افسون فلفل سیاه - هایپرکلابز

شقایق حافظی 8 سال پیش
افسون فلفل سیاه - هایپرکلابز هایپرکلابز :

خودتان را در دوران پارينه سنگي به عنوان يك غارنشين تصور كنيد. زماني كه تنها وظيفه شما جستجو براي غذا و پيدا كردن راه‌هايي براي نجات از گرسنگي بود. بدون هيچ سوپر ماركت، متخصص تغذيه، فروشگاه زنجيره‌اي، آشپزهاي زبردست و رستوراني كه تخصصش اغواي قوه چشايي شما باشد، شما و خودتان در آشپزخانه تنها بوديد! آن هم آشپزخانه‌اي كه محدود به يك شعله‌ي آتش بود و بس!

مدتي بعد شما فلفل سياه را كشف كرديد! معجزه‌اي كه تنها ادويه موجود در طبيعت بود و از گياهي با برگ‌هاي سبز به دست مي‌آمد. شما و گروهي از مردم ماقبل تاريخ در هند از فلفل سياه به عنوان چاشني غذا استفاده مي‌كرديد، چرا كه اصلا هند محل تولد فلفل سياه بود.
با گذشت زمان فلفل سياه به عنوان پادشاه ادويه‌جات در سراسر جهان شناخته شد كه نه تنها براي پخت و پز بكار مي‌رفت، بلكه از خواص درماني آن هم نميشد گذشت و از آن حتي در مراسم آييني هم استفاده ميشد. مثلا مصري‌ها از فلفل در مراسم موميايي استفاده مي‌كردند. پدر علم طب، سقراط، از فلفل سياه در مقاصد دارويي استفاده مي‌كرد و در قرون وسطي عنوان طلاي سياه را بر روي فلفل گذاشته بودند! آنقدر كه از آن به عنوان پول در مبادلات كالا هم استفاده ميشد!

بر اساس مطالعات افزودن فلفل سياه به رژيم غذايي مي‌تواند وزن شما را حسابي كاهش دهد. اين ادويه ترموژنيك چربي‌هاي شكم شما را از بين برده و با بالا بردن سوخت و ساز شما، به كاهش وزنتان كمك شاياني مي‌كند.

علاوه بر كاهش وزن، فلفل سياه يك آنتي دپرشن طبيعي هم به حساب مي‌آيد كه عطر و طعمش خلق و خوي شما را حسابي روبراه مي‌كند. فلفل سياه با آن آنتي اكسيدان‌هاي جذابش به جنگ راديكال‌هاي آزاد رفته و شما را از پيري نجات مي‌دهد. خلاصه كه اين موجود به ظاهر ساده آنچنان قدرتي دارد كه مطمئنم وقتي اين مطلب را تا انتها بخوانيد يك فلفل‌پاش در كيف خود مي‌گذاريد كه هر كجا كه رفتيد، افسون جادويي خود را به همراه داشته باشيد.

فلفل سياه و آب ليمو ترش

Everydayroots.com پيشنهاد مي‌كند كه از معجون آب ليموي تازه و فلفل سياه براي از بين بردن سلول‌هاي چربي‌ استفاده كنيد. با کاهش سلول‌های چربی، گردش خون افزایش می‌یابد و مواد مغذی با سرعت بیشتری جذب می‌شوند. علاوه بر این، شما احساس سبكي بيشتري خواهيد داشت. كافي است نيمي از يك ليموي ارگانيك و تازه را در يك ليوان آب بچكانيد و به آن اندكي فلفل سياه تازه آسياب شده بيفزاييد. اين معجون را بعد از هر وعده غذايي نوش جان كنيد.

منبع :http://fidilio.com/go/food-clinique/black-pepper-b...
6 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
حسین * حسین * *°• .LIKE. •°*
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب