چگونگی درمان لب های خشک آقایان- هایپرکلابز

معصومه سربسته 8 سال پیش
چگونگی درمان لب های خشک آقایان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

آقایان هم می‌توانند مثل خانم‌ها دچار لب‌هایی زبر و خشک شوند. لب های انسان بی واسطه با آلودگی‌های محیط و منابع خشک در ارتباط است. مراقبت نکردن از لب‌هایتان در مقابل صدمات خورشید و باد، یا لیس زدن و گاز گرفتن لب‌هایتان، می‌تواند منجر به خشک و زبر شدنشان شود.
این حالت، وضعیتی غیر جذاب، ناراحت کننده، و مستعد ابتلا به ترک خوردگی و حتی عفونت است. اگر از چنین وضعیتی خوشتان نمی‌آید، تنها با اعمال چند تغییر ساده در روتین زندگی‌تان، می‌توانید در عوض چنین حالتی، لب‌هایی نرم و صاف بدست بیاورید.
مرحله اول
آب بیشتری بنوشید. حداقل نوشیدن حدود ۲ لیتر مایعات در یک روز، به بدن و لب‌هایتان کمک خواهد کرد تا هیدراته بماند. شب‌ها یک بخور در خانه‌تان روشن کنید، مخصوصا اگر بخاطر آب و هوای خشک است که لب‌هایتان خشک و زبر شده‌اند.
مرحله دوم
شب‌ها پس از اینکه مسواک زدید، لب‌هایتان را هم با یک مسواک نرم رویه سایی کنید تا سلول‌های مرده‌ی پوست لبتان از بین بروند، و لب‌هایتان نرم‌تر شود. رویه‌سایی باید با حرکات دایره‌وار و به آرامی انجام بگیرد.
مطلب مرتبط: ۳ قانون برای تا کردن پایین شلوار جین
برای پیشگیری از زخم شدن لب‌هایتان، بیشر از ۶۰ ثانیه عمل رویه سایی را انجام ندهید. اگر هرگونه درد یا قرمزی احساس کردید، مدت زمان رویه‌سایی لب‌هایتان را بیشتر فاصله دهید.
مرحله سوم
هر زمانی که می‌خواهید از خانه خارج شوید، از نرم‌کننده‌های لبی که حاوی ضد آفتاب هستند استفاده کنید. لب‌های شما هم دقیقا مانند بقیه‌ی قسمت‌های پوستتان در برابر اشعه‌های ماورای بنفش نور خوردشید آسیب پذیرند. حتی‌الامکان نرم‌کننده‌ای را انتخاب کنید که حاوی مواد تشکیل دهنده‌ی کمی باشد.
مرحله چهارم
شب‌ها پیش از اینکه بخوابید، به لب‌هایتان پماد مرطوب کننده بمالید. می‌توانید محصولات مخصوص مو را از داروخانه خریداری کرده، یا اینکه از روغن زیتون، روغن بچه، یا حتی وازلین استفاده نمایید. یادتان باشد که در طول ماه‌های سرد سال، باید بیشتر به این مرحله توجه داشته باشید.
توجه
از نرم‌کننده‌های لب طعم‌دار دوری کنید، چرا که احتمال اینکه لب‌هایتان را لیس بزنید زیاد می‌کنند! اگر با انجام اقدامات گفته شده، همچنان لب‌هایتان خشک، زبر یا پوسته پوسته ماندند، به پزشکتان مراجعه کنید. در برخی موارد، لب‌های خشک علامت یک بیماری جدی هستند که نیازمند تشخیص و درمان حرفه‌ای است.

ساير تصاوير

چگونگی درمان لب های خشک آقایان- هایپرکلابز چگونگی درمان لب های خشک آقایان- هایپرکلابز
منبع :http://www.hidoctor.ir/86774_%DA%86%DA%AF%D9%88%D9...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب