عواملی که در درمان ناشنوایی دخیل هستند- هایپرکلابز

عواملی که در درمان ناشنوایی دخیل هستند- هایپرکلابز هایپرکلابز :

ناشنوایی و اختلال در شنوایی عبارت است از کاهش توانایی یا ناتوانی کامل در شنیدن که ممکن است به صورت مادرزادی بوده و یا در اثر بیماری و عوامل محیطی به وجود بیاید.خیلی از کسانی که دچار کاهش شنوایی هستند، فکر می کنند این مشکل غیرقابل درمان است و برعکس، بعضی ها هم باور دارند درمان ناشنوایی در هر صورت ممکن خواهد بوده و یا حداقل با استفاده از سمعک بهبود خواهد یافت.

درمان های متفاوتی برای ناشنوایی و کم شنوایی وجود دارد که بستگی به نوع ناشنوایی فرد پزشک متخصص در نظر می گیرد.دکتر ابراهیم رزم پا متخصص گوش حلق و بینی دباره درمان ناشنوایی اظهار داشت: درمان نا شنوایی عوامل گوناگونی دارد.
وی افزود: کاهش شنوایی دو نوع است، کاهش شنوایی انتقالی و کاهش شنوایی حس عصبی.
زمانی که مشکل به وجود آمده در گوش بین گوش خارجی تا دریچه بیضی شکلی باشد که ورودی گوش داخلی است، به آن کاهش شنوایی انتقالی می گویند. بنابراین اختلالاتی که در گوش خارجی، پرده گوش، گوش میانی و استخوانچه های گوش پیش می آید، منجر به بروز کاهش شنوایی انتقالی یا هدایتی خواهد شد.
پزشکان می گویند زمینه ارثی و تماس طولانی مدت با صدهای بلند از عوامل اصلی کم شنوایی تدریجی هستند.
کاهش شنوایی حس عصبی نوعی ناشنوایی است که عصبی هستند دو نو ع اند:

نوع اول کسانی که در محیط های پر سر و صدا و شلوغ کار می کنند مانند: کارخانه هایی که سر و صدای دستگاه زیاد است چنانچه سریع متوجه شود و از آن محیط بیرون بیاید قابل درمان است.

نوع دوم: کسانی هستند که کم کاری غده تیروئید می شوند شانس درمان آنها کمتر از نوع اول است.

این متخصص گوش حلق و بینی در ادامه گفت: سمعک در بین افرادی که دچار ناشنوایی انتقالی شده اند جواب می دهد اما در حس عصبی سمعک خوب نیست.

وی گفت: سمعک انواع مختلفی دارد مانند: سمعک درجه ای، دیجیتالی و غیره.

منبع :http://namnak.com/18094-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%85%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب