5 کتابی که دنیا را تغییر داد- هایپرکلابز

م ه 10 سال پیش
5 کتابی که دنیا را تغییر داد- هایپرکلابز هایپرکلابز :

برای شما 5 کتاب لیست کرده ایم که در زمان خود به همان اندازه که جنجال آفرین بودند الهام بخش نیز بوده اند و ذهن بشر را کاملا درگیر موضوعات خود نمودند.

با اختراع یوهانس گوتنبرگ یعنی دستگاه چاپ، یکی از تحول برانگیزترین تولیدات بشر در سطح وسیعی مورد استفاده قرار گرفت. امکانات گسترده دستگاه چاپ به نویسندگان بزرگ ، فیلسوفان و دانشمندان این شانس را داد تا رویاها و درک ما نسبت به جهان هستی را طبق نگرش خود شکل بدهند.


کتاب سرمایه (1867)
DAS KAPITAL
اثر: کارل مارکس
مجموعه مطالعات علم اقتصاد ، فلسفه و ادبیات که شاهکار مارکس ، فیلسوف قرن هیجدهم ، قلمداد می شود در طی 12 سال تحقیق و مطالعات جامع در قالب یک کتاب درآمده است. موضوع اصلی آن در مورد نظام برده داری و سرمایه داری و کسانی که درگیر این نظام هستند، از قبیل کارگران می باشد. مارکس نتوانست قبل از مرگ جلد دوم و سوم سرمایه را کامل کند اما فردریش انگلس دوست و همکارش پس از مرگ او جلد دوم و سوم را بر اساس دست نوشته‌های مارکس به ترتیب در سال‌های ۱۸۸۵ و ۱۸۹۴ منتشر کرد.
این کتاب را می توانید از سایت کتابناک دریافت کنید.


تعبیر خواب (1899)
THE INTERPRETATION OF DREAMS
اثر: زیگموند فروید
این کتاب از پدر روانکاوی دنیا و الهام بخش بسیاری از کارهای وودی آلن است. این کتاب بررسی می کند که چگونه ضمیر ناخودآگاه انسان به دنبال حل معضلات درونی از طریق خواب ها است. این کتاب در اولین انتشارش به خاطر تئوریهای موجود در آن ، موجب بحث و جدل بسیاری در مجامع علمی شد . شاید بزرگترین میراث به جامانده از این کتاب، استفاده از دانش شخصی افراد به عنوان ابزاری برای رسیدن به زندگی شادتر و روابط اجتماعی بهتر باشد.
فروید، روان‌پزشک اتریشی و پایه‌گذار رشته روان‌کاوی است. به نظر او بسیاری از رفتارهای انسان تحت تأثیر انگیزه‌های ضمیر ناخودآگاه است، افکار و خاطرات بخصوص ضمیر ناخودآگاه، ریشهٔ اختلالات روانی هستند، و اینگونه اختلالات روانی می‌توانند با تبدیل افکار و خاطرات ناخودآگاه به آگاهی از طریق معالجات روانکاوانه، درمان شوند. فروید در سال ۱۹۳۹ به دلیل ابتلا به سرطان فک درگذشت.


کتاب 1984 ( 1949)
اثر: جورج اورول
دنباله آثار اورول که به سادگی جای خود را در دل خوانندگان باز کرد . "برادر بزرگ"، "اتاق 101"، "پلیس اندیشه" از بارزترین نمونه های آثار وی می باشند.این کتاب که اشاره به زمینه های سانسور و سرکوب رژیم دیکتاتوری دارد، به طرز هولناکی نشان دهنده دنیایی است که در آن دولت تبادل اطلاعات را در سطوح وسیعی برای حفظ امنیت و آزادی افراد کنترل می کند.
جورج اورول (George Orwell) کتاب 1984 را در سال 1949 نوشت، زمانی که جنگ دوم جهانی به تازگی پایان یافته بود و جهان خطر تسلیم شدن در مقابل حکومتی ظالم و دیکتاتوری را به خوبی احساس کرده بود. در آن زمان جنگ سرد هنوز به معنای واقعی آغاز نشده بود و در دنیای غرب روشنفکرانی بودند که به دفاع از کمونیسم برخواسته بودند. اورول این کتاب را در واقع برای اخطار به غرب در مورد گسترش کمونیسم نوشت. اما داستان این اثر را میتوان تا حدود زیادی به شرایط حاکم بر تمام جوامع تحت سلطه ی حکومتهای استبدادی تعمیم داد.


مدخل الهیات
THE SUMMA THEOLOGICA
اثر: توماس آکویناس
این کتاب هر چند ناتمام است ولی یک کتاب کلاسیک تاریخ فلسفه و پرنفوذترین کتاب در ادبیات فلسفی غرب می‌باشد.
برجسته ترین نظریات و تفکر کاتولیک، برگرفته از این کتاب می باشد. این 5 نسخه کتاب سوالهایی درباره باورهای دینی چون ماهیت مسیحیت، تثلیث ، گناه ، رستگاری ، نقش آیین ها و ماموریت مسیحیت در دنیا را مطرح می کند. در واقع تلاشی برای بوجود آوردن تضادهای اعتقادی و معماهای فلسفی از طریق تعامل کلیساهای روم و یونان با بینش های ارسطویی در زمینه مسیحیت می باشد.


اگر این یک مرد است (1947)
IF THIS IS A MAN
اثر : پریمو لوی
موضوع کتاب سپری کردن یک سال در جهنم آشویتس است، این اثر توسط یک شیمیدان ایتالیایی – پریمو لوی- نوشته شده است و شرایط زندگی در اردوگاه های پر از خیانت و شرارت آنجا را به خواننده نشان می دهد. خواننده با چشمانی مشتاق می خواهد بداند که چگونه انسان در این شرایط تلاش بیشتری می کند، لوی دقایقی از پوچی و سبک سری و نا امیدی را همراه با دقت و حساسیت های انسانی ایجاد می کند و از آن یک شاهکار مدرن می سازد.
لوی پس از حملهٔ آلمان به شمال ایتالیا در سال ۱۹۴۳، به واسطهٔ خبرچینی یکی از همکارانش اسیر نازی‌ها شد و ده ماه در اردوگاه آشویتس اسیر بود تا این که توسط ارتش سرخ آزاد شد. لوی پس از بازگشت به تورین خاطرات اسارتش در آشوییتس و اروپای شرقی را در دو کتاب اگر این یک مرد است و معاهده نوشت .

ساير تصاوير

5 کتابی که دنیا را تغییر داد- هایپرکلابز 5 کتابی که دنیا را تغییر داد- هایپرکلابز 5 کتابی که دنیا را تغییر داد- هایپرکلابز
منبع :http://www.ibanoo.ir/hpf
7 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 5 دیدگاه از 6 دیدگاه
م ه م ه بله le مهربان/حل شدhappy
10 سال پیش
fafa bp fafa bp درود
10 سال پیش
AHAD Rohani AHAD Rohani دروووووووووووووووووووود
10 سال پیش
* * * * تشکررررررررررررر/ خدارو شکر.... پاره ای مشکلات کاری...گویا حل شددددد happy
10 سال پیش
اميد ***** اميد ***** ممنون
10 سال پیش
1 2 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب