زانودرد داری؟ دوچرخه نزن! - هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
زانودرد داری؟ دوچرخه نزن! - هایپرکلابز هایپرکلابز :

نگاهی به خوب و بد، زشت و زیبای وسایل ورزشی که در خانه داریم
وقتی صحبت از ورزش کردن می شود، تصورمان این است که باید در یک باشگاه ورزشی ثبت نام و با مبلغ خاصی زیرنظر مربی ورزش کنیم اما زندگی و مشغله های آن آگاهی این اولویت مهم را به تاخیر می اندازد...
با این وجود تکنولوژی همیشه هم مقوله بدی نیست و گاهی پیشرفت آن به کمکمان می آید. اگر سری به فروشگاه های ورزشی بزنید متوجه می شوید که می توانید با صرف کمی هزینه برای خودتان یک باشگاه خانگی مهیا کنید. حالا اگر حوصله و وقتش را ندارید، می توانید این مطلب را مطالعه کنید و بعد دست به کار شوید.

دوچرخه ثابت
این وسیله بعد از تردمیل یکی از پرطرفداراترین وسایل ورزشی است. مزیت آن بر تردمیل اشغال فضا کمتر و قابل حمل بودن آن است. البته برای کسانی که به دوچرخه سواری علاقه مندند و امکان آن را در محیط بیرون ندارند، بهترین وسیله محسوب می شود. این وسیله برای کسانی که دچار زانودرد هستند توصیه نمی شود.
پدال زدن باعث افزایش ضربان قلب می شود پس سعی کنید از روی کاتالوگ یا با راهنمایی یک فرد، با توجه به ضربان قلبتان در دقیقه پا بزنید و آرام آرام آن را افزایش دهید. یک راه حل مناسب برای شدت ضربان قلب، گرفتن نبض و به عرق افتادنمان است. اگر این اتفاق افتاد سعی کنید با همان شدت ادامه دهید. اگر می خواهید با این وسیله نتیجه بگیرید، سعی کنید حداقل ۳ بار در هفته تمرین کنید. از ۵ دقیقه شروع کنید، قبل از استفاده از دوچرخه بدنتان را با کمی حرکت های نرمشی یا کششی، گرم کنید.

دستگاه درازونشست
این کار را که از دوران مدرسه و زنگ های ورزش به خاطر دارید و تقریبا اولین توصیه همه افراد برای آب کردن چربی های شکم است. این روزها دستگاه درازونشست هم به بازار آمده و کار را برای انجام این فعالیت ورزشی آسان کرده است اما اینکه با استفاده صرف از این دستگاه ها حتما چربی های شکمی تان از بین می رود به اثبات نرسیده است اما مطمئنا به تقویت ماهیچه های این ناحیه کمک می کند.
این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده که در زاویه درستی قرار می گیرید و به کمرتان فشار نمی آورد و راحت تر می توانید درازونشست انجام دهید. مزیت دیگر آن قیمت های مناسبش است. پس اگر این وسیله را داشته باشید و با نرمش های دیگر ادغام کنید، مطمئنا می توانید یک ورزش انفرادی و مفید در خانه داشته باشید.

حلقه دور کمر
این حلقه های رنگی هم که در سایزهای متفاوت وجود دارند یادآور دوران کودکی مان است اما این حلقه ها که به آن «هولاهوپ» می گویند یک وسیله ورزشی خانگی محسوب می شود و حتی در باشگاه های ورزشی هم از آن استفاده می شود. این حلقه ها که با جداشدن امکان کوچک و بزرگ شدن دارند، جاگیر نیستند.
اگر بتوانید مثل دوران کودکی باز هم آن را دور کمرتان بچرخانید به تقویت عضلات شکمتان کمک کرده اید. نتایج تحقیقی روی ۲۵ خانم که روزانه نیم ساعت پیاده روی و ۱۰دقیقه حلقه استفاده کرده اند نشان داد به طرز مشهودی بعد از۲ ماه، سایزشان، نه وزنشان به خصوص سایز دور کمرشان کم شده است. ضمن اینکه روی کمر، پهلو و شکم متمرکز می شود، عضلات شانه و سرشانه را هم تقویت می کند.
می توانید برای یادگیری نحوه استفاده از این وسیله، فیلم های آموزشی آن را تهیه کنید. قیمت ارزان آن هم یکی دیگر از مزیت هایش است. نوع جدید آن که شیارهایی داخل حلقه کار گذاشته شده از طرف متخصصان ورزشی توصیه نمی شود چرا که با خوردن ضربه ها، چربی ها ممکن است به سایر نقاط انتقال پیدا کنند.

کش های ورزشی
این وسیله هم که در سال های گذشته بسیار پرکاربرد شده است و وسیله ای مکمل محسوب می شود. قیمت چندانی ندارد اما استفاده های زیادی از آن می شود. ۳ بار در هفته و حداقل ۳۰ دقیقه می تواند نتایج مثبتی برایتان به ارمغان بیاورد. نکته مثبت آن این است که می توانید آن را هر کجا می خواهید حمل کنید. ترکیب این کش ها و دمبل بسیار عالی است. روی انعطاف پذیری تان کار می کند و می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت نحوه استفاده از این کش ها را پیدا کنید.

چرخونک
این وسیله هم در سال های اخیر با عناوین مختلف به بازار آمد حتی باشگاه های ورزشی هم نوع مدرن تر و بزرگ تر آن را برای فعالیت ورزشی شان انتخاب کرده اند. به این دستگاه مسگری هم گفته می شود. یک وسیله ساده مدور که می توانید روی آن بچرخید. برای شکم، پهلو و ران ها هم استفاده می شود.
از حرکت های ساده شروع کنید و بعد با چرخش های کمر می توانید پاهایتان را هم داخل شکم کنید. با حداقل ۱۵ هزارتومان می توانید یک وسیله ورزشی ساده در خانه داشته باشید اما یادتان نرود استفاده تنها از این وسیله کافی نیست. تمرین را با روزی ۱۰ دقیقه شروع و به مرور به زمان آن اضافه کنید. این وسیله را روی کمر و پشتتان هم کار و عضله های این ناحیه را قوی می کند.

توپ ورزشی
حتما در فروشگاه ها و باشگاه های ورزشی توپ هایی با سایزهای بزرگ دیده اید. این توپ های ورزشی هم چند سالی است پایشان به دنیای ورزش باز شده و در رشته های ایروبیک، پیلاتس و بدنسازی از آن استفاده می شود. این توپ ها که جنسشان از PVC ارتجاع پذیر است از هوا پر می شوند.
این توپ های برای تقویت عضلات شکم و بین مهره ها کاربرد دارد اما در مرحله اول باید تعادلتان را روی این وسیله ورزشی بیاموزید. اگر آن را تهیه کردید و قصد دارید در خانه استفاده کنید، توصیه می کنیم حتما از سی دی های آموزشی هم که در بازار وجود دارد استفاده کنید. ابتدا از توپ به عنوان صندلی استفاده کنید تا کم کم تعادلتان حفظ شود. به هر حال اگر از این وسیله ورزشی درست استفاده نکنید، عوارض اش بیشتر از مزایایش است.

دمبل
اگر سری به فروشگاه های ورزشی بزنید، خواهید دید خرید یک جفت دمبل هزینه چندانی برایتان ندارد و می توانید با این وسیله بسیاری از حرکت های ورزشی را در خانه و به تنهایی انجام دهید. اگر تازه می خواهید از این وسیله ورزشی استفاده کنید از وزنه کم آن شروع کنید. با دمبل می توانید حرکت های ساده بازو، مچ و ساعد، سینه ها، ران و پاها را انجام دهید.
اگر اولین بار است که می خواهید از این وسیله استفاده کنید، از یک مربی یا با جستجو کردن در فضای اینترنت حرکت های درست را یاد بگیرید. روزهای اول کمی احساس درد در بازوها و سایر اندام احساس می کنید اما این دردها طبیعی است و ماهیچه هایتان درحال تغییر است. می توانید دمبل را با یکی دیگر از وسایل ورزشی که معرفی کردیم ترکیب کنید و یک ساعت ورزش خانگی مفید داشته باشید.

منبع :http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/healthy_safe_...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب