درمان گلودرد با روشهای خانگی- هایپرکلابز

زهرا نصیری 7 سال پیش
درمان گلودرد با روشهای خانگی- هایپرکلابز هایپرکلابز :

سرماخوردگي، آنژين، لارنژيت و .... از بيماري‌هاي شايع فصل سرما محسوب مي‌شود. اگر سرما خورده‌ايد و گلويتان درد مي‌كند و وقت دكتر رفتن نداريد يا اهل دارو و به خصوص آمپول زدن نيستيد نگاهي به اين مقاله بيندازيد. ما 8 روش كاملاً طبيعي براي حل مشكلتان ارائه مي‌دهيم. با ما همراه باشيد.

ليموترش، گلودرد را درمان و بدن را تقويت مي‌كند

ليموترش، درمان طبيعي و مؤثري است. ليموترش خواص اعجاب‌انگيزي دارد كه درمان گلودرد يكي از آن‌هاست. اين ترش خوشمزه و پرخاصيت ضدعفوني كننده است، توليد گلبول‌هاي سفيد را فعال مي‌سازد و به اين ترتيب قدرت دفاعي طبيعي بدن را تحريك مي‌كند.

روش استفاده: ليموترش را با آب گرم مخلوط كرده و با محلول به دست آمده قرقره كنيد. اين كار را چندين بار در روز انجام دهيد تا علائم بيماري از بين برود.

درخت چاي: ضدعفونت و ضدويروس

درخت چاي گلودرد را درمان مي‌كند. معمولاً از روغن ضروري اين گياه بيشتر استفاده مي‌كنند چون ضد قارچ، ضد ويروس و ضدباكتري خوبي است.

روش استفاده: دو قطره روغن ضروري درخت چاي را با كمي عسل مخلوط كنيد و قبل از اين كه قورتش دهيد چند لحظه در دهان خود نگه داريد. هر روز سه مرتبه اين كار را انجام دهيد تا علائم بيماري كاملاً از بين برود.

توجه داشته باشيد كه روغن ضروري اين گياه براي زنان باردار، شيرده و كودكان زير 3 سال مورد منع مصرف دارد.

عسل، تسكين دهنده و تقويت كننده است

وقتي دچار گلودرد و التهاب در اين ناحيه مي‌شويد بدون معطلي سراغ عسل برويد. علاوه بر اين، عسل «تقويت كننده‌ي» طبيعي محسوب مي‌شود و براي تقويت بدن ايده‌آل است. زماني كه بدن شما قوي‌تر باشد بيماري‌تان زودتر بهبود مي‌يابد.

روش استفاده: ليموترش را در آب داغ بچكانيد و به آن عسل اضافه كنيد، هم بزنيد و ميل كنيد.

علاوه بر اين مي‌توانيد 250 ميلي ليتر آب گرم را با دو قاشق غذاخوري عسل مخلوط كنيد و هم بزنيد. در ظرف بپوشانيد و اجازه دهيد خنك شود. در روز چند بار با محلولي كه آماده كرده‌ايد قرقره كنيد.

ليموترش خواص اعجاب‌انگيزي دارد كه درمان گلودرد يكي از آن‌هاست. اين ترش خوشمزه و پرخاصيت ضدعفوني كننده است، توليد گلبول‌هاي سفيد را فعال مي‌سازد.

و به اين ترتيب قدرت دفاعي طبيعي بدن را تحريك مي‌كند.

گياه مريم گلي؛ تسكين گلودرد

گياه مريم گلي براي درمان گلودرد مؤثر عمل مي‌كند. در سال 2009 پژوهشي انجام شد كه نشان مي‌دهد دهان‌شويه‌اي كه از گياه مريم گلي تهيه شده است براي تسكين گلودرد به اندازه‌ي داروهاي موجود مؤثر عمل مي‌كند. برگ‌هاي اين گياه خواص ضدالتهابي و ضدعفوني دارد.

روش استفاده: 1 تا 3 گرم برگ خشك مريم گلي را در يك فنجان آب جوش ريخته و اجازه دهيد به مدت 10 دقيقه دم بكشد. روزانه 5 مرتبه با اين محلول قرقره كنيد.

گياه مريم گلي براي زنان باردار، شيرده، كودكان زير 18 ماه و افرادي كه دچار سرطان سينه و صرع هستند مورد منع مصرف دارد.

آويشن: التيام بخش و ضد سرفه

آويشن براي مقابله با آنژين، گريپ، برونشيت و .. موثر است. اين گياه معطر، تقويت كننده‌ي سيستم دفاعي بدن و ضدسرفه بوده و براي درمان گلودرد بسيار مؤثر است.

روش استفاده: 150 ميلي‌ليتر آب جوش را روي يك قاشق چاي‌خوري پُر آويشن بريزيد. در ظرف را بپوشانيد و اجازه دهيد به مدت 10 الي 15 دقيقه دم بكشد. سپس محلول را از صاف كنيد و روزانه بعد از غذا 3 فنجان از اين دم كرده را ميل كنيد.

توجه داشته باشيد نبايد بيش از 3 هفته‌ي مدام از دم كرده‌ي آويشن استفاده كرد.

توجه داشته باشيد روغن ضروري آويشن براي زنان باردار و شيرده و همچنين براي كودكان زير 3 سال بدون تجويز پزشك مورد عدم مصرف دارد.

در مصرف اين گياهان نيز افراط نكنيد و اگر به گياهان حساسيت داريد قبل از مصرف اين گياهان با پزشك يا عطار مشورت كنيد.

پوست درخت بلوط با آنژين مقابله مي‌كند

پوست درخت بلوط براي درمان گلودرد مؤثر است. درخت بلوط براي درمان زكام، آنژين، لارنژيت مفيد است.

روش استفاده: 80 تا 100 گرم پوست درخت بلوط خرد شده را با يك ليتر آب به مدت 10 دقيقه بجوشانيد و سپس محلول را از صاف كنيد. هر روز 3 تا 4 مرتبه با اين محلول قرقره كنيد. اين كار را حداكثر 5 تا 6 روز ادامه دهيد.

اسطوخودوس ضددرد و ضدالتهاب است و براي درمان بيماري‌هاي تنفسي مثل برونشيت، رينيت و غيره بسيار مؤثر است. اين گياه گلودرد و سرفه را درمان مي‌كند.

سركه‌ي سيب: ضدباكتري و سرشار از ويتامين

سركه‌ي سيب سرشار از ويتامين، ضدباكتري و ضدويروس است و سيستم ايمني بدن را تحريك مي‌كند. سركه سيب درمان مؤثر و ارزان قيمتي براي گلودرد محسوب مي‌شود.

روش استفاده: يك قاشق چاي‌خوري سركه‌ي سيب را در يك ليوان آب گرم بريزيد و روزانه 2 تا 3 مرتبه قرقره كنيد. اگر گلودردتان شديد است هر ساعت اين كار را تكرار كنيد.

اسطوخودوس: ضدالتهاب

اسطوخودوس ضددرد و ضدالتهاب است و براي درمان بيماري‌هاي تنفسي مثل برونشيت، رينيت و غيره بسيار مؤثر است. اين گياه گلودرد و سرفه را درمان مي‌كند.

روش استفاده: 20 گرم اسطوخودوس را با يك ليتر آب جوش به مدت 10 دقيقه بجوشانيد. محلول را از صافي رد كنيد و روزانه 3 فنجان بنوشيد. اين كار را حداكثر 5 تا 7 روز تكرار كنيد.

توجه داشته باشيد كه از روغن ضروري اين گياه بدون نظر پزشك استفاده نكنيد.

چند توصيه‌ي كلي

◾اگر تا دو روز بيماري‌تان بهبود نيافت و يا تب داشتيد حتماً به پزشك مراجعه كنيد.
◾برخي معتقدند كه درمان‌هاي گياهي كاملاً بي‌خطر هستند و از هر گياهي و به هر ميزاني مي‌شود استفاده كرد. توجه داشته باشيد گياهان، داروهاي بي‌خطري نيستند و نبايد در مصرف آن‌ها دچار افراط شد. بعضي مواقع مورد منع مصرف وجود دارد.
◾اگر در مصرف يك گياه دچار شك شده‌ايد حتماً با پزشك يا عطار مشورت كنيد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب