سفر سالم برای سالمندان- هایپرکلابز

MOZHGAN ZAREH 10 سال پیش
سفر سالم برای سالمندان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

درست است که می گویند بسیار سفر باید تا پخته شود خامی اما وقتی در گذر سال ها، سنی از شما گذشت و دیگر به پختگی رسیدید آن وقت باید با احتیاط سفر کنید چون سفر برای سالمندان به این راحتی ها هم نیست.

سفر و سلامت
اگر همه یک هفته پیش از سفر تدارک می بینند سالمندان لازم است از یک ماه قبل وضع سلامت خود را کنترل کنند و اگر لازم باشد پزشک آزمایشهایی را تجویز می کند و سلامت قلب و اندام های حیاتی سنجیده می‌شود.
سفر رفتن سالمندان به وضع سلامت و درمان آنها، بستگی دارد و سفرهای طولانی به افراد سالمند توصیه نمی شود.
اگر ناراحتی قلبی دارید و وضع شما چندان مساعد نیست، بهتر است از سفر چشم پوشی کنید اما اگر به وضع ثابتی رسیده اید با رعایت احتیاط می توانید به سفر بروید.
در صورتی که دچار نارسایی قلبی، سکته تازه یا پرفشاری خون هستید، سفر با هواپیما توصیه نمی شود.
خوب است بدانید افزایش ناگهانی دمای هوا به کاهش آب بدن و افزایش ضربان قلب و سرما به افزایش فشار خون منجر می شود. به همین سبب سفر به مکان های گرم یا سرد توصیه نمی شود.
اگر سنی از شما گذشته و بیماری هایی حتی کنترل شده دارید، با اتومبیل خود سفر نکنید چون کاری پرتنش است و می تواند برخی بیماری ها را تشدید کند، اما اگر مجبور شدید، هر دو ساعت یک بار توقف کرده و هرگز شب رانندگی نکنید.
اگر دچار سینه درد و قلب درد شدید، رانندگی را متوقف کرده و هرگز خودتان پشت فرمان ننشینید. بیش از حد مجاز تلاش نکنید، زیاد راه رفتن و ورزش کردن، حمام کردن با آب زیر 20 درجه، زیاد زیر نور آفتاب ماندن و پرخوری توصیه نمی شود.
اگر با هواپیما سفر می کنید کیف داروهایتان را همراه خود داشته باشید، به اندازه کافی آب بنوشید و هر از گاه راه بروید. استفاده از داروهای خواب توصیه نمی شود.
اگر مبتلا به دیابت هستید، تنها در شرایطی امکان سفر وجود دارد که مشکل شما ثبات پیدا کرده باشد، حتی در این شرایط ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.
- توصیه می شود که سالمندان در طول سفر در صندلی عقب بنشینند و كمربند ایمنی را ببندند.
- هرگز به مدت طولانی به طور ثابت در اتومبیل ننشینند و تحرك داشته باشند.
- از مسافرت لذت ببرند و استرس و اضطراب نداشته باشند.
- قبل از سفر با مراجعه به پزشك معالج دستورات دارویی لازم را بگیرند و به اندازه‌ی كافی دارو همراه خود داشته باشند.
- همسفران را از بیماری خود مطلع سازند و در صورت مشاهده علایم و ناراحتی، به آنها اطلاع دهند.
- از جا به جایی ساك و وسایل سنگین خودداری كنند.
- از مصرف غذاهای چرب و شور پرهیز نمایند.
اگر مبتلا به دیابت هستید، تنها در شرایطی امکان سفر وجود دارد که مشکل شما ثبات پیدا کرده باشد، حتی در این شرایط ابتدا با پزشک خود مشورت کنید

در تور نیفتید
با وجودی که بیشتر تورهای داخلی و خارجی برای عموم مردم تدارک دیده شده، انگشت شمار تورهایی هم هستند که هدف شان سیاحت و زیارت و تفریح سالماندان است. تورهایی که فقط سالمندان را به گردش می برند باید از رستوران ها و اقامتگاه ها بخواهند غذاهای رژیمی با چربی و نمک کم تهیه کنند، گردشگاه های متناسب با وضعیت جسمی شما را انتخاب کرده و شما را به مکان هایی ببرند که با سن و سال و روحیاتتان سازگار است.
اگر برای سفر گزینه استفاده از تور خاص سالمندان را که کمیاب هم هست انتخاب کردید، بهترین کار این است که قبل از هر چیز موارد یاد شده را مورد نظرتان قرار دهید و در قرارداد خود از اجرای این امور مطمئن شوید.
اگر عضو کانون سالمندان یا انجمن بازنشستگی هستید می توانید خودتان تور خاصی راه اندازی کنید و با جمعی از دوستان هم سن و سال نخست تحقیق مناسبی از محل مورد نظرتان به عمل آورید و با مشورت با اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان مورد نظر، بهترین گزینه های مناسب را برای بازدید و استفاده سالمندان انتخاب کنید و سپس با راحت ترین وسیله ممکن به منطقه دلخواهتان سفر کنید.
حتما قبل از سفر ، یکی از فرزندان یا نوه هایتان را برای جمع کردن اطلاعات مورد نیاز به کمک بگیرید و اطلاعات به دست آمده را در اختیار دوستانتان قرار دهید.


منبع :http://www.tebyan.net/NewIndex.aspx/newindex.aspx?...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب