اطلاعاتی جالب درباره آبسه دهان و دندان- هایپرکلابز

راحله ... 6 سال پیش
اطلاعاتی جالب درباره آبسه دهان و دندان- هایپرکلابز هایپرکلابز :

درمان آبسه دندان به چه صورت است و این عارضه چه نشانه هایی دارد و چگونه باید آن را درمان کرد آبسه در کدام قسمت دهان و دندان بروز می کند آیا درمان های خانگی برای آن را می دانید ؟

دندان‌پزشک گفت: اگر مایع داخل آبسه تخلیه نشود، عفونت می‌تواند به فک و سایر نواحی سر و گردن انتقال یابد و به همین دلیل افراد هنگام روبه‌رو شدن با ورم فک بالا یا پایین باید به دندان‌پزشک مراجعه کنند.

محمد جعفری گفت: عفونت‌های باکتریایی در داخل دهان می‌توانند سبب بروز آبسه شوند. آبسه از یک کیسه حاوی مواد فاسد تشکیل است و به دلایل مختلفی همچون پوسیدگی، آسیب درمان نشده و ترمیم قبلی دندان به وجود می‌آید.

وی تصریح کرد: آبسه‌ها می‌توانند در نواحی مختلف دهان همچون سر ریشه دندان یا بر روی لثه‌ها کنار ریشه ایجاد شوند.

وی ادامه داد: از علائم وجود آبسه در محیط دهان می‌توان به مواردی همچون درد شدید و مداوم دندان و تیر کشیدن یا درد ضربانی اشاره کرد، همچنین احساس درد در موقع جویدن غذا و خوردن خوراکی و مایعات سرد و گرم از دیگر نشانه‌های وجود آبسه است، بوی بد دهان و احساس مزه تلخی در آن، مواجهه با بیماری و ناراحتی‌های عمومی بدن همچون تب و التهاب غدد گردن و مشکل در تنفس و بلع غذا را نیز می‌توان به وجود آبسه دهانی مربوط دانست.

جعفری با اشاره به راه‌های درمان آبسه گفت: برای درمان آبسه مایع درون آن را تخلیه می‌کنند و همچنین عصب‌کشی و کشیدن دندان به‌طور کامل، از دیگر روش‌های درمانی است.

این دندان‌پزشک در پایان گفت: از آنجایی که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است توصیه می‌شود به‌سلامت محیط دهان و دندان همانند سایر قسمت‌های بدن توجه کافی شود. مسواک زدن دندان‌ها حداقل دو بار در روز، استفاده از نخ دندان، خمیر دندان حاوی فلوراید و دهان‌شویه ضدعفونی‌کننده لازم است؛ همچنین مصرف غذاهای سالم و محدود کردن مواد خوراکی حاوی شکر باید در برنامه غذایی قرار گیرد. تعویض مسواک در هر سه یا چهار ماه و معاینه منظم دندان‌ها شش ماه یک‌بار توسط دندان‌پزشک ضروری است.

منبع :http://www.hidoctor.ir/113117_%D8%A7%D8%B7%D9%84%D...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب