راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
راه‌باریکه‌های جذاب دنیا برای پیاده‌روی - هایپرکلابز هایپرکلابز :

در این مطلب 13 تا از بهترین و زیباترین مسیرهای جنگلی و کوهستانی را به شما معرفی کرده ایم که جان می دهند برای پیاده روی و لذت بردن از طبیعت. برای آشنایی با آنها با ما همراه باشید.

The Narrows
پارک ملی Zion، یوتا
مسیر کوهستانی باریک Narrows در امتداد رودخانه ویرجین قرار دارد. این راه در دره بسیار نفس‌گیر Zion واقع شده است و حدود 26 کیلومتر امتداد دارد. برای عبور از مسیر باید خیس شدن پاها برایتان مهم نباشد زیرا در طول مسیری که حرکت می کنید، آب جریان دارد. اما باید بدانید، پیاده روی در این مسیر بسیار لذت بخش است و خاطره ای ماندگار برجا خواهد گذاشت.

El Choro Inca
بولیوی
از زمانی که مسیر حرکت سرخ‌پوست های اینکا در آمریکای جنوبی مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفت و به نوعی آن را شناختند، گردشگران حرفه ای به دنبال یافتن مسیرهایی بودند که مسافر و گردشگر کمتری داشته باشد. یکی از این مسیرها، El Choro است که طی کردن آن حدود 4 روز زمان لازم دارد. مسافت آن نیز 4.5 کیلومتر است.

Sentiero Azzuro
Cinque Terre، ایتالیا
همه شهرت «سنک تِر» برای مناظر بسیار زیبا و چشم‌اندازهای فوق العاده است. روستاهای این منطقه که در کنار دریا واقع شده اند سالانه مسافران بسیاری را به سمت خود جذب می کنند. Sentiero Azzuro، به معنای «راه آبی‌« مسیری باریک و زیبا است که 4 روستای مختلف را به یکدیگر وصل می کند.

Tour du Mont Blanc
سوئیس، ایتالیا و فرانسه
Tour du Mont Blanc، مسیری طولانی در حدود 161 کیلومتر است و از میان درختان سه کشور سوئیس، ایتالیا و فرانسه عبور می کند. از این مسیر برای ورزش هایی همچون ماراتون هم استفاده می شود. دونده ها این مسیر را در طول 20 ساعت به پایان می رسانند.

West Coast غربی
جزیره ونکوور، کانادا
West Coast غربی مسیری با امتداد 76 کیلومتر است که در سال 1906 میلادی برای بازمانده های کشتی شکسته در جزیره ونکوور ساخته شده است. در حال حاضر این مسیر بسیار موردتوجه گردشگران قرار دارد. البته این مسیر از اول ماه می تا 30 سپتامبر (بهار و تابستان) باز است.

گذرگاه آپاچی ها
ایالت متحده امریکا
مسیر جنگلی آپاچی ها از جورجیا شروع می شود و حدود 3 هزار و 550 کیلومتر امتداد دارد. این مسیر از میان 14 ایالت آمریکا عبور می کند. پارک ملی کوه های دودی بزرگ در تنسی یکی از مسیرهای موردتوجه پیاده روی است که حدود 114 کیلومتر امتداد دارد.

مسیر سانتا کروز
کوردیلرا بلانکا، پرو
مسیر کوهستانی سانتا کروز یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین مسیرهای کوهستانی در آند پرو است. این مسیر 48 کیلومتر ادامه دارد.

Torres del Paine
شیلی
Torres del Paine یکی از مسیرهای عالی برای پیاده روی است. دلیل شهرت آن نیز برای کوه های برفی، دریاچه های کریستالیزه و یخرودهای زیبا در اطراف آن است. برای طی کردن کل این مسیر 9 روز زمان نیاز است.

Kalalau
ساحل ناپالی، هاوایی
Kalalau یکی از مسیرهای بسیار سرسبز و زیبای ساحل ناپالی در هاوایی است. این مسیر حدود 18 کیلومتر امتداد دارد.

خط مرزی تونگاریرو
نیوزیلند

خط مرزی Tongariro Northern در کنار کوهستان Ngauruhoe در نیوزیلند قرار دارد. این کوه یک آتشفشان فعال است. گردشگران می توانند علاوه بر مشاهده آثار گدازه های باقی مانده در مسیر از زیبایی های دریاچه امرالد نیز لذت ببرند.

مسیر Bibbulmun
پارک ملی Torndirrup ، استرالیا
گذرگاه Bibbulmun حدود یکهزار کیلومتر امتداد دارد. این مسیر برای زیبایی چشم‌نواز خود در فصل پاییز شهرت دارد.

کوه کلیمانجارو
تانزانیا
این مسیر کوهستانی حدود 6 کیلومتر ادامه دارد.

منبع :http://www.bartarinha.ir/fa/news/87070/راه‌باریکه‌...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب