از خواص و مضرات شکلات تلخ چه می دانید؟- هایپرکلابز

Zeynab بختیاری 7 سال پیش
از خواص و مضرات شکلات تلخ چه می دانید؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تحقیقات نشان می‌دهد که شکلات تلخ حساسیت بدن به انسولین را افزایش داده و موجب کاهش احتمال ابتلا به دیابت در افراد می‌شود.
خاصیت دیگر شکلات تلخ فیبر زیاد این ماده غذایی است و مصرف مقدار اندکی شکلات تلخ باعث احساس سیری می شود و این موضوع موجب می‌شود که از خوردن غذاهای چرب و با کالری زیاد خودداری کند.
تحقیقاتی بر روی «اندیکس سیری» در حال انجام است به این معنا که چه غذاهایی زودتر انسان را سیر می‌کند که در واقع این تحقیقات به درمان چاقی کمک زیادی خواهد کرد.
در این تحقیقات مشخص شد که شکلات تلخ یکی از موادی است که موجب می‌شود انسان احساس سیری کند بنابراین می‌توان از این ماده در درمان چاقی استفاده کرد و جلوی پرخوری را گرفت.
دیگر خصوصیات این نوع شکلات وجود اکسیدان‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها و فلاونوئیدها در این ماده غذایی است که موجب محافظت از پوست در مقابل اشعه‌های مختلف مااند اشعه ماورابنفش شده و به مانند دیگر شکلات‌ها حساسیت پوستی ایجاد نمی‌کند.
از خواص دارویی دیگر شکلات تلخ درمانی برای کاهش سرفه‌های مکرر است . «تئوبرومین» در شکلات تلخ با تأثیر بر مغز مانع سرفه‌های مکرر می‌شود.
شکلات تلخ شادی و نشاط بخش است و عامل کاهش استرس بوده و کاکائو خاصیت رقیق‌سازی خون را دارد و مانند آسپرین عمل کرده و جریان خون را بهبود می‌بخشد. تحقیقات مختلف نشان داده که بهبود یافتن جریان خون در دید چشم نیز تاثیرگذار است.
مصرف شکلات تلخ سرعت عکس‌العمل را در انسان بالا می‌برد، در هر صورت نسبت به افراط در مصرف شکلات تلخ هشدار داده شده چراکه کافئین زیاد موجود در این ماده غذایی آرامش افراد را بر هم می‌زند و بی‌خوابی و بی‌حوصلگی در پی دارد.
مصرف این ماده غذایی را برای افراد بیش‌فعال ممنوع است و مصرف این ماده غذایی برای کهنسالان مانعی ندارد.

منبع :http://hyperclubz.com
4 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
م ه م ه من که خییییییییییییلی دوست دارمbig grin
7 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب