جهانگردي استان چهار محال بختياري استان (سر سبز بختياري)- هایپرکلابز

جهانگردي استان چهار محال بختياري استان (سر سبز بختياري)- هایپرکلابز هایپرکلابز :

چنانچه از مبدا تهران به سمت چهارمحال و بختياري حركت مي‌كنيد مي‌توانيدبا انتخاب يكي از دو مسير تهران ساوه- محلات- گلپايگان- خوانسار و چلگرد به فاصله زماني 6 ساعت يا تهران_ قم_ دليجان_ اصفهان _زرين شهر_فرخشهر و شهركرد به فاصله زماني 8 ساعت از اين استان زيبا ديدن نماييد، در ضمن به خاطر بسپاريد كه در هر يك از دو مسير مي‌توانيد از جاذبه‌هاي ارگ گوگد گلپايگان و طبيعت خوانسار يا شهر اصفهان نيز بازديد نمائيد.
براي اقامت در شهركرد مي‌توانيد با در نظر گرفتن هزينه‌تان به هتل 4 ستاره آزادي يا مهمانسراي جهانگردي يا هتل 1 ستاره لاله و همچنین هتل آپارتمان دیبا مراجعه فرمائيد در صورتي كه مي‌خواهيد در مركز استان كمپ بزنيد ما به شما پارك ملت و پارك لاله را پيشنهاد مي‌نماييم محيطي جهت استقرار كمپ با امكاناتي مناسب و همچنين رستوران‌هاي اطرف پارك كه براي پذيرايي شما عزيزان مي‌باشد.

در روز اول چنانچه علاقمند به ديدن موزه و اشياي قيمتي هستيد مي‌توانيد سراغي از موزه باستان­شناسي و موزه هنرهاي سنتي و صنايع­دستي كه در مرکز شهر در مجموعه‌اي زيبا در دل گرمابه‌اي، به سبک حمام‌هاي قديمي بازسازي شده را بگيريد،

و از آن پس به طرف شهر بن حركت كنيد در بين راه پس از طي نمودن 6 كيلومتر وقتي به چالشتر رسيديد سري به قلعه چالشتر بزنيد مجموعه‌اي از موزه مردم شناسي، موزه سنگ، عمارت ستوده و اطاق كشاورزي كه زندگي يكصد سال گذشته مردم را به نمايش گذاشته­. شايد بازديد از عمارت ستوده با نقوش گل و گياه و گل‌مرغ و كتيبه‌هاي قرآني تا مدت‌ها ذهن شما را به خود مشغول سازد.

بعد از چالشتر با طي نمودن 13 كيلومتر به بن مي‌رسيد در آنجا مي‌توانيد آبگير زيبا و مصفاي بن را معروف به گرداب بن كه مجموعه‌اي زيبا خلق كرده را ببينيد.

و از آن پس در كنار سد زاينده رود به فاصله 14 كيلومتر از چالشتر، رودخانه زاينده رود، پرخروش و شتابان به استقبال شما مي‌آيد و شما را در جاده‌اي به طول تقريبي 50 كيلومتر تا پل زمانخان بدرقه مي‌كند شايد لذت طي نمودن جاده حاشيه زايندرود در لابلاي درختان تنومند سرو، چنار و باغات ميوه شما را تا ساعت‌ها به آرامش بخواند.

در ضمن در اين مسير سه روستاي ساحلي و هدف گردشگري استان به نام‌هاي (گرم دره- هوره – ياسه‌چاه) وجود دارد كه بازديد از بافت تاريخي هر يك از اين مجموعه خود لذتي ديگر است، اگر برای گروه برنامه ریزی می کنید می توانید با همیاری شورای روستاهای ذکر شده تدارکات نهار را در حاشیه زاینده رود با چشم اندازی چشم نواز فراهم نمائید و آنگاه پل زمانخان در 2 كيلومتري شهر سامان، زادگاه اديبان و شاعران. در اين مكان امكاناتي نظير رستوران، چايخانه سنتي، مسجد، سكو، سايبان جهت استراحت فروشگاه و سرويس بهداشتي و پاركينگ مهيا شده.

در بازگشت به شهركرد مي‌توانيد ساعاتي را به بازار شهركرد كه محل مناسبي براي تهيه سوغات محلي استان (انواع گز بلداجي، پولك، نبات، خشكبار، انواع دست بافته‌هاي عشايري و روستايي، قالي و قاليچه جاجيم و لباس‌هاي رنگارنگ محلي) است اختصاص دهيد.

در روز دوم اگر دنبال عشاير مي­ گرديد به سمت شهرستان كوهرنگ حركت كنيد براي جلوگيري از تكراری شدن مسير مي‌توانيد از مقصد شهركرد فاصله 42 كيلومتري سودجان را از مسير شهرهای خوي، هاروني، مرغ ملك طي کرده و از آنجا به سمت چشمه ديمه به حرکت خود ادامه دهید.

اگر در اردیبهشت ماه به منطقه سفر کنید در 2 كيلومتری چشمه دیمه در يك مسير فرعي سمت راست شما مي‌توانيد از دشت لاله‌هاي واژگون نيز ديدن نماييد.


چشمه ديمه سرچشمه اصلي و اوليه زاينده رود است و به خروجي تونل اول و دوم كوهرنگ مي‌پيوندد در مجاورت چشمه جهت رفاه حال مسافران امكاناتي نظير سكو،فروشگاه، سرويس بهداشتي و غيره مهيا شده است.

از چشمه ديمه تا چلگرد مركز شهرستان كوهرنگ تنها 10 كيلومتر فاصله است. وقتي به چلگرد رسيديد آبشار زيباي تونل اول كوهرنگ كه آب را از پشت كوه كاركنان و از دامنه‌هاي زردكوه به اين سوي كوه مي­آورد پيش روي شما است اين آب، سرچشمه زاينده رود است و به طرف اصفهان مي­رود در مجاورت تونل، پيست اسكي كوهرنگ قرار گرفته و در فصل زمستان امكان پرداختن به ورزش اسكي نيز وجود دارد.

بعد از چلگرد مي‌توانيد سراغ روستاي هدف گردشگري شيخ علي‌خان را بگيريد و با طي نمودن 10 كيلومتر به آبشار زيباي اين منطقه برسيد.

پس از بازديد به سمت غار چما حركت كنيد در بين مسير سياه چادرهاي عشاير ميهمان‌نواز ايل بختياري با جشنواره‌اي از رنگ‌ها، لذت طي نمودن 15 كيلومتر مسير خاكي را در لابه‌لاي انبوه بوته‌هاي گون در مجاورت رشته كوه زرد كوه بختياري دوچندان ‌مي‌كند.

در هنگام بازگشت به چلگرد هتل 4 ستاره كوهرنگ يا هتل 2 ستاره زردكوه يا هتل 2 ستاره قصر احمد در نزديكي هم مكان مناسبي براي اقامت و صرف غذا مي باشد. برای رزرو آنلاین هتل با تخفیف می توانید از ایران بوکینگ استفاده کنید. اینجا کلیک کنید.

برا ي صبح روز سوم مي توانيد به جنوب استان حركت كنيد فاصله چلگرد تا فارسان 55 كيلومتر مي‌باشد در بين مسير وقتي از شهر كوهپايه‌اي بابا حيدر عبور كرديد مي‌توانيد سراغي از فرش دست بافت منطقه كه شهرت خاصي دارد بگيريد و از آن پس 5 كيلومتر جلوتر از فارسان مي‌توانيد در مجاورت روستاي ده چشمه مجموعه طبيعي و تاريخي پيرغار را بازديد نماييد.

كتيبه‌هايي كه حوادث دوران مشروطيت را براي شما تداعي مي‌كند و چشمه‌هاي جوشان كه مجموعه‌اي زيبا را پيش روي شما خلق كرده است.

در ادامه مسير در سر يك سه راهي راه جونقان را پيش بگيريد از اين سه راهي تا جونقان 15 كيلومتر فاصله است در جونقان مي‌توانيد قلعه سردار اسعدبختياري را بازديد نماييد.

اگر مي‌خواهيد با دستاني پر از سوغاتي استان به شهرتان برگرديد شهر شيرين بلداجي مقصد بسيار مناسبي براي تهيه انواع توليدات گز و ساير سوغات استان می باشد، که در ادامه مسير بعد از شلمزار به فاصله 28 کیلومترمي‌باشد. اگر براي صرف نهار به دنبال يك مجتمع خدماتي و رفاهي خوب مي‌گرديد مجتمع نگين، 7 كيلومتر بعد از بلداجي در مسير بروجن محيط مناسبي براي پذيرايي شما عزيزان مي‌باشد در غير اين صورت با در نظر گرفتن نهار به صورت پيك نيك مي توانيد در حاشيه تالاب بين المللي چغاخور زيستگاه پرندگان مهاجر دقايق خوبي را سپري كنيد.

در ادامه مسير مي‌توانيد از مسيرگهرو به سمت شلمزار حركت كنيد و از آنجا به مقصد سورك كاخ قلعه مشروطيت را نيز بازديد نماييد.

و از مسير فرخ شهر و سپس شهر کرد به برنامه بازديد از استان خاتمه دهيد.

منبع :http://www.m4taghi.blogfa.com
27 نفر این را می پسندند
مشاهده 6 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
فاطمه حسني فاطمه حسني اگه ميشه مطلب بيشتر بزارين از اين استان
7 سال پیش
فاطمه حسني فاطمه حسني عالي بود
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب