يک نسخه گياهي براي درمان نفخ- هایپرکلابز

M* Razaghi 9 سال پیش
يک نسخه گياهي براي درمان نفخ- هایپرکلابز هایپرکلابز :

براي درمان نفخ، ابتدا بايد علت ابتلا به آن تشخيص داده شود. اگر بيماري يا دليل پزشکي نگران‌کننده‌اي براي نفخ‌کردن شما وجود نداشت و نفخ‌هايتان ناشي از سوء‌هاضمه، هضم نکردن قند موجود در برخي از خوراکي‌ها يا مصرف خوراکي‌هاي نفاخ باشد، مي‌توانيد از برخي داروهاي حاوي ترکيب‌هاي گياهي براي درمان نفخ و دل‌دردتان استفاده کنيد.
معمولا مصرف داروهاي گياهي که حاوي ترکيب‌هايي مانند زيره سبز، زيره سياه، نعناع و رازيانه هستند، مي‌توانند براي درمان نفخ شما موثر باشند. البته اگر علاقه‌اي به مصرف دارو نداريد و مي‌خواهيد کمي سنتي‌تر مشکل گوارشي‌تان را برطرف کنيد، مي‌توانيد اين 4 گياهي که نام برديم را به‌صورت پودر دربياوريد و هر بار مقداري از آنها را روي غذايي که سرو کرده‌ايد، بپاشيد.
اگر هر روز و به‌صورت دوره‌اي از پودر يکي از اين گياهان ضدنفخ به‌عنوان چاشني غذا نيز استفاده بکنيد، غذاي شما هم تنوع طعم خواهد داشت و هم مصرف مداوم يکي از اين ادويه‌ها‌ دلتان را نخواهد زد.
در ضمن، شما مي‌توانيد برگ‌هاي تازه نعناع را هم همراه غذاي خود ميل کنيد و از خاصيت ضدنفخي آن بهره‌مند شويد. ضمن اينکه شربت نعناع يا شربت‌هاي کم‌شيرين خانگي که عصاره نعناع، پودر زيره يا عرق رازيانه در آنها ريخته شده باشد هم مي‌توانند نوشيدني خوبي در کنار غذاي افرادي باشند که از مشکل نفخ، رنج مي‌برند.
شما مي‌توانيد گاهي از دمنوش نعناع، زيره يا رازيانه هم به‌جاي استفاده از پودر و شربت اين گياهان براي کاهش علايم نفخ، کمک بگيريد. يعني افرادي که زياد نفخ مي‌کنند، مي‌توانند يک ليوان از اين دمنوش‌ها را به‌جاي يک وعده از چاي روزانه يا در کنار يکي از ميان‌وعده‌هايشان مصرف كنند.

منبع :http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/healthy_safe_...
6 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 4 دیدگاه از 4 دیدگاه
مرمر ر مرمر ر مرسسسسسی
9 سال پیش
FaTiiiiiiiiiima (*_*) FaTiiiiiiiiiima (*_*) خیلی خوبه.
9 سال پیش
عاطفه محمودی عاطفه محمودی مطالب مفیدی بود ممنون
9 سال پیش
میترا همتا میترا همتا ممنون
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب