هفت اقدام ضروري براي حفاظت از پوست در زمستان- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 8 سال پیش
هفت اقدام ضروري براي حفاظت از پوست در زمستان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

در اين مقاله كه به تازگي در پايگاه اينترنتي ايووري كپس به چاپ رسيده، هفت نكات مهم و موثر مطرح شده كه به شما كمك خواهند كرد تا خود را در برابر مشكلات سخت و احتمالا آزار دهنده مرتبط با فصل سرد زمستان مصون نگه داريد.

در اين مقاله تاكيد شده است:

1ـ حتما از پاك‌كننده‌هاي پوست و صورت كه حاوي كرم هستند، استفاده كنيد. اين پاك‌كننده‌ها كه معمولا براي پاك كردن آرايش و پوست صورت از آن‌ها‌ استفاده مي‌كنيد اگر فاقد كرم باشند رطوبت پوست را در فصل سرما از بين مي‌برند و مشكلات پوستي از قبيل خشكي پوست را تشديد مي‌كنند.

2ـ حتما در طول روز پوست خود را مرطوب نگه داريد. براي اين كار مي‌توانيد از ماسك‌هاي مرطوب كننده صورت استفاده كنيد. هم‌چنين سعي كنيد حتي قبل از اينكه از حمام خارج شديد و بلافاصله پس از اينكه بدن خود را با آب و صابون شستيد، از لوسين‌هاي بدن براي مرطوب كردن پوست استفاده كنيد. اين اقدام به رطوبت پوست بدن شما اضافه مي‌كند.

3ـ هرچند حمام آب داغ در فصل زمستان بيشتر مي‌چسبد، اما اين كار خشكي و ترك خوردگي پوست را تشديد مي‌كند. بنابراين توصيه مي‌كنيم به جاي آب داغ با آب ولرم حمام كنيد و پس از دوش گرفتن، بلافاصله بدن خود را با حوله خشك كنيد.

4ـ از مصرف محصولات پوست و مو كه حاوي الكل زياد هستند، پرهيز كنيد. الكل وقتي تبخير شود احساس خنكي و تازگي ايجاد مي‌كند اما در عوض رطوبت را از بين مي‌برد. بنابراين ترجيحا از محصولات فاقد الكل استفاده نماييد.

5ـ در مورد مو‌ها نيز اگر موهاي خشك و شكننده داريد بايد بدانيد كه بويژه در فصل سرما، استفاده از سشوار براي خشك‌ كردن موها، اوضاع را بدتر مي‌كند. بنابراين حتما ابتدا موها را با حوله خوب خشك كنيد و اگر هنوز به سشوار نياز داريد، زمان استفاده از آن را تا حد امكان كاهش دهيد.

6ـ يكي از بزرگترين معضلات در فصل سرما، خشك ‌شدن و ترك خوردن لب‌ها است. در اين مواقع از روغن‌هاي چرب‌ كننده لب با SPF حداقل 15 استفاده نماييد كه ترجيحا حاوي مواد ضد خشكي و ترميم كنندگي باشند. برخي از اين روغن‌ها از روغن درخت چاي تهيه شده‌اند كه به درمان ترك خوردگي‌هاي دردناك در پوست لب كمك مي‌كنند.

7ـ در طول فصل زمستان، دست‌ها، پاها، زانوها و آرنج‌هاي شما نيز نياز به مراقبت دارند. بنابراين توصيه مي‌شود با روغن‌هاي طبيعي مثل روغن درخت چاي، روغن مينرال (املاح معدني) يا گليسيرين اين قسمت‌ها را چرب نگه داريد. براي مثال دست‌ها و پاها را قبل از خواب مرطوب كنيد و بعد با پوشيدن دستكش و جوراب، رطوبت آن‌ها را حفظ نماييد.

منبع :http://www.alamto.com/%d8%ad%d9%81%d8%a7%d8%b8%d8%...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب