مختصری درباره گردش پروتئین در بدن- هایپرکلابز

مختصری درباره گردش پروتئین در بدن- هایپرکلابز هایپرکلابز :

روزانه به ازای هر 450 گرم از وزن بدن‌تان به مصرف یک گرم پروتئین بپردازید جمله فوق معیار استانداردی است که به منظور رشد عضله به صورت مرتب تکرار می‌شود به همین خاطر طی چند سال اخیر بعضی از بدنسازان شروع به افزایش مصرف بیش از حد پروتئین کرده‌اند بعضی از آن‌ها حتی سه برابر معمول میزان مجاز نیز پروتئین مصرف کرده‌اند . اما با تمام این تفاسیر این سوال در ذهن بسیاری از افراد پیش می آید که آیا افزایش مصرف پروتئین طبق معیار بالا منجر به افزایش حجم می‌شود یا خیر ؟ مصرف پروتئین کافی برای رشد یک « باید » است اما اگر به ازای هر 450 گرم از وزن بدن به مصرف بیشتر از یک گرم پروتئین بپردازید به طور حتم تفکیک‌های عضلانی‌ بدن‌تان را خواهید پوشاند و این میزان مصرف نمی تواند دلیل موجه و محکمی باشد که با این حساب بدن‌تان دیگر دچار افت نخواهد شد بنابراین توجه داشته باشید که مصرف پروتئین بیشتر به منظور کسب فواید بهتر به سبب فرآیند سیکل مصرف پروتئین به هیچ عنوان عاقلانه نیست .
به همین خاطر سعی داریم تا در این شماره به شرح میزان مصرف پروتئین در روزهای معین بپردازیم این فرآیند فرآیند سیکل پروتئینی نامیده می‌شود که یک روش فوق العاده به جهت تحریک احتباس پروتئین و رشد عضله است .
معیار مصرف پروتئین به صورت روزانه عبارت از یک گرم پروتئین به ازای هر 450 گرم را رعایت کردید تقریباً 200 گرم برای یک بدنساز 90 کیلوگرمی در واقع بدنتان را با پروتئین کافی آن هم به منظور ساخت و مرمت بافت عضلانی مهیا می کنید ساخت و مرمت بافت‌هایی که در اثر تمرین آسیب دیده‌اند نتیجه این ساخت و سازها هم که آشکار است به خوبی رشد می‌کنید علی رغم مسئله تمرین برای کسب حجم مسئله رژیم غذایی نیز برای اجرای یک مسابقه ضروری است به ویژه وقتی که از یک برنامه سیکل پروتئین پیروی می‌کنید .
اگر فکر می کنید یک بدنساز حرفه‌ای هستید و بیش از یک بدنساز مبتدی به پروتئین وابسته هستید در این صورت به شما توصیه می‌کنیم تا می توانید به مصرف گوشت جوجه و تخم مرغ بپردازید اما اگر بر روی پودرهای پروتئینی تاکید دارید محلول‌های زیادی در این رابطه وجود دارند اعتقاد بر این است که 2 گرم به ازای هر 450 گرم زیاد است اگرچه صرف این میزان در میان تعدادی از بدنسازان حرفه‌ای امروزه متداول است با این حال چنین میزانی توصیه نمی‌شود زیرا این امر منجر به برداشت یک درک نادرست از فرآیند رشد عضله می‌شود فرآیند رشد به یک مصرف کافی نه بیش از حد پروتئین بستگی دارد همچنین این میزان مصرف لازم است تا با میزان معینی مصرف کربوهیدراتی هماهنگ شود . ترکیب درست کربوهیدرات و پروتئین در گسترش یک وضعیت عضله ساز موثر تر از رژیمی است که آن‌هایی که معمولا بیش از اندازه پروتئین مصرف می کنند از میزان کافی کربوهیدرات استفاده می‌کنند علی رغم مصرف بیش از اندازه پروتئین کمبود کربوهیدرات ممکن است از رشد بهینه بدن جلوگیری کند علاوه بر آن یک محدودیت نیز وجود دارد و آن این است که میزان رشد بدن زیاد هم ربطی به مصرف پروتئین به ازای هر 450 گرم از وزن بدن به جهت رسیدن به آستانه رشد برای یک بدنساز بسیار زیاد است .
بر خلاف آن مصرف کمتر از 0.7 گرم پروتئین نیز به ازای هر 450 گرم از وزن بدن در روز نیز به سختی می تواند اهداف فرآیند رشد را تامین کند بنابراین با این حساب با این میزان مصرف و مقدار کمتر از آن فواید قابل توجهی را از آن خود نمی‌کنید.
مصرف گردشی پروتئین
با طرح این سوال که روزانه برای رشد بهینه باید به مصرف چه میزان پروتئین بپردازیم ؟ در واقعه عقل خود را به یک مبارزه دعوت می کنیم اگر چه به طور حتم با مصرف یک گرم پروتئین به ازای هر 450 گرم از وزن بدن نتایج خوبی را به دست می آورید با این حال باز هم ممکن است با گردشی کردن مصرف پروتئین نتایج بهتری را نیز به دست آورید به همین خاطر در اینجا به شرح یک برنامه گردشی مصرف پروتئین می‌پردازیم برنامه‌ای که به مدت 14 روز لازم است برای آن وقت صرف کنید تا به نتایج مطلوبی در این زمینه دست پیدا کنید .
مرحله اول :
در این مرحله لازم است به مدت 5 روز کمتر از حد معمول به مصرف پروتئین بپردازید مصرف میزان کم پروتئین در حدود 0.7 الی 0.8 گرم به ازای هر 450 گرم از وزن بدن به بدنسازان آسیب نمی‌رساند در حقیقت در ابتدا بدن به وسیله تغییر متابولیسم به این مسئله پاسخ می‌دهد در ابتدا بدن خود را با شرایط جدید سازگار می‌کند و به کند کردن تجزیه و تحلیل پروتئین می‌پردازد که یک تاثیر ضد کاتابولیک دارد .
توجه داشته باشید که اگر وضعیت ضد کاتابولیک را تحریک کنید شبیه یک علف هرز رشد می‌کنید در واقع در این مرحله شما با کاهش مصرف پروتئین به وضعیت محافظت از عضلات قدرتمند کمک می‌کنید .
مرحله دوم :
در این مرحله پس از گذشت 5 روز مصرف پروتئین را افزایش دهید در مرحله اول مصرف پروتئین کمتر سبب ترشح آنزیم‌های موثر در وضعیت ضد کاتابولیسم می‌شود حالا بعد از 5 روز افزایش پروتئین می‌تواند منجر به ذخیره فوق العاده پروتئین در عضلات شود همچنین ایجاد تغییر در مصرف منجر به افزایش قدرتمندی در روند تجزیه و تحلیل پروتئین می‌شود و به یک ساخت بافت عضلانی جدید منجر می‌شود .
در مرحله دوم روزانه به مصرف 1.5 الی 1.75 گرم پروتئین به ازای هر 450 گرم از وزن بدنتان بپردازید 9 روز به انجام این کار بپردازید این مدت زمان برای سود بردن بدن از یک وضعیت فوق آنابولیک کافی است وضعیت فوق آنابولیک منجر به ایجاد محیطی می‌شود که به منظور ساخت و ساز مجدد مطلوب است .
سیکل گردش پروتئینی به شما نفع زیادی می‌رساند و همواره بر اصول پایدار است که به تغذیه عضلات شما کمک می‌کنند فرآیندی که به جهت رشد پایدار مورد نیاز است این برنامه را امتحان کنید تا شاهد باشید ظرف دو هفته چه پیشرفت قابل توجهی خواهید داشت .

اگه نظر یا سوالی داشتین می تونین مطرح کنین

منبع :http://badansaz-badansazi.mihanblog.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از مهدی حقیقت خواه

خاصیت های ماهی تن
کمی درباره الکل