نکاتی که گروه خونیتان به شما می گوید- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
نکاتی که گروه خونیتان به شما می گوید- هایپرکلابز هایپرکلابز :

۵ نکته‌ای که گروه خونی شما درباره سلامتتان می‌گوید. شاید شما بتوانید ورزش‌های روزانه یا رژیم غذایی خود را تغییر دهید اما هیچ کاری برای تغییر گروه خونی از دستتان برنمی‌آید. گروه خونی شما بر اساس مواد میکروسکوپی که از پدر و مادرتان به ارث می‌برید تعیین می‌شود. این مواد میکروسکوپی روی سطح گلبول‌های قرمز زندگی می‌کنند.

این مواد با سیستم ایمنی شما به گونه‌ای همکاری می‌کنند که باعث می‌شود خطر ابتلا به چندین بیماری مشترک کاهش یابد؛ بنابراین بسته به اینکه گروه خونی شما A, B, AB یا O باشد ممکن است احتمال ابتلا به مشکلات قلبی، سرطان و چندین مورد بیماری دیگر در شما کمتر باشد. در زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم که گروه خونی‌ شما می‌گوید:

نکاتی که گروه خونیتان به شما می گوید

مشکلات حافظه‌ای

با توجه به یافته‌های مجله Neurology گروه خونی AB ممکن است خطر اختلالات ذهنی را افزایش دهد. به خصوص در افراد مسن‌تر با گروه خونی AB به نسبت سایر گروه‌های خونی، احتمال بروز مشکلات در یادگیری یا به‌ یاد آوردن چیزها (به عنوان یک آزمون استاندارد کارایی ذهنی) بیشتر است.

پژوهشگر این مطالعه می‌گوید: ما می‌دانیم که گروه خونی AB با میزان عوامل لخته شدن و پروتئین موجود در خون مرتبط است. این ممکن است توضیح دهد که چرا احتمال گسترش مشکلات فکری در آینده زندگی افراد با گروه خونی AB بیشتر است. بااین‌وجود مکانیزم دقیق کاملا مشخص نیست.

سرطان معده

اگر دارای گروه خونی AB هستید خبرهای بد بیشتری برای شما داریم: خطر سرطان معده در شما %۲۶ بیشتر از گروه‌های خونی نوع B یا O است. اگر گروه خونی‌تان A باشد این خطر %۲۰ بیشتر از کسانی است که گروه خونی B یا O دارند.

ممکن است علت آن نوعی باکتری به نام هلیوباکترپیلوری باشد. باوجوداینکه دو سوم از جمعیت جهان دارای باکتری هلیوباکترپیلوری در شکم خود هستند، آن‌هایی که گروه خونی AB یا A دارند ممکن است واکنش سیستم ایمنی بیشتری نسبت به این باکتری داشته باشند که این امر باعث می‌شود خطر ابتلا به سرطان در آن‌ها بیشتر باشد.

زخم‌ها

اگر دارای گروه خونی O باشید، همان باکتری که ممکن است در گروه خونی A یا AB باعث ایجاد سرطان معده شود، ممکن است احتمال ایجاد زخم‌ها را در شما بیشتر کند. این گروه خونی به عبارتی پاسخ ایمنی به این باکتری را اصلاح می‌کند اما ما دقیقاٌ نمی‌دانیم چگونه. اصلاح سیستم ایمنی ممکن است ارتباط بین این مشکلات سلامتی و گروه خونی را توضیح دهد.

نکاتی که گروه خونیتان به شما می گوید

بیماری قلبی

افراد با گروه خونی O از ژن خوش‌شانس خود تشکر کنید! گروه خونی شما ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا %۲۳ در مقایسه با افراد با دیگر گروه‌های خونی کاهش دهد. طبق بررسی‌های انجام شده گروه‌های خونی AB و B بیشترین خطر را در مورد ابتلا به بیماری‌های قلبی دارند. بعضی گروه‌های خونی با میزان بیشتر التهاب مرتبط هستند که ممکن است تا حدودی دلیل این ارتباط با بیماری قلبی را توضیح دهد.

سرطان پانکراس

مزایای دیگر گروه خونی O: اگر گروه خونی شما O است %۳۷ کمتر احتمال گسترش سرطان پانکراس به نسبت سایر گروه‌های خونی در شما وجود دارد. حضور نوعی باکتری ممکن است توضیحی نه‌چندان قطعی برای وجود احتمال بیشتر این بیماری در میان افرادی که گروه خونی O ندارند، باشد.

حالا چه‌کار کنیم؟

بااینکه به نظر می‌رسد گروه خونی شما نقشی در خطر ابتلا به بیماری دارد، این مشخص نیست که این نقش بزرگ است یا خیر. بهترین توصیه این است که زندگی سالم داشته باشید. سالم غذا بخورید، ورزش کنید و تنها نگران چیزهای کوچکی که می‌توانید کنترل کنید باشید. همچنین اگر درباره وضعیت سلامتی خاصی نگران هستید، چه بیماری قلبی یا مشکلات حافظه‌ای، انجام آزمایش‌ها و ارتباط همیشگی با دکترتان می‌تواند به شما کمک کند.

منبع :

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب