معجزه آسا ترین روش ها برای برطرف کردن گودی کمر- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
معجزه آسا ترین روش ها برای برطرف کردن گودی کمر- هایپرکلابز هایپرکلابز :

گودی کمر می‌تواند از دوران کودکی و حتی کمتر در افراد ایجاد شود ولی به طور کلی دو نوع گودی کمر اولیه و ثانویه وجود دارد.
در گودی کمر با علت اولیه دلیل آن افزایش قوس کمر بوده و می‌تواند زمینه‌های ژنتیکی و خانوادگی داشته باشد. این افراد اکثر مواقع دارای شلی رباط‌های کمر بوده که می‌توانند با ورزش تا حدودی این مشکل را در خود اصلاح کنند، همچنین تقویت عضلات کمری و شنا کردن از جمله مواردی محسوب شده که به درمان گودی کمر از نوع اولیه کمک می‌کند.
به‌طور مثال دررفتگی مادرزادی لگن به ویژه زمانی که دو طرفه باشد، به صورت کاذب سبب افزایش قوس کمر می‌شود و این موضوع در صورتی که تشخیص داده نشود در سنین 10 تا 14 سالگی سبب ایجاد قوس شدید کمر شده و در گذشته خانواده‌ها کمتر متوجه در رفتگی مادرزادی لگن نوزادان می‌شدند ولی خوشبختانه امروزه با توجه به امکانات رادیولوژی و سونوگرافی این مسئله کاهش یافته است.دررفتگی مادرزادی لگن نوعی در رفتگی تکاملی است. گاهی در زمان تولد هیچ مشکلی در فرد مشاهده نمی‌شود و به تدریج علائم آن با راه رفتن کودک ممکن است، نمایان شود.
در رفتگی لگن در برخی از افراد کم عمق بوده و پس از معاینه و تشخیص از طریق سونوگرافی قابل درمان است. انحرافات ستون فقرات نیز از دلایل دیگر ثانویه است که انحراف به پهلو باشد یا به سمت جلو و عقب مشکلات متفاوت به همراه دارد.
افرادی که احساس می‌کنند گودی کمر داشته یا این مشکل در آنها با کمردرد همراه است باید جهت تشخیص و درمان حتما به پزشک ارتوپد مراجعه کنند.
چاقی در کودکان به تنهایی سبب ایجاد قوس کمر یا گودی نمی‌شود ولی می‌تواند سبب تشدید این مشکل در افراد شود. چرا که در صورت عدم توجه به این بیماری در سنین بالاتر آرتروز مفاصل و کمردرد ایجاد می‌شود.
شلی رباط‌های کمر را با تقویت عضلات این ناحیه می‌توان بهبود بخشید و در اکثر مواقع بدون روش جراحی این مشکل قابل رفع است.
گودی کمر در صورتی که به ویژه در کودکان و نوجوانان همراه با درد باشد حتما باید جهت تشخیص و درمان بیماری به پزشک ارتوپد مراجعه شود چرا که این مسئله می‌تواند مؤید وجود یک تومور استخوانی در ناحیه کمر باشد.
گودی کمر با ورزش‌های خاص قابل بهبود بوده و می‌توانیم با پیشگیری از چاقی و درمان آن نسبت به کاهش گودی کمر اقدام کنیم، ولی باید به این نکته توجه داشت که پیش از همه این عوامل لازم است علت گودی کمر در افراد مورد بررسی قرار گیرد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب