آنفولانزا چطور میتواند به قلب شما آسیب برساند ؟ - هایپرکلابز

م ه 9 سال پیش
آنفولانزا چطور میتواند به قلب شما آسیب برساند ؟ - هایپرکلابز هایپرکلابز :

برای کسانی که به بیماری قلبی مبتلا هستند آنفولانزا یکی از نگرانی های مهمشان است , به ویژه در فصل سرما که این بیماری شایع و بسیار مسریست ...
یک دلیل مهم برای پیشگیری از آنفولانزا
خانم های مبتلا به بیماری قلبی ممکن است بیشتر در معرض خطر عوارض ناشی از آنفولانزا قرار بگیرند . در سراسر دنیا افراد مبتلا به این بیماری می پرسند : چطور می توانم از آنفولانزا جلوگیری کنم؟ آیا این بیماری ارزش واکسن زدن را دارد؟ و خطرات مرتبط با آنفولانزا برای خانم های مبتلا به بیماری قلبی چیست ؟
بیماری آنفولانزا خطر ابتلا به عوارض قلبی را افزایش میدهد
به عنوان پزشک کمی در مورد مبتلایان به بیماری قلبی نگرانیم , به خصوص در ماه های زمستان . چون آنفولانزا ممکن است خطر ابتلا به عوارض قلبی را افزایش دهد به همین دلیل چند توضیح مهم در این مورد وجود دارد :
آنفولانزا استرس را افزایش میدهد
که این استرس باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون میشود , این فشار برای قلب بسیار خطرناک است و باعث میشود قلبی که درحال حاضر ناسالم است آسیب بیشتری ببیند .
آنفولانزا سیستم ایمنی بدن را تحریک میکند
حدس زده میشود که این بیماری زمینه لخته شدن پلاکت های خونی را افزایش میدهد , این باعث پارگی رگها وعروق خواهد شد و خون رسانی به قلب دچار مشکل میشود که همه این موارد می تواند منجر به یک حمله قلبی شود .
چون علائم آنفولانزا مانند خستگی, تنگی نفس , تهوع و تعریق از علائم هشداردهنده بیماری های قلبی نیز میباشد ,به همین دلیل باید از علت بروز این عوامل مطمئن شوید .
علائم بیماری خود را بدانید واز موقعیتهای اضطراری آگاه باشید
زمانی که شما دچار بیماری قلبی هستید زدن واکسن آنفولانزا ایده بسیار خوبیست . با فهمیدن تفاوت بین آنفولانزا، یک سرماخوردگی رایج و نشانه های بیماری قلبی , خانم های مبتلا, بهتر میتوانند تشخیص بدهند که چه چیزی مهم و ضروریست و چه چیزی ضروری نیست .
یک سرماخوردگی معمولی شامل سرفه , گلودرد , ناراحتی قفسه سینه, گرفتگی و یا آبریزش بینی میباشد اما علائم آنفولانزا اغلب متفاوت است . آنفولانزا معمولا به سرعت پیش میرود و بسیار شدید است تاحدی که باعث میشود از شدت ضعف و خستگی احساس بدبختی کنید .
برخلاف آنفولانزا بیماری های قلبی ممکن است باعث سنگینی قفسه سینه و تنگی نفس و یا حتی علائم ضعیف تری مانند تهوع , اسهال استفراغ ,سوء هاضمه , اختلالات خواب , درد بازو و فک ,تپش قلب و اضطراب و تب و لرز شود که از علائم قدیمی و شایع آنفولانزا نیز می باشند .
از سلامتی قلب خود محافظت کنید
برای کسانی که مبتلا به بیماری قلبی هستند بسیار مهم است که کارهایی را انجام دهند که باعث جلوگیری از آنفولانزا میشود از جمله زدن واکسن آنفولانزا . اگرچه این واکسن جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا را تضمین نخواهد کرد اما علاوه براینکه احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد حتی ممکن است شدت علائم آن را نیز کم کند . در واقع دو مطالعه اخیر که در این زمینه انجام شده نشان داده است که بیمارانی که در خطر این بیماری هستند استفاده از واکسن آنفولانزا ممکن است احتمال رویدادهای قلبی را در آنها کاهش دهد .
بنابراین اگر شما دچار بیماری قلبی هستید و یا در خطر ابتلا به این بیماری قرار دارید , استفاده از یک واکسن آنفولانزا ایده بسیار خوبی برای پیشگیری از این بیماریست .
اگرچه ممکن است شدت علائم آنفولانزا برای یک خانم مبتلا به بیماری قلبی با کسی که دچار این بیماری نیست یکسان باشد اما توانایی مبارزه با آنفولانزا در افرادی که دچار بیماری قلبی هستند کمتر میباشد .
علاوه بر اینها استرس ابتلا به آنفولانزا ( تب, کم آبی بدن , شدت ضربان قلب و فعالیت سیستم ایمنی بدن) ممکن است باعث تحریک , افشاء و احتمالا بدتر شدن بیماری قلبی در خانمی شود که ممکن است نداند در حال حاضر دچار این بیماریست .
هرخانمی با تحقیق و پرس وجو درباره بیماری قلبی ,نشانه های آنفولانزا , واکسن آن و دیدن علائم آنها باید در اسرع وقت به دیدن پزشک خود برود .

منبع :http://ibanoo.ir/
7 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 2 دیدگاه از 2 دیدگاه
امير مهدی امير مهدی ممننون لایک شد.
9 سال پیش
عرفان احمدی عرفان احمدی جالب بود من خوشم اومد
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب