زندگینامه گلاب آدینه- هایپرکلابز

پانت هم 10 سال پیش
زندگینامه گلاب آدینه- هایپرکلابز هایپرکلابز :


گلاب آدینه در سال ۱۳۳۲ شمسی به دنیا آمده است با نام اصلی گلاب مستعان، یک بازیگر ایرانی سینماست. وی دختر حسینقلی مستعان، همسر مهدی هاشمی و مادر نورا هاشمی بازیگر است.

از تئاتر آغاز کرد و بسیار هم موفق بود. برای اولین بار با مجموعه تلویزیونی سلطان و شبان به محبوبیت رسید و یازده سال بعد برای نقش آفرینی بسیار زیبایش در فیلم روسری آبی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

نام اصلی: گلاب

نام خانوادگی اصلی: مستعان

سمت (در بخش های): بازیگران،کارگردانی،

تاریخ تولد: ۱۳۳۲

محل تولد: تهران

ملیت: ایران

مدرک تحصیلی: لیسانس اقتصاد سیاسی

روابط خانوادگی با دیگر هنرمندان

>> مهدی هاشمی (شوهر)

>> سیما تیرانداز (جاری)

>> نورا هاشمی (دختر)

>> ناصر هاشمی (برادر شوهر)بیوگرافی

فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۵۴ با گروه تئاتر دانشجویی پیاده به سرپرستی مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ آغاز کرد.

از تئاتر آغاز کرد و بسیار هم موفق بود. برای اولین بار با مجموعه تلویزیونی سلطان و شبان به محبوبیت رسید و یازده سال بعد برای نقش آفرینی بسیار زیبایش در فیلم روسری آبی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. روسری آبی برای او یک نقطه شروع بود. در دو فیلم دیگر از رخشان بنی اعتماد هم خوش درخشید: بانوی اردیبهشت و زیر پوست شهر که این آخری بهترین بازی گلاب آدینه و یکی از بهترین بازیهای ماندگار تاریخ سینمای ایران است.گلاب آدینه در مهمان مامان ثابت کرد که یکی از بازیگران قدرتمند سینمای ایران است. او به تازگی در چند فیلم عهده دار سمت بازیگردان نیز شده است.

منبع : http://www.biografi.ir/%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%d...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب