با هزینه کم ازپوست خود نگهداری کنید- هایپرکلابز

افسانه عاشوری 8 سال پیش
با هزینه کم ازپوست خود نگهداری کنید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تقریباً هر آنچه که برای محافظت از پوست خود لازم دارید در یخچال منزل شما موجود است. پس دیگر نیازی به صرف هزینه های گزاف جهت خرید محصولات مراقبت از پوست نیست!

مرطوب کننده ماسک کاکائو
یک ماسک تهیه شده از کاکائو بسته ای سرشار از آنتی اکسیدان، جهت بازگرداندن رطوبت و شادابی به پوست است. با افزایش سن، سد رطوبتی پوست شروع به از بین رفتن می کند و پوست خشک می شود. بهترین راه چاره، مرطوب سازی است. یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو، یک قاشق غذاخوری خامه کمی ترش، یک قاشق غذاخوری عسل و یک عدد سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید. این مواد نیرومند همزمان چند کار برای پوست شما انجام می دهند: خامه ترش اسید لاکتیک دارد و در عین آب رسانی به پوست آن را لایه برداری دارد و در عین آب رسانی به پوست آن را لایه برداری نیز می کند. عسل ماده ای است که مرطوب سازی می کند و سفیده تخم مرغ هم پوست را سفت می کند.

با شیر نرمی و لطافت را تجربه کنید
اگر در اثر بی توجهی و کار زیاد پوست دست تان زبر و خشن شده است، دو فنجان شیر را کمی گرم کنید و حدود پنج تا ده دقیقه دست های خود را در آن فرو برید. چربی موجود در شیر کار آب رسانی را انجام می دهد و ویتامین های A و E کار تغذیه پوست را برعهده دارند.

با جو دوسر کرم لایه بردار درست کنید
سه قاشق چایخوری جو دوسر آسیاب شده را با یک قاشق چایخوری سرکه سیب مخلوط کنید تا خمیری نرم به دست آید. سپس یک چهارم قاشق غذاخوری آب لیمو و نصف قاشق غذاخوری شکر قهوه ای به آن بیفزایید و مخلوط کنید. خمیر را به مدت پنج تا ده دقیقه روی صورت شسته شده خود بمالید و پس از آن به شکل دورانی روی صورت ماساژ دهید تا لایه برداری انجام گیرد. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید و خشک کنید.

تقویت ناخن با روغن نارگیل
برای تقویت کوتیکول های اطراف ناخن کمی روغن نارگیل به گوشه ناخن ها بمالید و روی آنها را بپوشانید تا روغن خوب نفوذ کند.

رفع ترک پا با جوش شیرین
برای نرم کردن پوست ترک خورده و خشن پا جوش شیرین چاره ساز است. مقداری جوش شیرین را در آب گرم حل کنید و پای خود را در آن فرو برید. پس از سی دقیقه پای خود را بشویید و با حوله خشک کنید. سپس لوسیون نرم کننده و مرطوب کننده به آن بزنید و جوراب نخی بپوشید و استراحت کنید.

لطافت پوست با شیر نارگیل
خشکی پوست را با چای سفید و شیر نارگیل که سرشار از چربی های مرطوب کننده است درمان کنید. نصف فنجان برنج آسیاب شده، نصف فنجان شیر نارگیل، نصف قاشق غذاخوری زنجبیل آسیاب شده و نصف فنجان شکر قهوه ای را با هم مخلوط کنید و به صورت دورانی روی پوست بمالید.

رفع خشکی لب با معجون عسل
اگر لب هایتان خشکی زده و ترک خورده اند، از عسل و روغن نارگیل بهره بگیرید. یک قاشق چایخوری روغن نارگیل، یک قاشق چایخوری عسل، دو قاشق غذاخوری شکر قهوه ای و چند قطره آب لیمو را با هم مخلوط کنید و روی لب های خود بمالید. ترکیب دو قاشق غذاخوری جو آسیاب شده، یک قاشق چایخوری عسل، نصف قاشق چایخوری سرکه سیب و چند قطره روغن درخت چای را هم امتحان کنید.

رفع چین و چروک با لایه بردار خانگی
اگر نگران افزایش سن و نشانه های پیری هستید، از آفاهیدروکسی اسیدهای موجود در پاپایا، به عنوان لایه بردار و پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ به عنوان بازسازنده و سفت کننده پوست استفاده کنید. نصف یک پاپایا تازه و له شده، یک قاشق غذاخوری ماست، یک قاشق غذاخوری چای سفید دم کرده و خنک شده، یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه و یک عدد سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید. خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بشویید

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از افسانه عاشوری

بوی این ادویه لاغر میکند
کاهش حرکات وزن