بهتر است در مصرف انواع روغن های خوراکی پرهیز کنید - هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
بهتر است در مصرف انواع روغن های خوراکی پرهیز کنید - هایپرکلابز هایپرکلابز :

يک متخصص تغذیه به مردم توصیه کرد که مصرف غذاهای سرخ کردنی را به حداقل برسانند و غذاهای کبابی و آب‌پز را در اولویت تغذیه‌ای خود قرار دهند.

دکتر غیبی گفت: چربی‌ها و روغن‌های خوراکی نقش مهمی در سلامت افراد دارند. نمی‌توان آنها را به طور کامل حذف کرد، ولی اگر زیاد مصرف شوند، عوارض زیادی را به دنبال خواهند داشت.

وی با بیان اینکه روغن‌ها به دو گروه روغن‌های حیوانی و گیاهی تقسیم می‌شوند، گفت: روغن‌های گیاهی معمولا به صورت مایع و روغن‌های حیوانی به صورت جامد هستند. کره، روغن نباتی و روغن‌هایی که به صورت مستقیم مصرف می‌شوند، روغن‌های مرئی هستند و روغن‌های نامرئی در مواد غذایی چون لبنیات و گوشت و غیره به صورت غیرمستقیم و همراه با ماده غذایی اصلی وارد بدن می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: برخی مواقع افراد احساس می‌کنند روغن زیادی مصرف نمی‌کنند، در حالیکه به عنوان مثال شیر پرچرب روغن زیادی دارد. روغن‌های گیاهی مثل روغن زیتون، کلزا، آفتابگردان و روغن‌هایی مثل کره، دنبه، چربی زیر پوست مرغ و … روغن حیوانی محسوب می‌شوند.

غیبی با تاکید بر استفاده از روغن‌های سرخ کردنی مناسب برای سرخ کردن، افزود: روغن‌های مقاوم به درجه حرارت بالا، روغن‌هایی مناسب سرخ کردن هستند.

روغن‌های مخصوص سرخ کردن در بازار موجود هستند و افراد نباید حتی از روغن‌هایی چون زیتون و روغن‌های معمول به بهانه مفید بودن در سرخ کردن استفاده کنند. مصرف روغن‌های حیوانی و جامد هیدروژنی را باید به حداقل برسانیم. اکثر مواد غذایی حیوانی مقداری روغن را به صورت نامرئی به همراه دارند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب