چه عواملی موجب بروز خط های سفید روی ناخن می شوند ؟- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
چه عواملی موجب بروز خط های سفید روی ناخن می شوند ؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

دکتر اکرم انصار اظهار کرد: بر خلاف باور عموم که لکه‌های نقطه‌ای و خطی ایجاد شده بر صفحه ناخن را ناشی از کمبود کلسیم یا روی در بدن می‌دانند، اما این لکه‌ها ارتباطی به کمبود کلسیم و روی ندارد.

وی تصریح کرد: شایع‌ترین عامل ایجاد این نقاط که ممکن است بر روی انگشتان دست یا پا دیده شود، وضعیتی است که اختلالی جدی نیست و طی مرور زمان برطرف خواهد شد.

انصار عنوان کرد: در صورتی‌ که سفیدی روی ناخن به صورت نقطه‌ای و خطی نبوده و تمام صفحه ناخن را فرا گرفته باشد، ممکن است نشان از یک بیماری باشد و باید به پزشک مراجعه شود؛ چرا که بیماری‌های مختلف پوستی، داخلی، آلرژی، بیماری‌های تب‌دار و … می‌توانند ناخن را نیز مبتلا کنند.

انصار در خصوص اقدام برخی از افراد برای کاشت ناخن نیز گفت: کاشت ناخن موجب آسیب جدی و تخریب صفحه ناخن می‌شود که قابل درمان و ترمیم هم نیست. چسبی که از آن برای کاشت ناخن استفاده می‌شود، منجر به تخریب صفحه ناخن شده و در برخی افراد با یک‌بار استفاده، موجب تخریب همیشگی صفحه ناخن می‌شود که قابل ترمیم هم نیست.

این متخصص بیماری‌های پوست و مو گفت: از ضربه زدن به ناخن، جویدن آن، انواع تیک‌هایی که موجب دستکاری این عضو می‌شود بپرهیزید؛ چرا که هر یک از این اقدامات موجب آسیب رساندن به بافت ناخن است.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب