خواص فوق العاده سوپ قلم گاو و استخوان مرغ - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 8 سال پیش
خواص فوق العاده سوپ قلم گاو و استخوان مرغ - هایپرکلابز هایپرکلابز :

افرادی که در تلاش برای مقابله با افزایش وزن، احساس خستگی، چین و چروک پوست و دیگر نشانه‌های پیری هستند، بیشتر به مصرف قرص رژیمی، نوشیدنی انرژی‌زا یا تزریق بوتاکس روی می‌آورند.

سوپ قلم غذایی با خاصیت بالای درمانی و ضد پیری است که مصرف روزانه آن توصیه می‌شود و مهمترین خواص آن به شرح زیر است:

- التیام‌بخش معده: استخوان گاو و مرغ استفاده شده برای تهیه آبگوشت و سوپ حاوی کلاژن است که در زمان پخت به ژلاتین تبدیل می‌شود. ژلاتین یکی از موثرترین التیام‌بخش‌های معده در جهان است. همچنین این ماده مملو از «گلیسین»، قوی‌ترین آمینو اسید ضدالتهابی است. علاوه بر این دارای مواد مغذی شفابخش دیگری شامل منیزیم، پرولین و آرژنین است. خاصیت التیام‌بخش بودن ژلاتین برای معده حائز اهمیت است زیرا برای لاغر ماندن و سالم بودن باید معده سفت و منسجم باشد. معده محل زندگی میلیاردها میلیارد میکروب است که متخصصان آنها را با عنوان «میکروبیوم» می‌شناسند. میکروبیوم‌ به عنوان یک اکوسیستم است که می‌تواند به حالت تعادل یا خلاف آن باشد. در صورتی که میکروبیوم‌ در حالت تعادل باشد تنوع وسیعی از میکروب‌های خوب و مفید در بدن وجود دارد اما در صورتی که خلاف این وضعیت باشد، دو خطر وجود خواهد داشت:
1- میکروب‌های بد با سرعت زیاد تکثیر شده و به مواد شیمیایی سمی تبدیل می‌شوند.
2- رشد مازاد باکتریایی روده کوچک به وجود می‌آید.

خواص فوق العاده سوپ قلم گاو و استخوان مرغ

پزشکان دلایل متعددی را در برهم خوردن تعادل میکروب‌های معده دخیل می‌دانند که عبارتند از:
1- مصرف آنتی بیوتیک‌ که از بین برنده میلیاردها میلیارد میکروب خوب در معده است.
2- رژیم غذایی اشتباه که آنها را به دلیل گرسنگی از بین می‌برد.
3- استرس که فضای اطراف آنها را مسموم می‌سازد.
4- داروهای آنتی اسیدی، NSAIDs و دیگر داروهایی که تغییر دهنده محیط گوارشی هستند.

زمانی که میکروب‌های بد کنترل معده را به دست می‌گیرند یا حتی وقتی میکروب‌های مفید با سرعت غیرعادی تکثیر می‌شوند، ماده شیمیایی تولید می‌کنند که موجب التهاب می‌شود. این التهاب دیواره روده را از بین می‌برد و شرایطی به وجود می‌آورد تا باکتری، ماده سمی و مواد زائد، وارد جریان خون شوند.
- پاکسازی چین و چروک پوست: کرم‌های ضد چین و چروک حاوی کلاژن هستند که سلول‌های پوست را سفت و محکم می‌سازد. هرچند موثرتر آن است که کلاژن داخل بدن تولید شود. همچنین این ماده خوراکی دارای اسید هیالورونیک است که با مرطوب ساختن پوست، چین و چروک را از بین می‌برد.
- کاهش وزن: تنها مصرف یک کاسه کوچک از این ماده خوراکی همانند خوردن یک وعده غذایی کامل است و حدود 50 تا 60 کالری به بدن می‌رساند. در نتیجه در صورتی که میزان غذای دریافتی خود را کاهش دهید با خوردن سوپ قلم میلی به مصرف غذای بیشتر نخواهید داشت.

- حفظ مفصل‌ها: در مفصل‌های بدن غضروف وجود دارد؛ پوششی تفلون مانندی که به مفصل‌ها اجازه می‌دهد روی یکدیگر حرکت داشته باشند. استخوان‌های حیوانات هم دارای غضروف است. غضروف علاوه بر آنکه حاوی کلاژن است در برگیرنده گلوکزامین و سولفات کندرویتین است که بسیاری از پزشکان مصرف آنها را به عنوان مکمل برای حفظ سلامت مفصل‌ها توصیه می‌کنند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب