میدان سن پیترو رم- هایپرکلابز

سارا ابوطالبی 8 سال پیش
میدان سن پیترو رم- هایپرکلابز هایپرکلابز :

میدان سن پیترو یکی از دیدنیهای رم ایتالیا میدان گسترده و به طور مستقیم در مقابل کلیسای سنت پیترو در شهر واتیکان رم است. پس از ورود به واتیکان اولین چیزی که به چشم می‌آید عظمت میدان سن پیترو با ستون‌های عظیم و فضای بزرگش و صلیب وسط میدان میباشد که از برترین جاذبه های گردشگری روم است.
میدان سن‌ پیترو با 240 متر عرض و 340 متر طول، یکی از بزرگ‌ ترین فضاهای عمومی دنیاست و بزرگترین مکان توریستی رم هم به شمار می‌رود. میدان به شکل یک سوراخ کلید بزرگ است با دو ستون سنگین نیم دایره در حاشیه‌ آن.
در دو سوي ميدان سن پيترو، ستونهاي بزرگ و منظمي در چهار رديف بنا شده است كه مجموعاً دو نيم دايره قرينه را تشكيل داده و دو طرف ميدان را در بر مي گيرند.
ترتيب قرار گرفتن ستونها بصورتي است كه اگر در يكي از كانونهاي بيضي شكل ميدان سن پيترو بايستيم تمام ستونهاي طرف مقابل را مي توان ديد اما ستونهائي كه در سمت همان كانون قرار دارند تنها در يك رديف ديده مي شوند.
گفته مي شود ترتيب ستونها بدين شكل استعاره اي براي نشان دادن وحدت و كثرت وجود است. از سوي ديگر حالت قرار گرفتن ستونها نشان دهنده آغوش باز طلبه ها و روحانيون كاتوليك است كه مانند دو بال براي در بر گرفتن مردم جهان از دو سو به هم نزديك شده اند.
در مرکز میدان نیز ستون هرمی شکل سنگی با ارتفاع 25 متر قرار دارد که در سده اول توسط امپراطور روم از مصر باستان آورده شده است. این میدان نفس‌گیر را برنینی به سبک باروک ساخته است. این میدان یکی از بهترین دیدنیهای ایتالیاست.

ساير تصاوير

میدان سن پیترو رم- هایپرکلابز میدان سن پیترو رم- هایپرکلابز میدان سن پیترو رم- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
محمد  صادقی محمد صادقی لایک
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب