نکاتی مفید برای حفظ زیبایی مو در فصل زمستان- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
نکاتی مفید برای حفظ زیبایی مو در فصل زمستان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

فصل سرما، بارش برف و باران و وزش باد تأثیر خود را روی موها می گذارد. استفاده از کلاه و شال های پشمی و سنگین نیز وضعیت موها را بدتر می کند. در واقع از آبان ماه تا اواخر اسفند شکننده، کدر و حساس می شوند و زیبایی و سلامتشان بیشتر به خطر می افتد.

خوشبختانه نیازی نیست که هر روز به آرایشگاه مراجعه کنید و یا هزینه زیادی بابت خرید انواع محصولات مانند ماسک و سرم و غیره بکنید.چون برای رفع مشکلات پوست و مو مهمترین مسئله رفع درونی مشکل است.

یعنی اینکه در گام اول باید با داشتن تغذیه ای سالم و متنوع از درون به فکر ارتقای سلامت موها و پوستتان باشید.مواد غذایی متعددی مانند تخم مرغ، فلفل دلمه ای قرمز، عدس و جگر و غیره خدمت زیادی به سلامت موها در سرمای زمستان می کند.

در این مطلب شما را با لیستی از مواد غذایی تقویت کننده عمقی موها بیشتر آشنا می کنیم. با مصرف این مواد غذایی می توانید مطمئن باشید که در فصل سرما نیز موهایتان درخشندگی و سلامت خود را حفظ خواهند کرد.


تخم مرغ برای مقابله با ریزش مو

اینکه موها مانند برگ خزان بریزند بسیار غم انگیز است. اما با شروع فصل پاییز و زمستان ریزش موها به طور طبیعی افزایش پیدا می کند. تخم مرغ سرشار از ویتامین های خانواده B است که در صورت ریزش مو تجویز می شوند.

تخم مرغ همچنین حاوی میزان زیادی آهن است که موهای ضعیف شده به واسطه استرس و مشکلات هورمونی را تقویت می کند بنابراین می توان گفت که این ماده ی غذایی دوست موها است.

ویتامین B به واسطه یکی از ترکیباتش به نام بیوتین در ساخت موها و تنظیم هورمون ها نقش فعالی دارد. علاوه بر این آهن وظیفه حمل گلبول های قرمز و اکسیژن رسانی به ریشه موها را بر عهده دارد.

یادتان باشد که آهن موجود در مواد غذایی تأثیر بیشتری از مکمل ها دارد و مشکلات گوارشی نیز ایجاد نمی کند بنابراین بهتر است به مواد غذایی حاوی این ماده معدنی بیشتر اعتماد کنید.


فلفل دلمه ای قرمز برای مقابله با نازک و شکننده شدن موها

فلفل دلمه ای قرمز مانند تمام سبزیجات و میوه های رنگی برای سلامت موها مفید است. چون حاوی میزان زیادی ویتامین C و ویتامین های گروه B است که با شکنندگی و نازک شدن موها و همچنین ریزش آن ها مقابله می کند.

معمولاً افراد سیگاری، افرادی که تحت استرس شدید و آلودگی شهرهای بزرگ قرار دارند و همچنین افرادی که به تغذیه شان اهمیت نمی دهند از نازک شدن و شکنندگی موهایشان شکایت می کنند.
در این صورت بهتر است فلفل دلمه ای قرمز بیشتری مصرف کنید تا اثرات آن را روی موهایتان شاهد باشید.

ویتامین C باعث افزایش جذب آهن در سلول ها می شود. علاوه بر این ویتامین B نیز حامل آنتی اکسیدان های سم زدا از سلول ها است بنابراین این ماده غذایی خدمت بزرگی به سلامت موها می کند.

یادتان باشد هر چه مواد غذایی رنگی تر باشند به این معنی است که میزان بتاکاروتن آن بیشتر است. بتاکاروتن آنتی اکسیدانی است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود و برای احیا و رشد سلولی لازم و ضروری است.


عدس برای موهای خسته

عدس سرشار از پروتئین و آهن است. این ماده غذایی با شکنندگی و خستگی ناشی از مصرف سیگار، مشکلات هورمونی و استرس و آلودگی هوا به خصوص در بین خانم ها و ساکنین شهرهای بزرگ مقابله می کند.

عدس به واسطه آهنی که دارد مکانیسم رشد سلولی موها را کنترل می کند. از طرف دیگر پروتئین های موجود در این ماده غذایی برای سنتز کراتین یا همان مولکول های اصلی ساخت موها لازم و ضروری است.


ماهی برای رشد و تقویت موها

ماهی و به خصوص ماهی های چربی مانند ماهی آزاد، تن، ساردین و ماهی خال مخالی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و آهن هستند. امگا 3 ها جزو ترکیباتی هستند که باعث رشد و افزایش استحکام موها می شوند.

ترکیبات مغذی موجود در ماهی جریان خون در مویرگ هایی که در خارجی ترین قسمت پوست سر قرار دارند را فعال می کنند. مواد معدنی مانند آهن نیز به نوبه خود در کنترل و تنظیم سیکل رشد موها تأثیر دارند.


روغن ها، مغزها و دانه ها برای تغذیه موها

روغن کلزا، تخم کتان، گردو و فندق و غیره سرشار از امگا 6 هستند. این ترکیبات نیز باعث تقویت موها و تحریک رشد آن ها می شود. امگا 6 ها باعث بهبود جریان خون و تغذیه پوست سر می شوند.


سویا برای مقابله با ریزش موها

سویا حاوی پروتئین است و برای سنتز کراتین لازم و ضروری است. ایزوفلاون ها نیز در پیشگیری از ریزش مو نقش مؤثری دارند.

پروتئین ها و ایزوفلاون های موجود در این ماده غذایی عملکردی نزدیک به فعالیت هورمون استروژن دارند. باید بدانید که استروژن از ریزش موها جلوگیری می کند. درنتیجه مصرف سویا نیز می تواند شما را از ریزش مو دور کند.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب