فقط با سرکه سیب جوش های خود را درمان کنید - هایپرکلابز

ندا نظام ابادی 7 سال پیش
فقط با سرکه سیب جوش های خود را درمان کنید - هایپرکلابز هایپرکلابز :

سرکه سیب طبیعی راه حل خوبی برای طیف گسترده ای از مشکلات پوستی است. به عنوان یک درمان برای آفتاب سوختگی، لکه های ایجاد شده بر اثر پیری، آکنه، زگیل، گزش حشرات، شوره سر مناسب است در ادامه به برخی از مزایای سرکه سیب برای مراقبت از پوست اشاره می شود.

آیا آکنه ، زگیل و شوره سر با سرکه سیب درمان می شود؟

برای از بین بردن لکه ها بر روی دندان ها، می توانید یک توپ پنبه آغشته به سرکه سیب را بر روی دندان ها بمالید. سرکه سیب از زمان های قدیم استفاده می شده است. پزشکان یونان باستان برای درمان بیماری های خاصی سرکه سیب را تجویز می کردند.

سرکه سیب از قسمت گوشتی سیب خرد شده در بشکه های چوبی بدست می آید. سرکه سیب طبیعی سرشار از مواد معدنی مختلف است و عناصری مانند کلسیم، فسفر ، پتاسیم، منیزیم ، سدیم، گوگرد ، مس، آهن و سیلیکون در آن یافت می شوند.. این سرکه غنی از ویتامین B، ویتامین C ، اسید استیک، و اسید سیتریک است.

درمان موثری برای دیابت، فشار خون بالا، مشکلات گوارشی و همچنین برای کاهش وزن، تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد . سرکه سیب طبیعی برای بوی بد دهان و بوی بد بدن مناسب است.

خلاص شدن از آکنه :

پوست انسان در حالت طبیعی اسیدی است اما هنگامی که قلیایی شود پوست را مستعد مشکلاتی مختلفی نظیر آکنه می کند. سرکه سیب برای حفظ تعادل PH پوست مناسب است. یک ضد عفونی کننده موثر با خواص ضد باکتریایی می باشد. یک بطری سرکه سیب رقیق را با مقدار مساوی آب درست کنید و با پنبه بر پوست خود بزنید بعد از ۵ تا ده دقیقه بشویید.نتایج حاصل از سرکه سیب پس از یک ماه خود را نشان می دهد.

درمان پوست خشک و چرب:

وقتی از سرکه سیب استفاده می کنید PH پوست را در حالت طبیعی نگه می دارد و پوست را بیش از حد خشک یا بیش از حد چرب نمی کند. یک سهم از سرکه سیب را با دو سهم از آب مخلوط کنید. کسانی که پوست حساسی دارند یک سهم سرکه سیب را با سه سهم آب مخلوط کنند. برای شستشوی موهای خود نیز می توانید در آخرین مرحله شستشو از سرکه سیب استفاده کنید.


از بین بردن لکه هایی که بر اثر کهولت سن ایجاد شده اند :

مخلوط مقدار مساوی از سرکه سیب و آب پیاز و استفاده از آن به طور مستقیم بر روی پوست باعث از بین رفتن لکه ها می شوند. پس از نیم ساعت آن را بشوئید می توانید نیم قاشق غذاخوری سرکه سیب به دو قاشق غذاخوری آب پرتقال اضافه کنید و بعد از ۳۰ دقیقه بشوئید.

روش دیگر این است سرکه سیب رقیق را با مقدار مساوی از آب مقطر و چند قطره عسل مخلوط کنید باید از قرارگرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و از کرم های ضد آفتاب نیز استفاده کنید . این مخلوط را باید یک بار در روز برای مدت یک استفاده کنید.

از بین بردن آفتاب سوختگی مخلوط سرکه سیب یک درمان عالی برای آفتاب سوختگی است. یک پارچه تمیز را بردارید مقدار مساوی از سرکه سیب و آب سرد را مخلوط کنید. این پارچه را در این مخلوط خیس کنید و بر محل آفتاب سوخته بگذارید این درمان باعث کاهش سوزش در محل آفتاب سوخته می شود. اجازه دهید چند دقیقه بر روی پوست شما بماند.

پس از اینکه محل آفتاب سوخته را شستید و خشک کردید چند قطره روغن نارگیل بزنید زیرا روغن نارگیل هم برای درمان آفتاب سوختگی مناسب است. به جای روغن نارگیل از مرطوب کننده آلوئه ورا نیز می توانید استفاده کنید.
روش دیگر، ریختن یک یا دو فنجان سرکه سیب در آب وان حمام است مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در این آب بمانید در این حین سرکه سیب را بر قسمت های آفتاب سوخته اسپری کنید..

منبع :http://hyperclubz.com

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب