دليل و درمان فرو رفتن ناخن در پوست- هایپرکلابز

دليل و درمان فرو رفتن ناخن در پوست- هایپرکلابز هایپرکلابز :

خيلي‌ها تصور مي‌کنند اين حالت که بافت نرم اطراف ناخن به‌وسيله لبه يا صفحه ناخن فرو مي‌رود و باعث درد و چرك و ايجاد بافت گرانولاسيون مي‌شود، در افراد چاق ديده مي‌شود اما علت اصلي آن، فشار گوشه‌هاي شست پا به ‌دليل پوشيدن كفش بد يا آسيب به ناخن و پوست اطراف آن هنگام کوتاه کردن ناخن است. در بيشتر موارد، شست پا درگير اين مشکل و در بعضي افراد که شكل آناتوميكي شست پا برجسته‌تر است، اين مشکل تکرار مي‌شود. در بعضي ديگر هم که عفونت قارچي طولاني‌مدت ناخن باعث شكنندگي ناخن و التهاب اطراف آن شده، اين حالت ديده مي‌شود. حتي در بچه‌ها نيز اين حالت ديده مي‌شود. در همه مبتلايان، اگر با كمك ضدالتهاب‌هاي موضعي و آنتي باكتريال کنترل نشود، گاهي مجبور به جراحي مي‌شويم و چون درمان معمولا مشكل و طولاني است، توصيه‌ها بيشتر پيشگيرانه است.

1) بيمار بايد كفش‌هاي گشاد و راحت بپوشد. هرگونه تغيير آناتوميكي و بدشكلي پا بايد فورا برطرف شود.

2) گرفتن ناخن به شكل افقي بهتر از گرفتن هلالي ناخن است.

3) اجازه دهيد ناخن به اندازه كافي رشد كند تا لبه آن كاملا واضح شود. از ور رفتن زياد با ناخن و پوست اطرافش بپرهيزيد.

4) قرار دادن پا در تشت آب گرم دوبار در روز به شرطي كه پا پس از شستشو كاملا خشك شود، مفيد است.

5) درد و قرمزي، نشانه عفوني شدن پاست بنابراين در اين صورت حتما به پزشک متخصص مراجعه کنيد. اگر عفونت شديد باشد، استفاده از آنتي‌بيوتيك‌ خوراكي هم علاوه بر موضعي لازم است.

6) ناخن‌هاي بلند بيشتر در معرض آسيب هستند بنابراين ناخن‌ها را بلند نکنيد.

7) کوتاه کردن ناخن‌ها بايد به گونه‌اي باشد که گوشه‌هاي ناخن حفظ و خط رويش ناخن به شکل مستقيم درآورده شود. کوتاه کردن غيراصولي ناخن‌ها، يکي از علل فرورفتن آنها داخل گوشت است.

8) از مانيکور شديد که همراه با عقب زدن کوتيکول ناخن است خودداري کنيد. به‌خصوص مانيکور با وسايل آلوده در مکان‌هاي نامناسب، امکان دارد شما را در معرض عفونت بافت کنار ناخن و مشکلات بعدي قرار دهد.


منبع :http://hyperclubz.com
2 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
زهرا فلاحی زهرا فلاحی چه عکس وحشتناکی
8 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب