راههای مبارزه با بروز لک سفید روی دندان- هایپرکلابز

راحله ... 7 سال پیش
راههای مبارزه با بروز لک سفید روی دندان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

چرا لکه های سفیدرنگی روی دندان هایمان به وجود می آیند و چگونه می توان آن ها را برطرف کرد؟
روزی که قرار است بست‌های دندان خود را باز کنید٬ روز بزرگ و خاطره‌انگیزی برای شما و خانواده‌تان است. اما در این میان ممکن است بعضی چیزها این شادی را از بین ببرد مانند ایجاد لکه‌ای سفید روی دندان در پایان ارتودنسی. آیا واقعا بست‌ها یک چنین مشکلاتی ایجاد می‌کنند؟ آیا می‌توان از بروز آنها جلوگیری کرد؟ آیا بعد از ظاهرشدن می‌توان درمانشان کرد؟ در اینجا می‌خواهیم به چند سؤال درباره‌ی آنها پاسخ دهیم.
لکه‌های سفید٬ روزن‌های تقریبا سطحی‌ای هستند که به خاطر پلاک‌های دندانی شکل می‌گیرند (در واقع همان چیزی که منجر به بروز حفره دندانی هم می‌شود). این نشانه‌های سفید و گچ‌مانند زمانی بر روی دندان ظاهر می‌شوند که اسید ایجاد شده توسط پلاک باعث از بین‌رفتن مواد معدنی از سطح دندان شده و میزان درخشندگی دندان را تغییر می‌دهد. متداول‌ترین سطح برای ایجاد لکه‌های سفید مابین لثه‌ها و بست‌ها است٬ یعنی جایی که شستشو خیلی دشوار است.
آیا می‌توان از بروز آنها جلوگیری کرد؟
بله. می‌توان روش‌های پیشگیری از آنها را در سه گروه دسته‌بندی کرد: ۱-برداشتن پلاک٬ ۲-سفت کردن سطح مینای دندان و ۳-محافظت از مینای دندان با روکش.
بعد از برداشتن بست‌ها و رویت لکه‌های سفید٬ بهترین کاری که می‌توان انجام داد چیست؟
نخستین حرکت این است که سعی کنید دندان‌هایتان را تمیز نگه داشته و مینای دندانتان را با مایعات مخصوص شستشو حداقل به مدت ۶ ماه تمیز کنید. تقریبا به مرور این لکه‌ها کمتر شده و در نهایت محو می‌شوند. پیشنهاد دکتر متخصص این است که از استعمال محصولاتی که فلوراید زیادی دارند برای از بین‌بردن این لکه‌ها خودداری کنید چرا که باعث پوشاندن سطح آن شده و مانع از رسیدن مواد معدنی به آن می‌شوند. بعد از شش ماه٬ می‌توانید از خمیردندان‌های حاوی فلوراید و مواد معدنی استفاده کنید.

منبع :http://www.hidoctor.ir/94180_%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب