به سرت دستمال گیاهی ببند!!!!- هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
به سرت دستمال گیاهی ببند!!!!- هایپرکلابز هایپرکلابز :

جایگزین‌های مناسب برای رفع سردرد در آستانه فصل سرما

به اسطوخودوس اصطلاحا سنبل بنفش هم می‌گویند اما منظور همان گل سنبل نیست. مصرف دم نوش این گیاه یا اضافه کردن خشک شده گل این گیاه به ماست و سالاد باعث درمان سردرد می‌شود.

علاوه بر این به همراه داشتن عصاره این گیاه و بوکردن این گل هم می‌تواند به درمان سردرد کمک کند. عصاره اسطوخودوس دردرمان سردرد افراد مبتلا به میگرن هم تاثیر‌گذار است.

عصاره اسطوخودوس : دو تا چهار قطره از عصاره اسطوخودوس را داخل دو تا سه فنجان آب جوش یا چای کمرنگ یا چای سبز ریخته و آن را بنوشید.
دم‌نوش: گل‌های خشک این گیاه را از مرکز فروش گیاهان دارویی بخرید. براساس دستور درج شده روی بسته به نسبت مشخص برای تهیه دم‌نوش اقدام کنید. اگر گل‌ها به صورت فله‌ای قابل خریداری است، براساس نسبتی که گیاه‌شناس به شما توصیه می‌کند، از گل‌ها دم‌نوش تهیه کنید.

درمان نعنایی

وقتی آدامس نعنا می‌جوید یا بوی آن هنگام سبزی خوردن به مشام‌تان می‌خورد یا بوی خورش نعنا- جعفری خانه را برداشته، چه حسی دارید؟
احساس نمی‌کنید بوی نعنا باعث می‌شود اتفاقی در مغزتان رخ دهد؟ نعنا دقیقا همین خاصیت را دارد. به این معنی که باعث تنگ شدن مویرگ‌های مغز و کنترل گردش خون در مغز شده و به این ترتیب به درمان سردرد کمک می‌کند.
این درمانگر گیاهی برای درمان سردرد عصبی و سردرد ناشی از رطوبت و دم‌کردگی هم مناسب است.

عصاره نعنا :سه قطره عصاره نعنا را داخل یک فنجان آب جوش بریزید و با اضافه کردن چند قطره لیموترش یا نارنج تازه، این معجون را به آرامی بنوشید تا سردردتان درمان شود.

دم نوش: برگ سه شاخه نعناعی تازه را به نیم لیتر آب جوشیده اضافه کنید. 15 دقیقه صبر کنید تا دم‌نوش آماده شود. این دم نوش را هم به اندازه یک فنجان همراه با لیموترش تازه یا نارنج میل کنید.

درمان ریحانی

هنوز ریحان در بازار هست. بعد از این هم نگران نباشید چون سر و کله انواع گلخانه‌ای آن پیدا می‌شود. بنابراین همیشه امکان تهیه دم‌نوش ریحان وجود دارد. این گیاه هم طعم و عطری شبیه نعناع دارد. به همین دلیل هم با درصد کمتر، همان خاصیت نعنا را داشته و با همان اثر به درمان سردرد کمک می‌کند.

عصاره ریحان : پنج قطره عصاره ریحان را داخل یک فنجان آب جوش ریخته و با اضافه کردن چند قطره لیموترش تازه، این دم نوش را برای رفع سردرد بنوشید.
دم‌نوش: برگ‌های شش شاخه ریحان تازه را به نیم لیتر آب جوشیده اضافه کنید. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. دم‌نوش را با کمی لیموترش تازه و عسل میل کنید.

درمان بادامی

اصلا نگویید می‌دانستید که به‌هیچ ترتیب باور نمی‌کنیم! یک لحظه هم به ذهن‌تان خطور کرده بود که بادام بتواند درمان سردرد باشد؟ اما هست. این آجیل خوشمزه علاوه بر هزار و یک خاصیتی که دارد، یکی از بهترین داروها برای درمان سردرد است.
بنابراین همیشه کمی بادام خام در خانه داشته باشید. البته بهتر است آن را آسیاب کرده در یخچال نگه دارید تا در زمان ابتلا به سردرد سریعا برای تهیه دم‌نوش اقدام کنید. بادام حاوی ترکیب به نام «‌سالسین» است که همین ترکیب به درمان سردرد کمک می‌کند.
دم‌نوش: دو قاشق چای‌خوری پودر بادام خام را داخل یک فنجان آب جوشیده بریزید. در فنجان را بگذارید و 15دقیقه صبر کنید. دم نوش را صاف کرده و همراه با کمی عسل بنوشید.

درمان زنجبیلی

اینکه طعم زنجبیل را دوست دارید یا خیر، خیلی مهم نیست! مهم این است که الآن وقت انتخاب نبوده و برای درمان سردرد باید به آن به چشم یک داروی مفید نگاه کنید. زنجبیل با توقف ترشح «پروستاگلدین‌ها» به درمان سردرد کمک می‌کند.
این ویژگی حتی به درمان سردرد عصبی و میگرنی نیز کمک می‌کند. اگر سردرد شما با سرگیجه همراه است، زنجبیل هر دوی این عوارض را به طور هم‌زمان درمان میکند.
عصاره: پنج قطره عصاره زنجبیل را داخل یک فنجان آب جوشیده بریزید. با نوشیدن این عصاره همراه با کمی عسل برای تعدیل طعم آن، به سرعت سردردتان درمان خواهد شد.
دم‌نوش: سه حلقه زنجبیل تازه را داخل حجم دو فنجان آب جوش بریزید. در فنجان را بگذارید و نیم ساعت صبر کنید. دم نوش‌تان آماده است.


درمان میخکی

کمی بعید است كه از گل‌های ریز و زیبای میخک معمولی یا میخک مینیاتور درمان بخواهیم! اما این امکان‌پذیر است. گل میخک مثل آب روی آتش سردرد است. برای درمان سردرد با استفاده از گل میخک این طور عمل کنید.
عصاره: سه قطره عصاره میخک را داخل یک فنجان آب جوش بریزید. این دم نوش عصاره‌ای؛ طعم تند و خاصی دارد. برای تعدیل طعم آن می‌توانید از عسل یا کمی آب‌لیموی تازه استفاده کنید.
دم‌نوش: دو تا سه عدد گل میخک خشک شده را داخل حجم دو فنجان آب جوشیده بریزید. در فنجان را بگذارید و 15دقیقه صبر کنید. دم نوش را صاف کرده و میل کنید.

درمان آویشنی

عطر این گیاه دارویی را در بسیاری از غذاها بارها استشمام کرده‌اید. معروف‌ترین آن هم پیتزاست اما شاید همیشه به آن به عنوان عطر و طعم‌دهنده غذا نگاه کرده‌اید. بنابراین از امروز به دانسته‌های‌تان این نکته را هم اضافه کنید که آویشن یکی از داروهای تاثیرگذار در درمان سردرد است.
عصاره: شش قطره عصاره آویشن را داخل یک فنجان آب جوش بریزید. دم‌نوش فوری شما آماده است.
دم نوش: یک قاشق چای‌خوری آویشن را داخل یک فنجان آب جوش بریزید. در فنجان را گذاشته و 10 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. طعم این دم‌نوش خاص و تند است. آن را همراه با کمی عسل یا چند قطره آبلیموی تازه میل کنید.

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب