زمان ورزش، جغد باشیم یا چکاوک؟- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 5 سال پیش
زمان ورزش، جغد باشیم یا چکاوک؟- هایپرکلابز هایپرکلابز :

متخصصین عقیده دارند که ورزش باید بخشی از الگوی زندگی روزانه شما شود. کارشناسان تربیت بدنی و پزشکان هنوز به نظر واحدی در خصوص بهترین زمان برای ورزش کردن نرسیده اند، اما همگی در مورد منظم و در یک ساعت مشخص ورزش کردن، اتفاق نظر دارند.

برخي معتقدند بهتر است 6 صبح آهسته بدوند تا قلب آمادگي لازم را پيدا كند سپس بايد حركت های سنگین تر ورزشی را شروع کنند تا مغز و بدن فرصت آمادگي را داشته باشند. عده اي خواب صبح را از دست نمي دهند و قبل از ظهر به خاطر ورزش عرق نمي ريزند و ترجيح مي دهند شبانگاه بعد از شام پياده روي كنند. اما همچنان به اتفاق نظر برای اینکه چه زماني بهترين زمان برای ورزش كردن است، نرسیده اند. فواید ورزش کردن در زمان های مختلف روز را مورد بررسی قرارداده ایم.

فواید ورزش در هنگام صبح

-ورزش کردن در ساعات اولیه روز به شما کمک می کند که انرژی جسمی و روحی کافی برای فعالیت روزانه به دست آورید.

-ورزش صبحگاهی توانایی و قدرت فعالیت های ذهنی شما را افزایش می دهد.

-در تابستان، در ساعات صبح معمولا دمای هوا پایین تر است و شما می توانید بهتر ورزش کنید.

-پشتکار در ورزش در هنگام صبح بیشتر است

متخصصان معتقدند ورزش کردن در صبح باعث می شود که شما پشتکار بیشتری در این کار داشته باشید. تاکنون بررسی های زیادی در این زمینه انجام نشده بود تا درستی این مساله را تایید کند. محققان اطلاعات مربوط به یک میلیون نفر را که از برنامه Jawbone استفاده می کرد ند، بررسی کردند. بررسی ها نشان داد افرادی که صبح ها ورزش می کنند نظم و پشتکار بیشتری در این کار دارند.

طرفداران ورزش صبحگاهی معتقدند که طبق اطلاعات به دست آمده حدود یازده درصد افرادی که سه بار در هفته یا بیشتر ورزش می کنند و این کار را ساعت شش صبح انجام می دهند. این میزان بیشتر از درصد افرادی است که در ساعت های دیگر روز ورزش می کنند.

پنج صبح دومین ساعتی بود که بیشتر افراد منظم در ورزش تمایل به فعالیت کردن داشتند. افرادی که در ورزش کردن منظم نبودند بیشتر تمایل داشتند حدود ساعت شش بعد از ظهر ورزش کنند. هر چقدر که ورزش منظم تر انجام شود ورزشکاران شادتر خواهند بود.

1. خوشحال ترین افراد شش تا هفت روز در هفته ورزش می کنند

برنامه UP به افراد این امکان را می دهد تا روحیه و فعالیت فیزیکی خود را اندازه گیری کنند. هر چقدر فعالیت فرد بیشتر باشد خوشحال تر است. اختلاف زیادی بین میزان شادی  و نشاط در افراد که کمتر از پنج بار در هفته ورزش می کنند با افرادی که شش تا هفت بار در هفته ورزش می کنند وجود دارد. ضمنا افراد در روزهایی که ورزش می کنند روحیه بهتری دارند.

2. اگر می خواهید صبح خیلی زود ورزش کنید این کار را در خانه انجام دهید

بررسی ها نشان داده است افرادی که در خانه مقابل تلویزیون با کمک برنامه های ورزشی تلویزیون تمرین می کنند بیشتر دوست دارند که سحرخیز باشند.

خواب راحت در شب

متأسفانه به علت برخورد زماني خواب صبحگاهي و ورزش، ورزش به طور مداوم و هميشگي ادامه نمي يابد. اما اگر بتوانيد بيخوابي شبانه قبل را بخاطر ورزش صبحگاهي كاهش دهيد، بيرون جستن از رختخواب و انجام ورزش ورزش صبحگاهي بسيار لذت بخش خواهد شد. پس با تنظيم وقت خواب تبديل آن به يك عادت، با بي خوابي هم مبارزه كرده ايد.

تحقیقات نشان می‌دهد زنان و مردانی که صبح زود بیدار شده و ورزش می‌کنند بهتر از کسانی که بعد از ظهر تمرین می‌کنند، می‌خوابند.

پروفسور سالي اي وايت، رئيس دانشكده آموزش دانشگاه ليهاي مي گويد: بدنتان نياز به آماده شدن براي خواب دارد. ضربان قلب و دماي بدن بايد مناسب استراحت بدن باشد. بنا براين شبها با زود به رختخواب رفتن بدن شما به مرور خو گرفتن به خواب زود هنگام را ياد مي گيرد.

ورزش کردن وغذا خوردن آخر شب اصرار بدن براي خواب را تا دير وقت به تاخير مي اندارد. وايت مي گويد:هم ورزش و هم غذا خوردن ضربان و دماي بدن را بالا مي برند كه اين مسأله مساعد براي خوابيدن نيست.

ورزش کردن در هنگام عصر و شب

همیشه یک دنیا بهانه دارید که اول صبح برای ورزش کردن از خواب بیدار نشوید. اول صبح از خواب ناز بیدار شدن و با خواب آلودگی جست و خیز کردن و بالا و پایین پریدن، انگیزه قوی می خواهد که خیلی ها آن را ندارند، به همین دلیل بسیاری از افراد ورزش کردن را به زمانی که از سر کار به منزل باز می گردند موکول می کنند، زمانی هنگام غروب خورشید که دیگر از خواب آلودگی صبحگاهان خبری نیست. ولی اگر واقعا به دنبال رسیدن به تناسب اندام نباشند خستگی کار روزانه بهانه خوبی برای شانه خالی کردن از نرمش های روزانه است. محققان به دنبال راه هایی هستند که به هر بهانه ای هم که شده، مردم را به ورزش کردن و رسیدن به تناسب اندام تشویق کنند.

فواید ورزش کردن در عصر و شب

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، ورزش کردن در ساعات پایانی روز هنگام غروب خورشید بهتر از ورزش کردن در اول صبح است. محققان تأکید می کنند که ورزش کردن در این ساعات روز می تواند بهترین اثر را بر تولید هورمون ها در بدن گذاشته و به فعالیت بهتر مغز کمک کند. از سوی دیگر، ورزش هنگام غروب آفتاب به کنترل مناسب دمای بدن کمک خواهد کرد.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب