «با حسین زمان و قاسم افشار هم تعدادی کار جدید انجام داده‌ایم که آن‌ها هم به صورت تک‌قطعه، اوایل زمستان منتشر خواهند شد. به صورت فول‌آلبوم با سه خواننده جدید هم همکاری داشته‌ام که صدای خیلی خوبی دارند و فکر می‌کنم تا اواسط زمستان آلبوم‌هایشان منتشر شود. این‌ مجموع فعالیت‌هایی است که در ماه‌های گذشته داشته‌ام و تا پایان سال منتشر خواهند شد.»

منبع :http://www.musicema.com/node/252646

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از راحله ...

آلبوم اطاق ساکت مجتبی کبیری منتشر شد
حجت اشرف زاده: کمرنگ شدن گرایش جوانان به موسیقی اصیل ایرانی
گروه موسیقی Minus1 هم مجوز انتشار آلبوم دریافت کرد
بازدید از موزه ملی ارمنستان و دیدن آثار هنرمندان ارمنی
کاور آلبوم جدید سامی یوسف
موزیک ویدئو نهان مکن با صدای سینا سرلک
سخنگوی وزارت ارشاد: آقای وزیر از این مسأله بسیار دلخور است
اولین «سنتوری» سینمای ایران، دو دهه پیش از رادان چه کسی بود؟
فرزاد طالبی: این یک جشنوارهٔ ملی است
فرهاد فخرالدینی: شهبازیان و واثقی به عنوان رهبر مهمان در ارکستر فعالیت خواهند کرد
خواننده پاپ ایرانی به سوگ نشست
- چی چکا - ابراهیم منصفی با صدای ناصر منتظری در بازار موسیقی!
- عیاران - احمد پژمان بعد از چهل سال بازنشر می‌شود
خواننده جدید - دنگ شو - معرفی شد
اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به دلیل - نوازندگی زنان - لغو شد
تور کنسرت‌های آیهان از اردبیل تا تهران
مازیار فلاحی خواننده خوش صدا پا در عرصه بازیگری گذاشت
- انوشیروان روحانی - از هنرجویان میزبانی کرد!
ارکستر سمفونیک تهران به یاد علمدار کربلا به روی صحنه رفت
بازخوانی آخرین گفت‌وگوی موزیسین فقید - بابک بیات