آشنایی با روستای سرسبز کوشکسرا در استان مازندران- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
 آشنایی با روستای سرسبز کوشکسرا در استان مازندران- هایپرکلابز هایپرکلابز :

روستای کوشکسرا در منطقه جلگه ای البرز در غرب استان مازندران واقع شده است. روستای کوشکسرا از شمال به کمربندی نوشهر و چالوس ، از جنوب به جنگلهای سر سبز منطقه، از شرق به روستاهای نیرنگ و تازآباد و از غرب به شهرستان چالوس وصل شده است .

روستای کوشکسرا یکی از بزرگترین روستای استان مازندران دارای سابقه بیش از 500 سال (به دلیل وجود امام زاده گان گمان بر این است که این روستا بالای 1000 سال سابقه سکونت داشته باشد.) نام قدیم این روستا کران بوده که بعدها بنام کوشکسرا تغییر نام پیدا کرده است.

نام روستا از ویژگی های طبیعی منطقه گرفته شده است و عامل طبیعی از مهمترین عوامل شکل گیری و جذب جمعیت بوده است. اراضی جنگلی و مرتعی تیپ غالب کاربری اطراف روستا را شکل می دهد.

ارتفاع روستا 7 متر از سطح دریا است. این روستا همچنین دارای دو امامزاده که سابقه آنها به بیش از 1000 سال در این روستا می باشد .یکی از دیدنیهای کوشکسرا موزه مردم شناسی آن است که در ان مجموعه بی نظیری از آثار و اشیاء مازندران و دیگر اقوام ایران گردآوری شده است

ساير تصاوير

 آشنایی با روستای سرسبز کوشکسرا در استان مازندران- هایپرکلابز  آشنایی با روستای سرسبز کوشکسرا در استان مازندران- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب