روستاي دويسه و کوه هاي چشم نوازش درسنندج - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
 روستاي دويسه و کوه هاي چشم نوازش درسنندج - هایپرکلابز هایپرکلابز :

روستای دویسه در فاصله 23 کیلومتری شهرستان سنندج و در قسمت شمال این شهرستان قرار گرفته است. جمعیتی بالغ بر 800 نفر و تعداد 147 خانوار می باشد. دارای ساختمان دهیاری، خانه بهداشت، مدرسه 5 کلاسه ابتدایی و جاده آسفالت، آب، برق، تلفن ثابت و گاز می باشد.
وجه تسمیه این روستا: قدمت این روستا به قبل از اسلام بر می گردد که یک مسجد عبداللهی هم در این روستا وجود دارد. در قدیم 2 نفر به نام ویس به این مکان مراجعه و به دلیل احترام و ارادت خاص مردم روستا به این 2 نفر به دویسه مشهور شده است. اهالی این روستا بیشتر به کارهای کشاورزی و دامداری و تا حدودی باغداری مشغول هستند.
که گندم، جو و نخود و عدس از جمله محصولات کشاورزی و هلو، آلو، زردآلو، گیلاس از جمله محصولات باغی این روستا می باشد. زنان روستا به کارهای قالی بافی مشغول هستند. کوههای بسیار زیبایی در اطراف روستای دویسه وجود دارند بنام های کیف قلا، هواره برزه، قلان کوه که یک تپه باستانی به شمار می آید و برفه چال. چشمه هایی نیز در این روستا هستند به نامهای کانی چایی – کانی چرمگ – کانی بریان – کانی پیما – کاریز و کانی سیف. روستاهای اطراف روستای دویسه در بخش مرکزی شهرستان سنندج در استان کردستان عبارتند از: تازه آوای دویسه – توارصمدی – گاوه رود – چتان – عالیجان

ساير تصاوير

 روستاي دويسه و کوه هاي چشم نوازش درسنندج - هایپرکلابز  روستاي دويسه و کوه هاي چشم نوازش درسنندج - هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب