عوارض جانبی داروهای کاهش وزن- هایپرکلابز

زهرا فلاحی 6 سال پیش
عوارض جانبی داروهای کاهش وزن- هایپرکلابز هایپرکلابز :

اکثریت کسانی که میخواهند در برنامه کاهش وزن خود زودتر به نتیجه برسند از راه های غیر اصولی پیروی میکنند.

عوارض جانبی داروهای کاهش وزن
روی آوردن به رژیم های بسیار سخت و غیر اصولی و یاحتی استفاده از قرص های لاغری.شاید در ابتدا وزن خود را کم کنند و از نتیجه آن نیز راضی باشند اما نمیدانند که عوارض جانبی داروهای کاهش وزن بعد ها گریبانگیرشان میشود.

بارها گفته ایم که کاهش وزن یک پروسه تقریبا بلند مدت است و به هیچ وجه نمیتوان در مدت زمان کوتاه چربی های بددن را از بین برد.

از بین بردن چربی ها هم فقط با یکبرنامه غذایی درست و تمرین و ورزش های هوازی ممکن است.اصلا نمی ارزد که بخاطر کاهش وزن که همان به سلامتی رسیدن است سلامتی خود را با داروها به خطربی اندازید.در زیر دو نوع از داروها و عوارض آنها را برای شما بیان میکنیم.

سیبوترامین : این دارو ساختار شیمیایی مغز شما را تغییر می دهد و باعث می شود احساس سیری زودتری داشته باشید و از میزان گرسنگی شما می کاهد .

میانگین کاهش وزن ۵تا۱۰ درصد از وزن اولیه بعد از دریافت دارو در طول یک سال است .

عوارض جانبی استفاده از این دارو عبارتند از افزایش فشار خون ، افزایش ضربان قلب ، سردرد ، خشکی دهان ، یبوست ، و بی خوابی .

داروهای کاهش وزن
اورلیستات(زنیکال) : این دارو هضم و جذب چربی را در معده و روده مهار می کند .

چربی جذب نشده در مدفوع دفع می شود . میانگین کاهش وزن ۵تا۱۰ درصد از وزن اولیه بعد از دریافت دارو در طول یک سال است .

عوارض جانبی مصرف این دارو عبارت است از حرکات مکرر روده و ایجاد اسهال چرب . عوارض جانبی دارو با کاهش دریافت چربی کمتر می شود .

از آنجائیکه اورلیستات جذب برخی مواد مغذی را مهار می کند ، در جهت پیشگیری از تخلیه مواد مغذی ،از مولتی ویتامین در حین مصرف این دارو استفاده کنید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب