رودخانه زیبای چشمه عروس در استان کرمان- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
رودخانه زیبای چشمه عروس در استان کرمان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

چشمه عروس نام رودی است در سه کیلومتری شهرستان رابر واقع در استان کرمان. این رود به طول ۸۷ کیلومتر سومین رود بلند کرمان بعد از هلیل‌رود و رود ملنتی است. این رود پس از آبیاری مزرعه‌های رابر به هلیل رود می‌پیوندد و به سد جیرفت می‌ریزد.

هلیل رود و چشمه عروس باهم به هامون جازموریان می‌ریزند. چشمه عروس رابر یکی دیگر از مکانهای زیبا وطبیعی استان کرمان است که هرساله پذیرای مهمانان نوروزی در این مکان خنک ودلنواز است. این چشمه در شهرستان رابر واقع شده که رابر با هوای خنک و طبیعت بکر خود پذیرای مسافران نوروزی از سراسر کشور بوده است.

امامزاده ده سید مرتضی، بندر هنزا، لنگر، جنگل هونی، چشمه عروس، عشق آباد و سر تشتک از مناطق گردشگری است که بیشترین مسافر را جذب کرده‌اند.رابر دارای مناظر زیبا، دیدنی و چشمه سارهای فراوان است، به طوری به رامسر جنوب ایران نامگذاری شده است.

منطقه ییلاقی رابر در دامنه کوه شاه واقع شده است و هوایی خنک و کوهستانی دارد. همچنین یکی از مکان‌های فراموش نشدنی رابر، چشمه عروس آن است که در ۳ کیلومتری رابر قرار دارد. جذابیت و زیبایی چشمه عروس باعث شده است که در فصل های بهار و تابستان افراد زیادی از شهرهای دور و نزدیک روستاها برای گشت وگذار به این منطقه می آیند.

و از جمله مناطق دیدنی و تفریحی این شهرستان که دربرگیرنده باغ های میوه ، سپیدار، چنار و بسیار دیگری از درختان وحشی می باشد . جریان آب رودخانه و جوشش چشمه سارها بر زیبایی این منطقه افزوده است . همچنین چنار تاریخی و تنومند چشمه عروس نیز دیدنی و به یاد ماندنی است .

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب