سمومي که باعث گرفتگي عروق مي شود- هایپرکلابز

راحله ... 5 سال پیش
سمومي که باعث گرفتگي عروق مي شود- هایپرکلابز هایپرکلابز :

قرار گرفتن در معرض سموم، تهديدي پنهان براي سلامت انسان محسوب مي شود. اما اين تهديدها چيست؟

در کنسرو و ظروف پلاستيکي: بيسفنولBPA) A):

اين مواد مختل کننده غدد درون ريز است و در عملکرد هورمون هاي سالم تداخل ايجاد مي کند. BPA مي تواند اثر استروژن را تقليد کند و خطر بروز پروستات و سرطان سينه و چاقي مفرط را افزايش دهد.BPA در بروز بيماري قلبي نيز نقش دارد. نتايج يکي از بررسي ها وجود ارتباط بين ميزان زياد BPA در خون را با افزايش خطر رسوب رگ ها بيان مي کند.

راه حل: کنسرو و آب معدني فاقد BPA خريداري کنيد و به فاکتورهاي فروشگاهي که روي کاغذهاي حرارتي چاپ مي شود، دست نزنيد.

لوازم بهداشتي: فيتاليتس : Phythalates

اين ماده شيميايي عامل ديگر اختلال غدد درون ريز است که با کاهش اسپرم، نقص مادرزادي، چاقي مفرط، و ديابت ارتباط دارد. بروز فشار خون بالا در کودکان با قرار گرفتن در معرض فيتاليت ارتباط داده مي شود.

راه حل: از لوسيون ها و لوازم بهداشتي حاوي اين ماده استفاده نکنيد.

ظرف هاي نچسب: ماده شيميايي حاوي پرفلور (PFCS)

اين ماده شيميايي موجود در لايه هاي مقاوم به آب مانند وسايل منزل و ... مي تواند روي عملکرد تيروئيد، کيفيت اسپرم و سلامت کليه و قلب تاثير بگذارد. در نتايج يک بررسي بين 500کودک مشخص شد کودکان با وزن اضافه که PFCS در خون آن ها زياد است، بيشتر در معرض خطر بروز عوامل مربوط به بيماري قلبي و ديابت و همچنين انسولين و تري گليسيريد بودند.

راه حل: از محصولات حاوي اين مواد استفاده نکنيد.

در لباس ها، وسايل خانه و فرش: پلي برومينتد دي فنل اتر (PBDES) وسايل خانه، فرش و تشک ها با مواد شيميايي متعددي توليد مي شود. بوي برخي از فرش ها، موکت ها يا تشک ها به دليل گاز شيميايي است که در توليد آن به کار رفته است. يکي از اين مواد شيميايي PBDES است که هورمون هاي تيروئيد را تحريک مي کند و مي تواند منجر به کاهش IQ فرد شود.

راه حل: از جاروبرقي حاوي فيلتر HEPA استفاده کنيد و لباس و وسايل منزل و تشک هاي ارگانيک خريداري کنيد.

در خشکشويي: پرکلريت

اين ماده لک برنده عالي است که از طرفي از کوچک شدن لباس ها هنگام شست و شو جلوگيري مي کند. از آن جا که سريع تبخير مي شود، مي توان از آن چند بار استفاده کرد و مقرون به صرفه نيز است به همين دليل است که 85 درصد از خشکشويي ها آن را به عنوان حلال اصلي استفاده مي کنند اما به چه قيمتي ؟!

قرار گرفتن در معرض اين ماده شيميايي باعث سرگيجه، خستگي مفرط، سردرد و حالت تهوع مي شود.

راه حل: پس از بازگشت از خشکشويي پلاستيک را از روي لباس برداريد و بگذاريد چند روز هوا بخورد سپس از لباس استفاده کنيد . علاوه بر آن آب تصفيه شده مصرف کنيد.

منبع :http://www.salamatnews.com/news/143804/%D8%B3%D9%8...

ارسال مطلب به هایپرکلابز

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب