با ۷ نکته طلایی برای لاغری و تناسب اندام آشنا شوید - هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
با ۷ نکته طلایی برای لاغری و تناسب اندام آشنا شوید - هایپرکلابز هایپرکلابز :

۱- از کاهش وزن و افزایش وزن مکرر دوری کنید

از کم‌خوری و بدخوری و یا رژیم‌های مداوم و پی در پی که باعث کاهش و افزایش وزنتان به صورت مداوم می‌شود بپرهیزید، چرا که این مسئله باعث می‌شود تا هر بار مقاومت بدن در برابر کاهش وزن بالا رود و کم کردن وزن را سخت‌تر می‌کند.

۲- از ترک ورزش به یک‌باره بپرهیزید

هیچ‌گاه ورزش را به صورت ناگهانی ترک نکنید. این کار می‌تواند بنا به دلایل مختلفی چون کمبود وقت٬ زیاد شدن مشغله٬ سفر و یا به هر دلیلی باشد. ولی انجام این کار عوارضی را به همراه دارد. از جمله این عوارض می‌توان به افزایش توده چربی بدن٬ دردهای عضلانی و یا از دست رفتن توده عضلانی بدن شود. علاوه بر این نیز ممکن است این عمل مشکلات روحی چون افسردگی را نیز به همراه داشته باشد.

۳- استرس نیز در افزایش چربی در ناحیه شکم تاثیر گذار است

هر چه استرس شما بیشتر باشد، چربی دور شکمتان نیز بیشتر می‌شود. استرس باعث افزایش کورتیزول می‌شود و همین موضوع باعث افزایش مصرف هله هوله می‌شود که میزان کالری بالایی دارد.

۴- به میزان غذای مصرفیتان توجه کنید

از خوردن هله هوله و ریزه‌خواری‌های مکرر دوری کنید. به حجم مصرفیتان دقت کنید٬ معده‌تان را بیش از حد پر نکنید. به آرامی غذا بخورید٬ خوب بجوید، از مصرف بیش از حد غذا بپرهیزید.

۵- تمرکز بیش از حد روی نتیجه کارتان نداشته باشید

اگر روی نتیجه تمرکز کنید، هرگز تغییر نخواهید کرد. اما اگر روی تغییرات تمرکز کنید، حتما به نتیجه می‌رسید. یه جای آن که در هنگام تمرینات ورزشیتان روی کاهش وزن ناشی از آن تمرکز کنید به خود تمرین توجه کنید و برای خودتان هدف بگذارید. برای مثال اگر روی تردمیل ۵ دقیقه می‌دوید و خسته می‌شوید، روی این تمرکز کنید که این ۵ دقیقه را باید به ۶ دقیقه و یا بیشتر برسانید. با این تفکر هم خستگی ناشی از تمرینتان کمتر می‌شود و هم به کاهش وزن هر چه بیشتر بدنتان کمک می‌کنید.

۶- کم‌خوابی شبانه باعث افزایش وزن می‌شود

خواب شبانه آن هم کمتر از ۶ ساعت با افزایش وزن ارتباط دارد. تحقیقات نشان داده است، افرادی که شب‌ها کمتر از شش ساعت می‌خوابند، بیش از شش درصد افزایش وزن را تجربه می‌کنند.

۷- پیاده روی کنید

تحقیقات نشان داده است، کسانی که یک ‌بار در هفته پیاده‌روی سریع انجام می‌دهند تا ۵ برابر بیشتر از افرادی که همان مسیر را با گام‌های معمولی طی می‌کنند، چربی از دست می‌دهند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب