درمان های خانگی تهوع دوران بارداری_هایپرکلابز- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
درمان های خانگی تهوع دوران بارداری_هایپرکلابز- هایپرکلابز هایپرکلابز :

تهوع دوران بارداری عارضه ای است که بسیاری از خانم های باردار با آن مواجه می شوند و باید دراین باره اطلاعات بیشتری کسب کنند و به منظور پیشگیری از آن اطلاعات شان را بالا ببرند . در اکثر مواقع بیماری صبحگاهی به درمان نیاز ندارد اما در صورتی که تهوع شدیدی داشته باشید باید با مشورت پزشک قرص ویتامین B6 و داروهای ضدتهوع بخورید . اگر تهوع خیلی شدید باشد در بیمارستان بستری می شوید تا با تزریق سرم و داروهای ضد تهوع این عارضه درمان شود. در ادامه راهکارهای درمان خانگی تهوع بارداری را معرفی می کنیم ..

آب و مایعات زیادی بنوشید

باید نوشیدنی زنجبیلی و آب زیادی بنوشید . البته مکیدن یخ و آبنبات سفت نیز راه حل خوبی است .

به مرور غذا بخورید

هنگام صبح قبل از این که از رختخواب بیرون بیایید ، کمی بیسکویت خشک یا نان تست بخورید . در طی روز باید به مرور غذا بخورید و به هیچ وجه یک دفعه ناهار یا شام سنگین و پرحجمی نخورید . معده خالی باعث می شود تهوع تان بیشتر شود .

با آگاهی غذا بخورید

باید برای درمان تهوع بارداری مواد غذایی با کربوهیدرات بالا و چربی کم بخورید تا هضم راحت تری داشته باشد. مواد غذایی شور و خوراکی های حاوی زنجبیل باعث کاهش تهوع می شود مانند آبنبات زنجبیلی. به هیچ وجه غذاهای چرب و ادویه دار نخورید.

قرص ویتامین را در زمان مناسب بخورید

اگر بعد از خوردن قرص مولتی ویتامین دچار حالت تهوع شدید، این قرص ها را قبل از خواب شبانه یا با یک خوراکی مصرف کنید. البته جویدن آدامس و آبنبات سفت نیز بعد از مصرف قرص ویتامین توصیه می شود. می توانید با پزشک تان مشورت کنید و بپرسید چگونه قرص ویتامین و آهن بارداری را بخورید تا دچار حالت تهوع نشوید.

هوای تازه استشمام کنید

پنجره خانه و محل کارتان را باز کنید تا هوای تازه و بکر وارد اتاق تان شود. می توانید هر روز بیرون از خانه قدم بزنید تا هوای تازه را استشمام کنید.

از مواد غذایی تحریک کننده تهوع دور باشید

از مصرف مواد غذایی و یا استشمام بوهایی که تهوع شما را بدتر می کند، دوری کنید.

درمان های مکمل برای تهوع

طب سوزنی : هنوز تاثیر مثبت طب سوزنی برای بهبود و درمان تهوع دوران بارداری به اثبات نرسیده است . اما این روش در بعضی از زنان باردار موثر بوده است .

زنجبیل : مکمل گیاه زنجبیل باعث کاهش تهوع بعضی از زنان باردار می شود . بر طبق تحقیقات مصرف زنجبیل در این دوران بدون ضرر است اما بعضی افراد معتقدند زنجبیل روی هورمون های جنسی جنین تاثیر می گذارد .

هیپنوتیزم : تهوع بعضی زنان باردار با روش هیپنوتیزم بهبود یافته است .

طب فشاری : دستبندهای طب فشاری در داروخانه ها موجود است و بدون نسخه پزشک به فروش می رسد . این دستبندها باعث کاهش تهوع بعضی از زنان باردار شده است .

می توان قبل از بارداری از تهوع پیشگیری کرد ؟

برای جلوگیری از تهوع بارداری راه قطعی و اثبات شده ای وجود ندارد اما مصرف قرص های ویتامین قبل از باردار شدن و انعقاد نطفه مفید می باشد. خانم هایی که قبل از لقاح و اوایل بارداری قرص مولتی ویتامین مصرف می کنند، کمتر دچار عارضه حالت تهوع شدید می شوند.

باید یک ماه قبل از بارداری و در سه ماهه اول این دوران قرص اسید فولیک مصرف شود تا از نقص های لوله عصبی جنین چون بیماری اسپینیا بیفیدا پیشگیری شود.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب