كاهش وزن با نوشيدن قهوه - هایپرکلابز

كاهش وزن با نوشيدن قهوه - هایپرکلابز هایپرکلابز :

نقش قهوه در يك برنامه كاهش وزن همواره به طور جدي مورد بحث و بررسي متخصصان تغذيه بوده است. قهوه هم داراي اثر مثبت و هم داراي اثر منفي بر روي سلامتي و وزن افراد با توجه به مقدار و چگونگي مصرف اين نوشيدني است. البته اگر برنامه‌اي روزانه و مرتب براي نوشيدن قهوه داشته باشيد احتمالا براي كاهش وزن‌تان شايد تمايل چنداني براي كنار گذاشتن اين برنامه نخواهيد داشت. بنابراين تحت كنترل درآوردن اثرات مثبت نوشيدن قهوه مي‌تواند كمك شاياني براي شما باشد. نكاتي كه در ادامه بيان خواهند شد موارد مربوط به كاهش وزن با نوشيدن قهوه را با ذكر نكاتي كليدي پوشش مي‌دهند.

1-مصرف متعادل قهوه

رعايت اين نكته مهم‌ترين جنبه قرار دادن قهوه در برنامه كاهش وزن‌تان است. مصرف افراطي و بيش از حد قهوه مي‌تواند منجر به افزايش استرس و بي‌خوابي شود. كه هر دوي اين ناراحتي‌ها مي‌توانند منجر به پرخوري در دراز مدت شوند. تلاش كنيد تا نوشيدن قهوه را به يك تا 2 فنجان در روز كاهش دهيد يا سعي كنيد به جاي قهوه از نوشيدني‌هاي بدون كافئين استفاده كنيد.

2-پرهيز از خامه و شكر به همراه قهوه

اين روش يكي از روش‌هاي كاملا موثر و مشخص در كاهش وزن با مصرف قهوه است. اضافه كردن مقادير زيادي شكر و خامه به قهوه مي‌تواند محتواي كالري معادل يك تخته شكلات يا حتي بيشتر از آن را در قهوه ايجاد كند. اگر تمايل زيادي به نوشيدن قهوه تلخ داشته باشيد و در صورتي كه نمي‌توانيد اين ميل را از خود دور كنيد توصيه مي‌شود تا از شير كم چرب و شيرين كننده‌هاي بدون قند به جاي خامه و شكر استفاده نمائيد.


3-پرهيز از انواع خاص نوشيدني‌هاي قهوه

عاداتي به مراتب بدتر از اضافه كردن خامه و شكر به يك فنجان قهوه نوشيدن مقادير زيادي قهوه‌هاي برپايه اسپرسو (نوعي قهوه كه با فشار بخار آب و طعم‌دار كننده‌هاي متنوع تهيه مي‌شود) مي‌باشد كه امروزه نوشيدن اين نوع خاص قهوه در كافي‌شاپ‌ها به نحو چشمگيري رو به افزايش است. اين نوع نوشيدني‌هاي قهوه اغلب شامل مقادير زيادي شير و شربت‌هاي حاوي قند هستند كه مي‌توانند كالري فراواني مانند يك وعده غذايي كامل داشته باشند.4-نوشيدن يك فنجان قهوه پس از شام جهت كم كردن تمايل افراطي به قهوه

يكي از نكات مثبت قهوه، نقش آن به عنوان از بين برنده اشتهاست. به اين منظور هر شب پس از صرف شام نوشيدن يك فنجان قهوه را در برنامه خود قرار دهيد.

ادامه اين روند به شما كمك خواهد كرد تا تمايل‌تان براي مصرف دسر و ديگر اسنك‌ها در پاسي از شب كاهش يابد. فراموش نكنيد كه مي‌توانيد مدت كوتاهي پس از صرف شام يا نوشيدن قهوه پس از شام دندان‌هايتان را مسواك بزنيد. در اين صورت داشتن دهان و دنداني تميز كمك مي‌كند تا وسوسه‌تان براي خوردن هر چيزي پيش از رفتن به رختخواب كاهش يابد.

5-نوشيدن قهوه يك ساعت پيش از شروع تمرينات ورزشي

نوشيدن قهوه پيش از تمرينات ورزشي مي‌تواند انرژي و هوشياري افراد را بالا ببرد كه در نهايت كمك مي‌كند تا تمرينات سخت و شديد را با تمركز بهتري انجام دهيد. قهوه همچنين به بهبود عملكرد مفاصل و درد ماهيچه‌‌اي كمك مي‌كند. هرچند بخواهيد تا از نوشيدن قهوه پيش از انجام تمرينات اجتناب كنيد. اسيد ناشي از هيجان و تحركات بدني مي‌تواند منجر به ناراحتي در ناحيه شكم شود.

6-همراهي قهوه به همراه مقادير كافي و مناسب آب

در بسياري از افراد قهوه به عنوان يك مدر عمل مي‌كند به اين معني كه نوشيدن قهوه مي‌تواند منجر به از دست دادن آب بدن شود. جهت حفظ آب بدن و پر نگه داشتن معده از مقادير كافي آب به ازاي نوشيدن هر فنجان قهوه يك فنجان آب بنوشيد.


* خوب است بدانيم:

براي كسب بهترين نتيجه در كاهش وزن، نوشيدن قهوه را با يك رژيم غذايي سالم و متعادل و انجام تمرينات منظم همراه كنيد و در نهايت فراموش نكنيد كه وابستگي تنها به يك بخش از رژيم غذايي‌تان جهت كاهش وزن (مانند رعايت نوشيدن قهوه) نمي‌تواند گزينه چندان مناسبي باشد.

منبع :http://tiplife.ir/health/400-nosh

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب