علل باردار نشدن - هایپرکلابز

علل باردار نشدن - هایپرکلابز هایپرکلابز :

علل نازایی

من ۲۷ ساله هستم و ۱۰ ماه در اقدام به بارداری هستم. pco نیستم و تمام آزمایشات خودم و همسرم و حتی عکس رنگی هم نرمال بوده، فقط در تخمک گذاری ضعیف بودم. بعد از چند دوره مصرف کلومیفن و لتروزول و دو دوره hcg باردار نشدم. بعد از مصرف این داروها، برای استراحت تخمدان ها، یک دوره yaz و یک دوره بدون قرص سپری کردم. این ماه مجدد دکتر دیگری برایم روزی ۱ عدد لتروزول و ۱ عدد کلومیفن تا ۵ شب تجویز کرد. چون قبلا با دوز بالاتر موفق نشده ام خواستم بدونم تجویز دوز پایین تر جواب می دهد؟

پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان و زایمان:

قرص لتروزول برای تحریک تخمک گذاری استفاده می شود. این دارو معمولا برای خانم هایی که به نوعی تنبلی یا ضعف تخمدان دارند و یا دچار ناباروری هستند، مورد استفاده قرار می گیرد. اچ سی جی هم آمپولی است که برای پاره شدن تخمک در روزهای خاصی به خانم ها تزریق می شود تا تخمک هایی که آماده شده اند آزاد شوند و بارداری اتفاق بیفتد. معمولا این دو دارو را با هم تجویز می کنند ولی گاهی اوقات پزشک می گذارد آن فولیوکول ها خود به خود پاره شوند. چون آمپول اچ سی جی ممکن است تا حدی برای خانم ها عارضه داشته باشد. بنابراین ممکن است پزشک بخواهد بدون تزریق آمپول به بیمار ناباروری را درمان کند.


مجموعه قرص هایی که مصرف می کنید اگر بعد از شش ماه بی نتیجه بود نیاز به یک سونوگرافی برای تایید تخمک گذاری انجام شود. گاهی در بعضی از خانم هایی که دچار اختلالات هورمونی یا تخمدان پلی کیستیک هستند، یک ماه در میان یا حتی دو سه بار در سال عمل تخمک گذاری انجام می شود.
اگر بعد از یک سال اقدام به بارداری، نتیجه نگرفتید، باید بررسی کامل انجام شود. از همسرتان آزمایش اسپرم گرفته شود تا از نظر سلامت اسپرم مطمئن شوید. از شما هم عکس رنگی از رحم گرفته شود.

منبع :http://www.persianv.com/zanashooee/303357.php

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب