خطر ابتلا به سرطان پروستات با مصرف زیاد ویتامین E- هایپرکلابز

MOZHGAN ZAREH 9 سال پیش
خطر ابتلا به سرطان پروستات با مصرف زیاد ویتامین E- هایپرکلابز هایپرکلابز :

پزشکان آمریکایی معتقدند مصرف دوز بالای مکمل های ویتامین E و سلنیم، خطر ابتلا به نوع وخیم سرطان پروستات را افزایش می دهد.
در این بررسی که ابتدا با هدف بررسی تاثیر مصرف مقدار زیاد ویتامین E و سلنیم در پیشگیری از ابتلای مردان به سرطان پروستات ترتیب داده شد، بیش از 35 هزار مرد مورد مطالعه قرار گرفتند.
به گفته آلن کریستال محقق ارشد این مطالعه در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسونِ آمریکا، این بررسی از سال 2001 میلادی شروع شد و قرار بود تا 12 سال ادامه پیدا کند اما در سال 2008 میلادی به دلیل آن که تاثیر حفاظتی سلنیم مشاهده نشد و همچنین آشکار شد که مصرف زیاد ویتامین E نیز خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد، این مطالعات متوقف شد.
در ابتدا بررسی روی تاثیر مصرف مکمل های حاوی سلنیم در این مردان متوقف شد اما آزمایش ها در مردانی که از ویتامین E مصرف کرده بودند مدت دو سال ادامه یافت و در نهایت نیز مشخص شد که خطر ابتلا به سرطان پروستات در آنان 17 درصد افزایش یافته است.
در این بررسی آمده است مصرف مکمل های سلنیم خطر ابتلا به سرطان پیشرفته پروستات را تا 91 درصد در مردانی که میزان سلنیم به طور طبیعی در آنان بالا بوده افزایش داده است.
همچنین براساس مشاهدات محققان در میان مردانی که سطح سلنیم بدن آنان پایین بوده مکمل ویتامین E خطر ابتلا به سرطان پروستات را تا 63 درصد و خطر ابتلا به نوع پیشرفته این سرطان را تا 111 درصد افزایش می دهد.
به گفته کریستال بسیاری از افراد تصور می کنند مکمل های غذایی مفید هستند اما همیشه این طور نیست و گاهی حتی تاثیر عکس دارد.

منبع :http://iranbanou.com/magazin.aspx?id=138115&mgn=خط...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب