مراقبت های پوستی/آرایشی به وقت سفر برای خانمها!- هایپرکلابز

مراقبت های پوستی/آرایشی به وقت سفر برای خانمها!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

از آنجا که در نوروز و سال نو تعطیلات طولانی در پیش است تقریبا همه به فکر سفر می افتند، حالا می خواهد این سفر دو روزه باشد یا کل تعطیلات را شامل شود. چه با ماشین تان به دیدن اقوامی در شهرهای مختلف بروید، چه با قطار یا هواپیما به شهر یا کشوری دور سفر کنید، نکته مهم مراقبت و رعایت سلامت خود و خانواده از همه جنبه هاست. از آنجا که سلامت طیف گسترده ای را شامل می شود ما در اینجا برخی نکات لازم جهت مراقبت از پوست و زیبایی را برای تان مرور می کنیم تا با احتیاط بیشتری به سفر بروید.


ریمل نزنید


در طول سفر تا رسیدن به مقصد از زدن ریمل خودداری کنید چون اگر کمی چرت بزنید و بیدار شود ممکن است ریمل به زیر چشم های تان ریخته باشد. حتی بهتر است سایه چشم هم نزنید چون ممکن است دست تان بخورد و پاک شود یا به جاهای دیگری از صورت تان سرایت کند.به صورت تان دست نزنید


برای جلوگیری از هرگونه جوش در طول تعطیلات بهتر است دست به پوست تان نزنید و کمترین تماس و لمس را با صورت تان داشته باشید چون اگر این کار را انجام دهید کلی باکتری ناشناخته که می توانند مشکلات پوستی ایجاد کنند را با خودتان همراه می کنید. حتی وقتی می خواهید آرایش کنید اول دست های تان را با یک محلول ضد باکتری بشویید و بعد دست تان را به پوست تان بزنید.


کرم دست هم لازم است


خانه را بدون کرم دست ترک نکنید. شما قرار است کلی چمدان با خودتان حمل و جابه جا کنید بنابراین دست های تان با گرد و غباری که روی آن می نشیند خشک خواهد شد حتی وقتی از توالت های عمومی با صابون های تجاری استفاده می کنید این احتمال چند برابر می شود بنابراین بهترین راه این است که یک کرم دست کوچک در کیف تان داشته باشید و مدام آن را مرطوب کنید.


پاک کننده همراه تان ببرید


اگر فقط بتوانید یک وسیله مراقبت از پوست را با خودتان به سفر ببرید آن وسیله نه ماسک صورت و نه لوسیون بدن بلکه فقط و فقط پاک کننده صورت است چون تغییرات ناگهانی در مواد پاک کننده می تواند تعادل اسید یا PH پوست را از بین ببرد و منجر به ایجاد مشکلات پوستی شود.


کیف لوازم آرایش تان را با خودتان ببرید


اگر به خارج از کشور سفر می کنید حتما لوازم آرایش تان را همراه خود ببرید چون این محصولات گران هستند و تهیه همه لوازم برای تان مقرون به صرفه نیست. اگر هم بخواهید چیزی بخرید معمولا باید به لوسیون بدن، صابون و عطرها فکر کنید.


موهای تان را رام کنید


موها معمولا با تغییرات آب و هوایی ممکن است دچار الکتریسیته ساکن شده یا وز شوند. بهترین راه، استفاده از برس همیشگی و بستن موها زیر روسری است. برای مقابله با موهای چرب که ممکن است شستن آنها ساعت ها از شما وقت بگیرد بهتر است شامپو خشک تهیه کرده و آن را با خودتان برای سفر ببرید.


ضدآفتاب را فراموش نکنید


استفاده از کرم ضدآفتاب مخصوص منطقه خاصی نیست یعنی شما چه به جنوب سفر کنید چه شمال، چه مسکو و چه مالزی، حفظ پوست صورت و نقاطی که بیرون از لباس هستند در مقابل اشعه های غیر مفید خورشیدی، باید یکی از برنامه های همیشگی شما باشد. این کار را باید با کرم های ضدآفتاب برای صورت انجام دهید و با استفاده از دستکش های نخی از رسیدن آنها به دست های تان جلوگیری کنید.


مرطوب کنید


سفر بدون شک استرس زاست و یکی از استرس ها هم داشتن چهره ای شاد و بشاش در طول سفر است. اگر پوست تان خشک است و می خواهید به مناطق خشکی مانند آذربایجان و همدان سفر کنید، بهتر است از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر هم قرار باشد با هواپیما سفر کنید حواس تان باشد که شب قبل از پرواز حسابی صورت تان را مرطوب کنید چون فشار کابین صورت را دهیدراته یا کم آب می کند و استفاده از مرطوب کننده تا حد زیادی از این اتفاق پیشگیری می کند.

کرم پودر را فراموش کنید


اگر می خواهید با پوستی سالم پا به مقصد بگذارید، روز سفر کرم پودر نزنید و در عوض فقط از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر با هواپیما سفر می کنید قبل از فرود می توانید از یک مرطوب کننده رنگی برای بشاش به نظر رسیدن صورت کمک بگیرید، اگر بدون کرم پودر نمی توانید از خانه خارج شوید بهتر است از انواع سیلیکونی استفاده کنید که بین پوست شما و آرایش تان یک لایه محافظ ایجاد می کند. به این ترتیب کرم پودر بیشتر روی صورت می ماند و پوست را از کم آب شدن محافظت می کند.


استفاده از آب معدنی به جای آرایش دوباره


برای تازه کردن آرایش تان هیچ وقت روی آرایش قبلی تان کرم پودر و رژگونه نزنید. این کار پوست تان را بیشتر از قبل خشک و کم آب می کند، به جای آن کمی آب معدنی روی صورت تان اسپری کنید و بعد بلافاصله مقدار بسیار کمی مرطوب کننده روی صورت تان بزنید؛ خواهید دید که چطور صورت تان شاداب به نظر می رسد.


پوست چرب تان را کنترل کنید


اگر پوست چرب دارید و به مناطق مرطوب مانند شمال سفر می کنید برای جلوگیری از آزار پوست توسط رطوبت بهتر است از کرم های کنترل کننده چربی استفاده کنید. برای اینکه پوست چرب تان در طول سفر به خصوص به مناطق مربوط از کنترل خارج نشود، می توانید کاغذهای پاک کننده تهیه کرده و آن را به منطقه شکل T صورت تان (پیشانی و پل بینی) بزنید تا چربی های اضافه بدون پاک کردن رطوبت پوست از صورت تان محو شود.


کمی روشن کننده بزنید


اگر مسافرت در شما این احساس را ایجاد می کند که پوست تان کمی تیره شده و چهره شما خسته و زرد رنگ به نظر می رسد، بهتر است از یک پنکیک روشن تر از پوست تان استفاده کنید. پنکیک را به آرامی روی گونه ها، پل بینی و لب های تان بکشید. اگر نتوانستید از پنکیک استفاده کنید به جای این کار می توانید از رژگونه و بالم لب استفاده کنید تا رطوبت و تازگی پوست حفظ شود و صورت تان شاداب تر به نظر برسد.


از رژلب ۲۴ ساعته فاصله بگیرید


شاید اولین چیزی که برای سفرهای طولانی به ذهن تان برسد این باشد که از رژلب های طولانی مدت برای دادن رنگ به لب های تان استفاده کنید، اما این کار اشتباه است چون این رژلب ها، لب های شما را بی آب کرده و حتی ممکن است آن را پوسته پوسته کند. بهتر است به جای این کار لب تان را با رژلب معمولی و کلاسیک پوشش دهید و بعد از یک براق کننده روی آن استفاده کنید. به این ترتیب در طول سفر شما فقط باید براق کننده تان را تجدید کنید و نیازی به استفاده دوباره از رژلب کلاسیک نیست.


پف چشم تان را بگیرید


برای کاهش پف چشم ها در طول سفرهای طولانی به خصوص به جاهایی مانند چین یا آمریکا که ساعت های طولانی در هواپیما هستید، می توانید یک لیف حمام تازه با خودتان ببرید و از مهماندار بخواهید کمی یخ خرد شده را در این لیف حمام بریزد و برای تان بیاورد. این لیف را برای چند دقیقه زیر چشم های تان قرار دهید و بردارید. این کار نگاهی تازه و بشاش به شما می دهد.


قطره چشم یادتان نرود


تماشای پشت سر هم فیلم ها در قطار یا هواپیما در سفرهای طولانی یا خواندن کتاب می تواند باعث شود به محض رسیدن به مقصد شما چشم های قرمز آبکی داشته باشید. برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است قطره چشم را فراموش نکنید. همین که تماشای فیلم یا خواندن کتاب را تمام کردید یک قطره از آن را به هر کدام از چشم های تان بریزید.

منبع :http://www.persianpersia.com/health/hdetails.php?a...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب