دانستنی های تغذيه (قسمت دوم)- هایپرکلابز

رحیم میرشاهی 8 سال پیش
دانستنی های تغذيه (قسمت دوم)- هایپرکلابز هایپرکلابز :

اسيدفوليک و فوايد بي شمار
متخصصان تغذيه و مامايي اعلام کردند مادراني که در دوران بارداري به مقدار کافي اسيدفوليک و آهن مصرف مي کنند کودکان باهوش تري خواهند داشت. متخصصان نپالي در آزمايش پژوهشي جديدي نشان دادند کودکاني که مادرانشان از مکمل هاي آهن و اسيد فوليک در دوران بارداري استفاده مي کردند. نسبت به ساير کودکان، باهوش تر و داراي مهارت هاي خاص بهتري هستند.
اين متخصصان 676 کودک مدرسه اي که مادرانشان در يک آزمايش باليني شرکت کرده بودند و بعضي از آنها از مکمل هاي آهن دار و اسيدفوليک استفاده مي کردند را مورد مطالعه قرار دادند.
آنها دريافتند مصرف اسيدفوليک و آهن در دوران بارداري تأثيرات بسيار مهمي را بر روي هوش کودکان در مدرسه مي گذارد و سطح توانايي آنها را نسبت به ساير کودکان بالاتر مي برد.
به گزارش سايت اينترنتي مايوکلينيک، همچنين زنان باردار با مصرف اين مواد اصلي و کليدي مي توانند تأثير چشمگيري روي بازده تحصيلاتي آينده فرزندان خود به خصوص در کشورهاي داراي فقرآهن، داشته باشند.
اسيدفوليک به همراه ويتامينB12 و ويتامينC به هضم غذا و استفاده بدن از پروتئين و ساخت پروتئين در زمان لازم کمک مي کند. اسيدفوليک براي ساخت گلبول هاي قرمز خون و مولکول وراثتيDNA که عمل کنترل وراثت را انجام مي دهد و راهنمايي براي فعاليت هاي سلول است، ضرورت دارد.
اين ويتامين عمل ساخت و نگهداري سلول ها را بر عهده دارد. اين وظيفه در هنگام تقسيم سلولي و رشد بسيار مهم است و به همين دليل مصرف آن براي زنان باردار و نوزادان حياتي است.
اسيدفوليک همچنين به رشد بافت ها کمک مي کند و باعث درست عمل کردن سلول ها مي شود. اين ويتامين در زماني که بدن احتياج به غذا خوردن دارد، موجب افزايش اشتها مي شود و به همين ترتيب اسيدهاي هضم کننده غذا را مي سازد.
مکمل اسيد فوليک در درمان بي نظمي هاي وابسته به کمبود اسيدفوليک استفاده مي شود. اسيدفوليک براي درمان زخم هاي پا و مشکلات قاعدگي نيز تجويز مي شود. اين مکمل حياتي در تکامل رشد جنين بسيار با اهميت بوده و رشد طناب نخاعي و مغز جنين وابسته به مصرف اسيدفوليک توسط مادر است. اغلب زناني که مي خواهند باردار شوند و زنان باردار بايد مکمل اسيدفوليک مصرف کنند. دادن اين ويتامين به زنان باردار بسيار مفيد است، چرا که از ناهنجاري هاي عصبي زمان تولد، مانند نقص لوله عصبي نوزادان جلوگيري مي کند.

فيبر و کاهش ابتلا به بيماري ها
پزشکان در يک مطالعه جديد تأکيد کردند که گنجاندن مقدار کافي فيبر خوراکي در رژيم غذايي روزانه مي تواند طول عمر شما را افزايش دهد.
پزشکان انستيتو ملي سرطان در آمريکا مي گويند: «رژيم غذايي سرشار از فيبر خوراکي خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي تنفسي و ساير بيماري ها را تا 22 درصد کاهش مي دهد».
روزنامه بلومبرگ در اين باره منتشر کرد: «مصرف فيبرخوراکي به مقدار کافي همچنين خطر ابتلا به چاقي، ديابت و برخي از انوع سرطان ها را کاهش مي دهد. اين ترکيب مهم در مواد غذايي در عين حال به حرکات بهتر روده و پايين آمدن ميزان کلسترول خون کمک مي کند».
فيبرخوراکي به عنوان يک بخش مهم از يک رژيم غذايي سالم در بسياري از انواع مواد غذايي يافت مي شود و در شکل مکمل هاي غذايي نيز موجود است. براي دريافت مقدار کافي فيبر به طور روزانه متخصصان توصيه مي کنند که حداقل 5-4 فنجان ميوه و سبزيجات در روز مصرف کنيد. برخي از سبزي ها و ميوه هايي که حاوي مقادير بيشتري فيبرخوراکي هستند شامل سيب، پرتقال، توت ها و گلابي، کلم بروکلي، هويج، لوبيا و نخود سبز هستند.
همچنين مي توانيد از غلات سبوسدار مانند نان جوسبوسدار و يا گندم سبوسدار به جاي انواع تهيه شده از آرد سفيد و بدون سبوس و نيز از برنج قهوه اي سبوسدار به جاي برنج سفيد استفاده کنيد. گندم يا جو سبوسدار منبع مناسبي از فيبرخوراکي هستند. علاوه بر اين لوبياي پخته نيز منبع مناسبي از فيبرخوراکي است.
فيبرمحلول نيز قابل هضم نيست، اما در حين عبور از سيستم هاضمه با تبديل يا تخمير به وسيله باکتري ها دستخوش تغييرات مي شود. همچنين با جذب آب تبديل به ماده ژلاتيني مي شود که از مجاري گوارشي بدن عبور مي کند، اما فيبر نامحلول طي عبور از سيستم گوارشي بدون تغيير باقي مي ماند.
مهم ترين منابع فيبر محلول شامل باقلاها از جمله نخود فرنگي، لوبياي سويا و جوي دوسر هستند.
همچنين در ميوه ها و سبزي هايي نظير کلم بروکلي، کاهو و ريشه ها و ساقه هاي زيرزميني نظير سيب زميني و پياز فيبر به مقدار زياد موجود است. از منابع مهم فيبر نامحلول غلات سبوسدار، پوسته ذرت، پوست سيب زميني، لوبيا سبز، پوسته گوجه فرنگي و مغز دانه هاي گياهي هستند.

دارچين، گياه دارويي ارزشمند
يک متخصص گياهان دارويي با بيان اينکه مصرف دارچين موجب افزايش اشتها مي شود، گفت: «خواصي مانند کاهش قند خون، ضدنفخ بودن و تب بري از ديگر خواص دارچين براساس بررسي طب سنتي هستند».
دکترعليرضا يزدي نژاد افزود: « سازمان بهداشت جهاني نيز خواصي مانند افزايش اشتها، ضدنفخ بودن و مسکن دردهاي گوارشي را براي گياهان دارويي تأکيد کرده است».
وي همچنين خاصيت ضدباکتري و ضدقارچي دارچين را از مهم ترين خواص اين گياه دارويي براساس بررسي هاي سازمان بهداشت جهاني برشمرد و اظهار کرد: «در برخي موارد نيز از دارچين به جاي ماده نگهدارنده استفاده مي شود، چرا که ميزان ماندگاري ماده غذايي را افزايش مي دهد».
اين متخصص گياهان دارويي با بيان اينکه ماده مؤثر دارچين داري ساختمان آلدئيدي است، اظهار کرد: « با توجه به اينکه اين ترکيب فرار است توصيه مي شود اين ادويه را به صورت تازه و سابيده شده استفاده نماييد.

سير داروي درد مفاصل
متخصصان انگليسي در يک مطالعه تأکيد کردند مصرف سير در پيشگيري از ابتلا به اوستنوآرتريت يا التهاب استخواني و مفصلي نقش دارد.
متخصصان کالج کينگ لندن و دانشگاه آنجلياي شرقي در آزمايشات خود دريافتند زناني که سير زياد مصرف مي کنند کمتر از ساير زنان هم سال خود در معرض خطر ابتلا به اوستنوآرتريت لگن قرار دارند.
به گزارش خبرگزاري رويترز، اين متخصصان نشان دادند که در سير ماده اي موسوم به «دي آليل دي سولفيد» وجود دارد که تأثير محدود کننده اي بر فعاليت آنزيم تخريب کننده غضروف ها در انسان دارد.
سيرخواص بسيار مفيدي براي سلامتي دارد از جمله اينکه درضدعفوني کردن معده نقش مؤثري دارد اما نبايد آن را زياد مصرف کرد. سير رسوبات خون را حل مي کند. از اين رو مصرف سير به کساني که دردمفاصل دارند، نقرس گرفته اند و يا به روماتيسم مبتلا شده اند توصيه مي شود. سير ادرار را زياد مي کند و فشار خون را نيز پايين مي آورد.
اين سبزي بهترين درمان براي فراموشي و آلزايمرا ست و مصرف آن کندي ذهن را از بين مي برد. سيرهمچنين بهترين تقويت کننده پياز مغز است و روي مغز تأثير مفيدي دارد. خوردن سير عضلات قلب را تقويت مي کند و سبب گردش خون منظم مي شود. مصرف سيرمجاري تنفس و خون را پاک مي کند و احتمال تنگي نفس را مي کاهد.
به گفته متخصصان تغذيه، سيرحتي مي تواند برخي از انواع سل ريوي را معالجه مي کند و براي معالجه اسهال و برونشيت و سردرد و زکام مزمن و ضعف حافظه و سرگيجه سودمند است. از ديگر خواص سير مي توان به از بين بردن سنگ کليه و کرم هاي نازک شکم اطفال اشاره کرد.
مصرف سير براي بيماران مبتلا به ديابت اثر شفابخش داشته و قندخون را کاهش مي دهد. سير، اثر سمي نيکوتيني که از دود سيگار حاصل مي شود را برطرف مي کند. با وجودي که پزشکان هنوز با اطمينان به اين نتيجه نرسيده اند که مصرف سير با افزايش ماده دي آليل دي سولفيد در مفاصل ارتباط داشته باشد، اما تأکيد دارند که نتايج اين يافته مي تواند بر درمان و يا پيشگيري از ابتلا به آرتريت استخواني و مفصلي لگن مؤثر باشد.

کاهو، با طراوت و آرامبخش
متخصصان تغذيه مي گويند کاهو حاوي ويتامينB6، ويتامينC، ويتامينE، اسيدفوليک و بسياري ديگر از املاح معدني است و يکي از مهم ترين نتايج گنجاندن اين سبزي با طراوت در رژيم غذايي، حفظ سلامت چشم ها و بينايي است.
کاهو داراي مقدار زيادي الياف است که دفع پس مانده هاي غذايي را از روده آسان مي سازند.
اين سبزي حاوي کلسيم، فسفر، آهن، چربي به ميزان خيلي کم، سديم، پتاسيم، ويتامينA، ويتامينB1، ويتامينB2، ويتامينB3، ويتامينC، ارسنيک واسيد اگزاليک است.
همچنين به گزارش روزنامه تايمز آو اينديا، کاهو داراي مواد معدني مانند نيکل، کبالت، سولفور و مس بوده و به دليل داشتن ماده اي موسوم به «لاکتوکروم» خاصيت خواب آور و مسکن دارد. به گفته پزشکان، از لاکتوکروم به عنوان داروي خواب آور و مسکن و نيز در چشم پزشکي براي گشاد کردن مردمک چشم استفاده مي شود.
کاهو همچنين آرامبخش است، براي ضعف اعصاب مفيد بوده، ملين و ادرارآور است، زخم هاي مجاري ادرار و مثانه را درمان مي کند، اثر ضدتشنج دارد و بالاخره اينکه درد معده را تسکين داده و ورم غدد لنفاوي را برطرف مي کند. به علاوه مصرف کاهو به هنگام شيردهي مقدار شيرمادر را افزايش مي دهد. کاهو براي درمان سياه سرفه، روماتيسم، برونشيت، تشنج، تپش قلب، يرقان، انسداد مجاري طحال و کبد مفيد بوده و همچنين تصفيه کننده خون است. مصرف کاهوي پخته براي رفع سرفه و درد سينه نيز مفيد است. به علاوه خوردن کاهو پيش از خواب مي تواند مشکل بي خوابي را درمان کند.

براي جلوگيري از سوء هاضمه، وعده هاي متعدد و کوچک بخوريد
سوء هاضمه به احساس ناراحتي مبهم در شکم يا قفسه سينه گفته مي شود که هيچ علت عضوي مشخص براي آن پيدا نشده است.
اين احساس ناراحتي هنگام خوردن يا بعد از آن ايجاد مي شود. در شرايط بروز سوءهاضمه، معده، مري و روده کوچک دچار مشکل و اختلال عملکردي مي شوند.
شبکه خبري تورنتو نيوز در مقاله جديدي در اين زمينه آورده است که در موارد شديد و طولاني شدن بيماري، مراجعه به پزشک جهت بررسي علل عضوي، سلامت عمومي بدن و داروهاي مصرفي ضرورت دارد.
در اين مقاله آمده است که شايع ترين علائم و نشانه هاي اين اختلال گوارشي شامل آروغ زدن، نفخ شکمي و احساس گاز زياد در شکم و نيز سيري زودرس است. در بعضي از بيماران حتي درد واقعي شکم و علائم شبيه زخم معده ممکن است بروز کند در صورتي که هيچ زخمي وجود ندارد و به اين حالت ترش کردن بدون زخم گفته مي شود.
نفخ يا تجمع گاز در دستگاه گوارش اساسي ترين شکايت افراد مبتلا به سوء هاضمه است. اصولاً احساس پري و فشار بلافاصله پس از غذا و تسکين آن با آروغ زدن را نفخ معده مي نامند. علت اصلي نفخ معده مصرف غذاهايي است که تخليه معده را دچار کندي مي کنند، مانند غذاهايي که حاوي مقادير بالاي پروتئين و چربي هستند. در برخي موارد سوء هاضمه با مصرف برخي غذاها رابطه مستقيم دارد. به عنوان مثال بيماران مبتلا به تنگي مري مايعات را خوب تحمل مي کنند، ولي خوردن غذاهاي جامد، ممکن است با ناراحتي مخصوصاً در زيرجناغ همراه باشد.
بنابراين گزارش، اين عارضه ممکن است هم بزرگسالان و هم کودکان را گرفتار کند. براي جلوگيري از سوء هاضمه به جاي خوردن مقادير زياد غذا در يک وعده، وعده هاي متعدد و کوچک غذا را صرف کنيد.
غذاهاي سبک تر و سالم تر بخوريد و از خوراکي هاي چرب مانند چيزبرگر و سيب زميني سرخ کرده پرهيز کنيد.
اگر غذاهاي اسيدي مانند مرکبات يا نوشابه هاي گازدار معده شما را آشفته مي کنند، از مصرف آنها دوري کنيد. آهسته غذا بخوريد و پس از غذا خوردن مدتي استراحت کنيد و بلافاصله به ورزش يا فعاليت جسمي نپردازيد. علاوه بر اينها افراد مبتلا به اين اختلال نبايد در خوردن شکلات زياده روي کنند.

منبع :http://rasekhoon.net/article/show/211561/%D8%AF%D8...
3 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
jtajali@ آيدي من تو تلگرام jtajali@ آيدي من تو تلگرام عالي و مفيد بود ...ممنون
6 سال پیش
رحیم میرشاهی رحیم میرشاهی دوستان عزيز اگر مطلب مورد پسند واقع شد لطفا لايک کنيد. با تشکر از حمايت شما
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب