انواع ماسك براى پوست های چرب- هایپرکلابز

MOZHGAN ZAREH 10 سال پیش
انواع ماسك براى پوست های چرب- هایپرکلابز هایپرکلابز :

انواع ماسك براى پوست های چرب

ماسك آلوى قرمز: براى تهیه ماسك آلوى قرمز كافى است هسته آلوى قرمز را درآورید و سپس آلوها را له كنید و چند قطره روغن بادام شیرین به آن اضافه كنید و خوب مخلوط نمایید و سپس به مدت 20 دقیقه آن را بر روى پوست بمالید و آنگاه با پنبه آغشته به گلاب آن را پاك كنید.

ماسك لیمو ترش: براى تهیه ماسك لیموترش آب دو عدد لیمو را بگیرید و با یک قاشق عسل گرم، مخلوط كنید و روى پوست بمالید و پس از 20 دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاك كنید.

ماسك هویج: ماسك هویج نیز به وسیله آب هویج تهیه مى شود. براى این منظور مقدارى آب هویج را با ماست مخلوط كنید و با انگشت روى پوست بمالید و پس از 20 دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاك كنید.

ماسك كدو حلوایى: مقدارى كدو حلوایى رسیده را له كنید و به صورت ماسك براى متعادل ساختن چربى پوست صورت استفاده كنید.

ماسك سفیده تخم مرغ: یك عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید؛ پس از كف كردن به آن نصف لیوان لیموترش اضافه كنید وبه هم بزنید و روى تمام پوست بمالید. پس از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسك پرتقال و لیمو: دو قاشق آب پرتقال و یك قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط نمایید و به صورت بمالید. بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسك خیار: خیار را بپزید و له كنید، به صورت ماسك روى صورت بگذارید و پس از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسك زرده تخم مرغ و آووكادو: 1 قاشق سوپخورى خاك رس (خاك رس یا خمیر پاك كننده كه به شكل پودر در تمام مغازه ها و فروشگاه هاى غذایى بهداشتى موجود است) + یک عدد زرده تخم مرغ + یك چهارم قاشق آووكادو له شده + مقدارى روغن فندق (براى این كه یك مخلوط نرم داشته باشیم) را با هم مخلوط كرده و بر روى پوست خود به مدت 15 الى 20 دقیقه گذاشته و بعد با آب ولرم بشویید. (زرده تخم مرغ وآووكادو رطوبت از دست رفته پوست را دوباره باز مى گرداند، خمیر پاك كننده ترشحات چربى پوست را خشك كرده، روغن فندق این حالت را در پوست تعدیل كرده و آن را تقویت مى كند.)
روى پوست هاى چرب نباید پماد یا كرم بتامتازون، تریامسینولون، هیدروكورتیزون یا فلوسینولون مالید و نیز در این مواقع نباید صابون اسیدى مصرف كرد. افرادى كه پوست چرب دارند باید مصرف چربى و قند را به حداقل برسانند و غذاهایى مثل خرما، پسته، فندق، گردو، شكلات و موز را بسیار كم مصرف كنند.

ماسك سیب: یك عدد سیب رنده شده را با 5 قاشق سوپخورى عسل مخلوط كنید و سپس روى پوست صورتتان بمالید و پس از 10 دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسك گوجه فرنگى: یك عدد گوجه فرنگى را خوب له كنید و بگذارید به مدت 15 تا 20 دقیقه روى پوستتان بماند. سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. پوست هاى چرب نسبت به موادپاك كننده و مواد آرایشى و دارویى حساس هستند و ممكن است در اثر مصرف مواد پاك كننده یا محلول هاى الكل دار دچار قرمزى، خشكى، خارش یا پوسته ریزى شوند. در این صورت باید مصرف هرگونه شیرپاك كن، محلول هاى طبى و داروهاى موضعى را متوقف و به پزشك مراجعه كرد تا پماد ساختنى (تركیبى) التیام دهنده اى را تجویز كند. روى پوست هاى چرب كه این گونه تحریك شده اند نباید پماد یا كرم بتامتازون، تریامسینولون، هیدروكورتیزون یا فلوسینولون مالید و نیز در این مواقع نباید صابون اسیدى مصرف كرد. افرادى كه پوست چرب دارند باید مصرف چربى و قند را به حداقل برسانند و غذاهایى مثل خرما، پسته، فندق، گردو، شكلات و موز را بسیار كم مصرف كنند. این افراد براى كنترل چربى پوست خود و برخوردارى از یك پوست شاداب و خوب باید خواب كافى، اعصاب راحت و تغذیه مناسب داشته باشند و هرچه مى توانند سبزى و میوه مصرف كنند

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=14511
1 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
حميدرضا كريمي حميدرضا كريمي ممنون
10 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب