استفاده از گياهان براي زيبايي- هایپرکلابز

سهیلا م 9 سال پیش
استفاده از گياهان براي زيبايي- هایپرکلابز هایپرکلابز :

علاوه بر اينکه از گياهان در تهيه انواع غذاها استفاده مي شود مي توان از آن ها در زمينه زيبايي نيز استفاده کرد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ پس بياييد، قبل از مراجعه به داروخانه، از گياهان و ادويه ها استفاده کنيم.

ميخک و زنجبيل:براي رفع خشکي پوست از اسکراب تشکيل شده از ميخک و زنجبيل استفاده کنيد. براي تهيه اين اسکراب، ۳ قاشق غذاخوري قهوه آسياب شده، يک قاشق غذاخوري ميخک و زنجبيل و نصف پيمانه نمک دريايي را با هم مخلوط کنيد. کمي به آن آب اضافه کنيد و به آن قسمتي از پوست که دچار خشکي شده است، بماليد.

رزماري: اين گياه خاصيت ضد التهابي دارد. يک قاشق غذاخوري پودر رزماري را در ۲ فنجان آب به مدت ۱۰ دقيقه دم کنيد. پس از خنک شدن با پنبه به صورت بماليد.

مريم گلي: براي رفع بوي پا، مخلوط مساوي مريم گلي و جوش شيرين را هنگام شب در داخل کفش بريزيد.

ريحان: براي رفع چربي و لکه پوست، ۳ قاشق غذاخوري برگ ريحان را در يک فنجان آب گرم دم کنيد و بگذاريد خنک شود. سپس به عنوان تونر پوست از آن استفاده کنيد.

دارچين: براي روشن کردن مو، چند قاشق غذاخوري دارچين و عسل، يک قاشق غذاخوري روغن زيتون و نصف پيمانه آب (برحسب طول مو) را با هم ترکيب کنيد و به موها بزنيد، موها را با حوله ببنديد و پس از يک ساعت با شامپو و نرم کننده بشوييد.

زردچوبه: اين ادويه با لکه هاي دندان مقابله مي کند و باعث سفيدي دندان مي شود. با کمي پودر زردچوبه مسواک بزنيد سپس با خمير دندان مسواک کنيد.

آويشن: براي باز کردن منافذ پوست که باعث آکنه مي شود، مفيد است. يک قاشق غذاخوري آويشن خشک را با ۳ تا ۴ قاشق غذاخوري هامامليس مخلوط کنيد و هم بزنيد و بگذاريد به مدت نيم ساعت بماند. سپس به عنوان تونر طبيعي از آن استفاده کنيد.

منبع :http://www.salamatnews.com/news/106358/استفاده-از-...
6 نفر این را می پسندند
مشاهده 0 دنبال کننده
در حال نمایش 1 دیدگاه از 1 دیدگاه
مژگان مرتاض معصوم مژگان مرتاض معصوم ممنون خانومی
9 سال پیش
1 

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب