مولوکینی، لبخند خدا بر زمین- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 8 سال پیش
مولوکینی، لبخند خدا بر زمین- هایپرکلابز هایپرکلابز :

جزیره زیبای مولوکینی را، هم به دلیل زیبایی کم‌نظیر و هم به دلیل شکل خاصش، می توان تجسم لبخند خدا بر روی زمین دانست. در این مطلب شما را به سفری مجازی به این جزیره خواهیم برد.
جزیره مولوکینی در ۲۳۰ هزار سال پیش بر اثر فعالیت آتش‌فشان به وجود آمده است. این جزیره که جزء خاک ایالت متحده آمریکا محسوب می‌شود دارای جاذبه‌های گردشگری برای غواصان است. به دلیل شکل جزیره و محافظت از امواج در برابر غواصان، طرفداران زیادی دارد. ارتفاع بلندترین نقطه این جزیره از سطح آب ۴۹ متر است و مساحت آن نیز ۹٫۳ هکتار است. در این آب‌های اطراف این جزیره ۴۰۰ گونه دریایی زندگی می‌کنند و همچنین از سال ۱۹۷۰ به بعد از آن برداشت مرجان سیاه نیز انجام می‌شود.
در مقایسه با سایر جزایر هاوایی, در کناره مولوکینی امکان دید زیر آب تا عمق 50 متری وجود دارد و خود آب به شکل غیرمعمولی شفاف و تمیز است. این جزیره مرجانی حلقوی بهشت گون با آب‌های زمردین، به مدت 50 سال برای آموزش به ناوگان هوایی برای بمباران ناوگان دریایی ایالات‌متحده استفاده می‌شد و در نتیجه چندین تن آهن در تمام مناطق اطراف این جزیره مرجانی انباشته شده است. مسئولیت بمباران این بهشت استوایی به عهده وجدان آمریکایی‌هاست.

ساير تصاوير

مولوکینی، لبخند خدا بر زمین- هایپرکلابز
منبع :http://avayezendegi.com/main/article/id/2693/title...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب