عوارض جبران ناپذیر رژیم خیلی کم چرب- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 6 سال پیش
عوارض جبران ناپذیر رژیم خیلی کم چرب- هایپرکلابز هایپرکلابز :

مراقبت از میزان چربی دریافتی اهمیت زیادی دارد، به خصوص برای کاهش وزن و سلامت. اما باید به حد لازم از چربی‌های سالم تغذیه داشته باشید تا با عوارض کمبود چربی مواجه نگردید.داشتن یک رژیم غذایی کم چربی می‌تواند در جذب ویتامین‌های محلول در چربی مانند A، D، E و K اختلال ایجاد کند.

از آنجایی که ویتامین‌ها در چربی حل می‌شوند بدن برای استفاده‌ی بهینه از آن‌ها نیاز به چربی دارد. این ویتامین‌ها اغلب در کبد و بافت‌های چربی نگهداری می‌شوند و برای رشد، ایمنی بدن، بازسازی سلول‌ها و لخته شدن خون اهمیت دارند.

هردو امگا3 و امگا6 نقش مهمی در رفتار و روحیات فرد دارند. این دو عامل ساخت بسیاری از هورمون‌ها و مواد شیمیایی در مغز هستند. اسیدهای چرب کمک می‌کنند سلول‌های عصب در مغز عایق شوند و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا راحت تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

سرطان روده، سینه و پروستات همگی با دریافت کم اسیدهای چرب ضروری در ارتباط‌اند. میزان زیاد امگا3 در بدن رشد تومورهای پروستات و سلول‌های سرطانی را آهسته می‌کند.زمانی که چربی رژیم غذایی شما کم باشد سطح HDL ( کلسترول خوب ) پایین می‌آید.

این برای شما مشکل‌ساز است زیرا سطح HDL باید بالا باشد تا به حفاظت از بدن در مقابل بیماری‌های قلبی کمک کند. HDL کلسترول بد را از خون جمع کرده و آن را برای خروج از بدن به کبد می‌دهد. زمانی که سطح آن نامتعادل باشد و سطح LDL ( کلسترول بد ) بالا برود شما با مشکلات کلسترول مواجه شده و در خطر بیماری‌های قلبی قرار می‌گیرید.

اسیدهای چرب ضروری، خصوصاً امگا3، می‌تواند سطح کلسترول را بهبود بخشیده و از قلب مراقبت کنداگر زیاد چربی نخورید چیزهای دیگر را زیاد استفاده خواهید کرد، کربوهیدرات‌ها یا پروتئین. این به تعادل کلی رژیم غذایی شما اثر می‌گذارد و باعث مشکل در سلامتی‌تان خواهد شد.

یک رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات می‌تواند اشتهای شما را زیاد کرده و احتمال دیابت نوع 2 را افزایش دهد. از طرف دیگر رژیم غذایی دارای پروتئین زیاد برای کلیه و کبد نامناسب بوده و می‌تواند باعث پوکی استخوان شود. هردو این موارد باعث کمبود مواد مغذی در بدن خواهند شد.

اگر همیشه غذاهای کم چرب یا بدون چربی انتخاب می‌کنید باید تغییر کوچکی در رژیم غذایی کاهش وزن خود ایجاد کنید. 
بعلاوه چربی به طعم غذا کمک می‌کند. در نتیجه شما احساس رضایت و سیری خواهید کرد که این یعنی با خوردن یک غذای دارای چربی برای مدت بیشتری سیر بوده و نیاز به دوباره خوردن ندارید.

ساير تصاوير

عوارض جبران ناپذیر رژیم خیلی کم چرب- هایپرکلابز
منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب